Pomocna dłoń
Psychologia

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień – dlaczego to lepszy wybór niż terapia uzależnień w Polsce?

Nie jest to niczym zaskakującym, że coraz więcej osób ma poważne problemy z odnalezieniem się w dzisiejszym świecie, który biegnie w niewyobrażalnym tempie i nakłada na nas ogromną presję. Duże oczekiwania otoczenia, a także własne, wysokie ambicje, bardzo często prowadzą do… nałogów. Nie bez powodu zatem pojawiają się coraz nowsze możliwości terapii, a jedną z popularniejszych jej form stał się prywatny ośrodek leczenia uzależnień, jako bardziej intensywna alternatywa dla regularnych (np. cotygodniowych) spotkań w gabinecie specjalisty. Z pewnością jest to rozwiązanie, które wyróżnia się kompleksowym podejściem do terapii uzależnień i gwarantuje osobie borykającej się z nałogiem leczenie na wielu płaszczyznach, co znacznie przyspiesza wyjście z niego. W czym jeszcze taki prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu czy innych uzależnień będzie lepszy od innych form terapii?

Terapia uzależnień za granicą – nie tylko przyjemne rozwiązanie, ale i skuteczne

Chociaż terapia uzależnień polega na długiej i ciężkiej pracy osoby borykającej się z nałogiem, która już tak naprawdę do końca życia będzie musiała kontrolować się i stosować pewne techniki, umożliwiającej jej życie w trzeźwości, to jednak sama terapia pod okiem specjalistów może być naprawdę krótka. Przykładem takiego szybkiego, ale skutecznego rozwiązania jest chociażby intensywna, wielopłaszczyznowa, dwutygodniowa terapia oferowana przez Ranczo Salemi, czyli prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień dla Polaków na Sycylii. Kluczem jej efektywności jest właśnie kompleksowe podejście – każdy dzień pobytu w takiej placówce jest idealnie zaplanowany, a program terapii zaprojektowany w taki sposób, by harmonijnie wykorzystywał możliwości terapii grupowej, indywidualnej, ćwiczeń oddechowych, medytacji, jogi, akupunktury, zajęć z udziałem zwierząt oraz wspólnych, ciekawych aktywności.

Malownicze położenie Ranczo Salemi, na skąpanym w sycylijskim słońcu wzgórzu, wśród plantacji winogron, gajów oliwnych i mnóstwa innych krzewów czy drzew owocowych, w bliskości z śródziemnomorską naturą, znacząco wpływa na samopoczucie gości ośrodka, dzięki czemu terapia uzależnień może przebiegać znacznie bardziej skutecznie. Piękne krajobrazy i panująca tutaj atmosfera spokoju, relaksu, rodzinności i bezpieczeństwa bardzo szybko pomaga uzależnionym otworzyć się na możliwości terapii. Wspólne, codzienne ćwiczenia pod okiem instruktora, spacery wypełnione szczerymi rozmowami, zwiedzanie zakątków Sycylii, korzystanie z naturalnych, gorących źródeł i innych dobrodziejstw okolicznej natury pozwala ukoić duszę i ciało, co niezwykle wspiera przebieg leczenia. Chociaż wizja ta brzmi jak piękne, wspaniałe wakacje, to tak naprawdę pobytu w ośrodku nie można traktować jak urlop – wypełniony jest on ciężką pracą nad samym sobą. Podczas dwutygodniowej terapii, goście prywatnego ośrodka leczenia alkoholizmu i innych uzależnień wyposażani są w narzędzia i uczeni technik, które po zakończeniu terapii i powrocie do domu pozwolą im kontynuować swoją drogę ku trzeźwości.

Dla kogo najlepszy będzie prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu i innych nałogów?

Wyjazd do takiego zagranicznego, prywatnego ośrodka leczenia uzależnień wydaje się być mimo wszystko dość skomplikowanym, kosztownym przedsięwzięciem. Czy tak jest faktycznie? Cóż, w zależności od wybranego ośrodka i czasu trwania pobytu, koszty mogą się bardzo wahać, od kilku do nawet kilkunastu (czy kilkudziesięciu) tysięcy złotych! Dwutygodniowa terapia w Ranczo Salemi kosztuje obecnie 6 400 zł, a czterotygodniowa 11 400 zł i obecnie, uwzględniając przebieg terapii i oferowane w cenie formy leczenia, jest to jedna z najbardziej korzystnych propozycji na rynku. Biorąc pod uwagę fakt, iż w cenę pobytu wchodzi terapia grupowa i indywidualna pod okiem najlepszych specjalistów, którzy na co dzień pracują w renomowanych ośrodkach w Polsce, a także zajęcia z jogi, medytacji i wszelkie inne dodatkowe aktywności (bilety wstępu również wliczone w cenę), pełne wyżywienie, komfortowe noclegi, transfery z lotniska oraz badanie lekarskie, jest to naprawdę zaskakująco opłacalna oferta.

Warto wziąć pod uwagę ważny aspekt takich ofert, przed podjęciem decyzji, czy taki wyjazd jest dla nas opłacalny. Sumując koszty wizyt stacjonarnych, w gabinecie terapeuty uzależnień, którego odwiedzalibyśmy np. raz lub dwa razy w tygodniu, zwykle przez co najmniej kilka następujących po sobie tygodni, prawdopodobnie cena wyszłaby nam tutaj dość zbliżona. Różnica w skuteczności takich dwóch form terapii jest natomiast ogromna i widoczna gołym okiem.

Ponadto prywatny ośrodek leczenia uzależnień za granicą gwarantuje nam znacznie większą intymność, dyskrecję i poczucie bezpieczeństwa. Według specjalistów w dziedzinie terapii uzależnień, odbycie leczenia za granicą otwiera nowe możliwości na powrót do życia bez nałogu. Dlaczego? Otóż będąc w rodzimym kraju, nawet na drugim końcu Polski mamy świadomość, że gdzieś “za plecami” nasza dotychczasowa codzienność może nas dogonić, że nasze zmartwienia i troski są “tuż za rogiem”. Terapeutyczny pobyt w prywatnym ośrodku w innym kraju lub nawet i na końcu Europy – w odmiennym klimacie i rytmie dnia – przynosi bardzo pozytywne efekty. Umożliwia to całkowite oderwanie się od dotychczasowego rytmu dnia, natłoku prac i natarczywych myśli, co pomaga w szybszym otwarciu się na terapię i skupieniu właśnie na jej przebiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.