Mężczyzna po wyjściu z ośrodka uzależnień
Choroby

Prywatny czy publiczny ośrodek leczenia uzależnień?

Uzależnienia są jednym z największych problemów współczesnego społeczeństwa. Nie da się bowiem ukryć, że coraz to młodsze osoby potrzebują pomocy i szukają wsparcia w walce z niszczycielskim nałogiem. Alkohol, narkotyki czy inne substancje psychoaktywne działają na mózg i cały organizm etapowo. W pierwszej kolejności możemy nawet nie zadawać sobie sprawy z tego, że uzależnienie krok po kroku się rozwija. W pewnym momencie jednak tracimy całkowitą kontrolę nad swoim życiem, a to, co dawniej sprawiało nam radość, więcej nas już nie cieszy. Warto jednak mieć na uwadze to, że z uzależnienia da się wyjść, choć droga powrotna do normalności jest żmudna i kręta. Pomocne jednak okazują się ośrodki leczenia uzależnień. Jednak jaką placówkę warto wybrać – publiczną czy prywatną?

Publiczne ośrodki leczenia uzależnień – jakie są ich największe zalety?

W naszym kraju możemy znaleźć zarówno prywatne ośrodki leczenia uzależnień jak np. Katharsis, ale także i placówki publiczne. Zwykle działają one na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i cieszą się dużą popularnością. Jednak w momencie, kiedy chcemy nieco bliżej poznać zalety publicznych ośrodków leczenia uzależnień, wówczas samodzielnie przekonamy się co do tego, że nie ma ich zbyt wiele. Oczywiście faktem jest to, że pobyt i sama terapia jest całkowicie darmowa, jednak na tym wszystkie atuty tego typu placówek się kończą. Okazuje się bowiem, że pacjenci muszą czekać na wolne miejsce w takim ośrodku przez kilka tyogodni lub nawet i znacznie więcej. Jak łatwo można się domyślić, w przypadku walki z uzależnieniem liczy się każdy dzień, który może być na przysłowiową wagę złota. Dodatkowo publiczne placówki zwykle nie mają dostepu do najnowocześniejszych metod terapii, co sprawia, że trwa ona znacznie dłużej i może być także nieco mniej efektywna. Warto pamiętać, że pieniądze nigdy nie powinny być ważniejsze niż nasze, własne zdrowie.

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień jak np. Katharsis zwykle są o wiele lepszym wyborem. Pacjenci przyjmowani są do nich zwykle tego samego dnia, w którym się zgłoszą. Nie ma więc konieczności straty czasu na bezsensowne oczekiwanie w kolejkach. Dodatkowo takie ośrodki korzystają z nowoczesnych metod i rozwiązań, dzięki temu terapia jest dla pacjentów o wiele przyjemniejsza i cechuje się dużą skutecznością. Prywatne ośrodki leczenia uzależnień powinny być naszym priorytetowym wyborem podczas walki z nałogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.