kobieta rąbiąca makijaż
Uroda

Profesjonalne urządzenia kosmetyczne – podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego

Otwarcie salonu kosmetycznego lub małego gabinetu wymaga przede wszystkim nakładu finansowego. Już od samego początku nie można pozwolić sobie na to, że sprzęt, który się w nim znajdzie będzie słaby i bez wielu podstawowych funkcji. Zanim jednak przejdzie się do zakupu wyspecjalizowanych urządzeń, należy także odpowiednio wyposażyć pomieszczenie w meble i dodatki. Cała aranżacja musi być nie tylko elegancka i spójna, ale także funkcjonalna, aby poruszanie się po salonie nie stanowiło najmniejszego problemu zarówno dla obsługi, jak i klientów.

Od czego zacząć urządzanie salonu kosmetycznego? Jaki sprzęt powinien się w nim znaleźć? Na wszystkie nurtujące pytania odpowiadamy w poniższym artykule oraz na stronie internetowej 4med.eu.

Salon kosmetyczny – od czego zacząć

Otwierając salon kosmetyczny, trzeba skupić się na kilku kwestiach, które będą rzutowały na jego dalszą działalność. Przede wszystkim należy skupić się na tym, co będzie on oferował. Może to być szerokie spektrum usług albo wybrana specjalizacja. Znacznie lepszym wyborem wydaje się pierwsza opcja, ale takich salonów kosmetycznych jest cała masa. Z drugiej strony specjalizowanie się tylko w jednej gałęzi powoduje znaczne zawężenie rynku i klientów. Tutaj pomóc w wyborze może lokalizacja i rozeznanie rynku. Jeśli wokół nie ma praktycznie żadnego gabinetu kosmetycznego, można spróbować otworzyć biznes z jedną specjalizacją. Wszystko zależy także od tego, co powiedzą klienci. Badanie rynku to także zbieranie opinii przechodniów i lokalnych mieszkańców. Dzięki temu można poznać ich potrzeby i szybciej dowiedzieć się, co powinno zostać otwarte, aby przynosiło zyski.

Jeśli udało się podjąć decyzję, kolejnym aspektem jest wyposażenie, które będzie znajdowało się w salonie kosmetycznym. Aranżacja wnętrza ma bardzo duży wpływ na odbiór salonu przez klientów. Musi być ona spójna i sprawiać, że nie będą oni chcieli wychodzić z niego. Owszem, do tego niezbędna jest także odpowiednia obsługa i jej umiejętności interpersonalne. Równie ważne są meble, które będą w salonie. W poczekalni najlepszym rozwiązaniem jest postawienie wygodnej sofy lub ławeczki z oparciem. Dodatkowo mały stoliczek, na którym będą leżały czasopisma dla pań, będzie idealnym uzupełnieniem tej strefy. Fotele, na których będą obsługiwani klienci, powinny być nie tylko wygodne, ale także wysokiej klasy. Praca przy nich powinna być również komfortowa dla fryzjerki, czy też innej osoby wykonującej zabieg. Kolejnym elementem wyposażenia salonu jest zegar ścienny, dzięki któremu będzie można oszacować, jak długo potrwa zabieg. Z innych elementów należy także pamiętać o podnóżkach i wyznaczeniu miejsca na recepcję. Najważniejszy jest jednak profesjonalny sprzęt kosmetyczny, który posłuży do wykonywania zabiegów.

Dlaczego profesjonalne urządzenie jest niezbędne?

Profesjonalne urządzenia niewątpliwie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania salonu kosmetycznego. Sprzętu Hi-Tech, czyli te, które należą do grona najnowszych i mocno zaawansowanych technicznie, pozwalają wykonywać usługi na znacznie wyższym poziomie. Zastosowanie większości z nich sprawia, że efekty widoczne są niemal natychmiast, co przekłada się na zadowolenie klientów. Wykorzystać je można do wielu zabiegów, na przykład:

  • mikronakłuwania skóry
  • odmładzania skóry
  • redukcji tkanki tłuszczowej
  • oczyszczania skóry
  • liftingu bezinwazyjnego
  • przebudowy struktury skóry

Salony kosmetyczne posiadające w swoim warsztacie profesjonalne urządzenia najwyższej klasy mogą zaoferować znacznie szerszy wachlarz usług, które będą opierały się na najnowszych rozwiązaniach.

Profesjonalne urządzenia Hi-Tech cieszą się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Dzięki nim gabinety mogą urozmaicać swoją ofertę zabiegową, co jest bardzo istotne z punktu widzenia klienta. Dlatego też o ich zakupie powinien pomyśleć każdy właściciel gabinetu kosmetycznego, jeśli chce nadążyć za obecnymi trendami. Rynek kosmetyczny bardzo prężnie się rozwija, co skutkuje coraz to nowszymi rozwiązaniami technologicznymi, za którymi każdy renomowany gabinet musi podążać. Dzięki temu klienci będą bardziej zadowoleni, co pozwoli szybciej odrobić zainwestowane pieniądze w sprzęt.

Urządzenia kosmetyczne – na co warto zwrócić uwagę?

Wybór aparatury do salonu kosmetycznego nie należy do najłatwiejszych zadań. Należy mieć spore pojęcie o nim i wiedzieć, na jakie czynniki zwrócić uwagę, aby był najlepszy i najodpowiedniejszy do oferowanych usług. Cechy, które powinny być brane pod uwagę to z pewnością kraj produkcji, realne funkcje zabiegowe, cena, profesjonalne szkolenie na nim, serwis i gwarancja oraz certyfikaty skuteczności i bezpieczeństwa.

Kraj produkcji

Najlepszym wyborem będzie zakup sprzętu od polskiego producenta, ponieważ rodzima branża kosmetyczna jest mocno rozwinięta i stoi na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu można ma się pewność, że kupowany sprzęt jest wysokiej jakości i bardzo skuteczny. Należy tutaj wspomnieć, że ogromna ilość urządzeń kosmetycznych importowana jest z Chin, a co za tym idzie – są one niskiej klasy, charakteryzują się dużą awaryjnością i niską skutecznością oraz bezpieczeństwem zabiegów.

Certyfikaty skuteczności i bezpieczeństwa

Decydując się na wybór sprzętu kosmetycznego, musimy zwrócić szczególną uwagę na certyfikaty, jakie posiada. Ich obecność jest konieczna, ponieważ świadczy o bezpieczeństwie wykonywanych zabiegów i wysokiej skuteczności urządzenia. Dlaczego jest to tak istotne? Dla większości klientów profesjonalny salon kosmetyczny kojarzy się z miejscem, w którym mogą oni bez obaw i z zaufaniem zadbać o swoją urodę. Wiele urządzeń na rynku nie posiada takich certyfikatów, co w najlepszym przypadku będzie oznaczało, że są nieskuteczne.

Funkcje zabiegowe

Większość salonów kosmetycznych jest często źle urządzanych pod względem sprzętu. Właściciele kupują multifunkcyjne urządzenia, ale tych część ich możliwości jest wykorzystywana. Z drugiej strony, część gabinetów jest zagracona licznymi sprzętami, które zajmują miejsce, ale są niezbędne do wykonania zabiegów na twarz i inne części ciała. Umiejętne dobranie urządzeń do oferowanych usług jest kluczem do tego, aby salon wyglądał na profesjonalny i urządzony z pomysłem. Na dodatek właściciele zaoszczędzą przy tym pieniądze, ponieważ nie będą kupować sprzętu, w którym większość opcji nie będzie wykorzystana.

Serwis i gwarancja sprzętu kosmetycznego

Każdy sprzęt kosmetyczny, nawet ten z najwyższej półki może kiedyś ulec awarii i niezbędna będzie jego naprawa. Ważne, aby przeprowadzać również okresowe przeglądy, które zapobiegają takim sytuacjom. Wybierając sprzęt kosmetyczny, którym będzie wykonywany peeling kawitacyjny, mezoterapia mikroigłowa lub inne zabiegi warto zwrócić uwagę na to, aby był w pakiecie serwis, który szybko naprawi urządzenie. Wszak, jest to główne źródło utrzymania salonu i jego awaria przyczyni się z pewnością do strat finansowych. Mało tego, można także stracić klientki, które nie chcąc czekać, skorzystają z usług innego gabinetu kosmetycznego.

Szkolenia z obsługi sprzętu

Wydaje się, że obsługa sprzętu kosmetycznego nie jest skomplikowana. Kilka przycisków, mała regulacja i wszystko samo działa. Nie jest tak i trzeba się liczyć z tym, że każde urządzenie różni się od siebie. Niezbędne jest więc odbycie certyfikowanego szkolenia, które będzie przeprowadzone przez dyplomowanego kosmetologa. Nie można także pozwolić sobie na sytuację, w której nie będzie się zadowolonym z kursu lub nie zostaną wyjaśnione wszelkie wątpliwości. To z pewnością będzie rzutowało na dalsze etapy współpracy.

Cena

Cena to czynnik, który przez większość właścicieli salonów kosmetycznych jest brana pod uwagę jako pierwsza. Polskie sprzęty można kupić w naprawdę rozsądnych cenach, w których jej stosunek do jakości jest jak najbardziej adekwatny. Na rynku są tańsze urządzenia, głównie chińskiej produkcji, ale jak już wcześniej było napisane – z pewnością odbije się to na funkcjonowaniu zakładu. Znacznie lepiej jest zainwestować raz, a porządnie i to na długie lata, niż co pół roku wymieniać sprzęt na nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.