Przedłużone rzęsy u kobiety
Uroda

Przedłużanie rzęs – zalety, najczęstsze błędy i kilka porad

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs ma wiele zalet – nie można z tym dyskutować. Ważne jednak, żeby nie zapisywać się na zabieg do byle kogo, ale skorzystać z usług prawdziwej profesjonalistki. Poznaj najczęstsze błędy przy stylizacji rzęs i dowiedz się, jak znaleźć odpowiedni salon!

Dlaczego warto skusić się na przedłużanie rzęs?

Jeśli tylko sztuczne rzęsy zostaną umiejętnie dobrane i doczepione, klientka może liczyć na całą listę udogodnień. Po pierwsze, zabieg daje całkiem trwałe efekty, przynajmniej w stosunku do innych znanych metod stylizacji rzęs. Maskara czy podkręcane na zalotce, a nawet samodzielnie doczepiane rzęsy (całe paski lub kępki) to bardzo krótkotrwałe metody, które wytrzymują jedynie do wieczornego demakijażu i pierwszego położenia się spać. Mało tego – zdarza się, że sposoby te zawodzą nawet wcześniej, na przykład z powodu niekorzystnych warunków powodowych albo tego, że ni stąd, ni zowąd zalejemy się łzami. Efekty zabiegu przedłużania rzęs utrzymują się nawet przez miesiąc (zwykle 3-4 tygodnie).

Doczepiane rzęsy oznaczają nieziemską wygodę. Ani upał, ani wiatr nie będą Ci dłużej straszne. Lekkie, niemal niewyczuwalne rzęsy będą prezentować się pięknie o każdej porze dnia i mocy. Dłuższe, przyciemnione, naturalnie podkręcone nie będą wymagać użycia tuszu ani zalotki. Dzięki temu oszczędzisz parę cennych chwil przy porannej toalecie, a także przy wieczornym demakijażu.

Wreszcie: sztuczne rzęsy to doskonały sposób na nadanie swoim oczom pięknej oprawy. Linia rzęs od razu staje się przyciemniona i wydłużona, oko nabiera kociego kształtu, a spojrzenie – bardziej zmysłowego charakteru. Umiejętna stylizacja rzęs podkreśla naturalne atuty i tuszuje drobne mankamenty; utalentowana stylistka może prostym zabiegiem podbić kolor tęczówki i odjąć klientce parę ładnych lat.

5 najczęstszych błędów przy stylizacji rzęs

Wszystkie powyższe korzyści są w Waszym zasięgu… o ile tylko oddacie się w dobre ręce. Poznaj najczęściej popełniane błędy stylizacyjne, a zrozumiesz, jak ważny jest wybór profesjonalnej stylistki rzęs:

  1. Praca na produktach słabej jakości – jakość zawsze jest kluczowa. Tanie rzęsy są nieelastyczne, sztywne i wyglądają nienaturalnie. Z kolei płyny niewiadomego pochodzenia potrafią uczulić i spowodować reakcje alergiczne.
  2. Rzęsy przyklejone zbyt blisko/zbyt daleko od powiek – w pierwszym przypadku klientce będzie doskwierał dyskomfort i nieprzyjemne kłucie; w drugim rzęsy naturalne będą zbytnio obciążone, a cała stylizacja będzie wyglądać na splątaną i nieświeżą.
  3. Posklejane ze sobą rzęsy – to, że doczepiane rzęsy zostały sklejone, widać dopiero z bliska. Problem pojawia się wtedy, gdy z powodu takiego błędu proces i tempo wzrostu naturalnych rzęs ulegnie zaburzeniu.
  4. Wykonywanie zabiegu mimo przeciwwskazań – przedłużanie i zagęszczanie rzęs nie może być wykonywane u osób z alergią na stosowane preparaty, przy stanach zapalnych oczu i przy zespole suchego oka. Jednym z zadań stylistki rzęs jest właśnie przeprowadzenie wywiadu z klientką!
  5. Efekt lub metoda źle dopasowane do urody – umiejętne przedłużanie rzęs uwzględnia m.in. rysy twarzy i kształt oczu danej kobiety. Przy bardzo wąskich oczach i opadającej powiece proste i długie rzęsy nie zdadzą egzaminu; z kolei przy dużej odległości między brwią a powieką trzeba zastosować większy skręt i sporą długość. To samo dotyczy obranej metody stylizacji. Sztuczne rzęsy nie mogą być za grube lub zbyt długie w stosunku do tych naturalnych; w przeciwnym razie pojawia się ryzyko ich uszkodzenia.

Jak wybrać idealny salon stylizacji rzęs?

Powyższe błędy wynikają zwykle albo z działania na własną rękę, albo z braku wiedzy czy doświadczenia stylistki, z którą nawiązuje się współpracę. Kluczem do sukcesu jest zatem wybór sprawdzonego miejsca o rzetelnych opiniach. Przykładem może być działający w Żywcu salon Wioleta, gdzie zagęszczanie i przedłużanie rzęs (https://wioletanails.pl/przedluzanie-rzes) wykonywane jest przez przeszkoloną w tym zakresie stylistkę. Potrafi ona profesjonalnie zadbać o rzęsy, dopasować efekt do urody i oczekiwań klientki oraz posłużyć się jedną z kilku metod (w Wiolecie można przedłużyć rzęsy zarówno metodą 1:1, jak i metodami objętościowymi – od 2D do nawet 5D).

Decydując się na ten czy jakikolwiek inny salon, koniecznie wyszukaj dane miejsce w internecie. Zapoznaj się ze zdjęciami prac stylistek, poczytaj opinie obsłużonych już klientek, podpytaj wśród znajomych, czy korzystały już z usług tego salonu. Sprawdź nie tylko oficjalną stronę internetową, ale też media społecznościowe: Facebook lub Instagram. Tam odnajdziesz najbardziej wiarygodne komentarze. Jeśli mimo wszystko masz wątpliwości, upewnij się, że dana stylistka została przeszkolona w zakresie stylizacji rzęs i jest w stanie potwierdzić to stosownym certyfikatem. Dla świętego spokoju możesz też dopytać, jakimi preparatami i produktami się posługuje.

Żeby mieć pewność, że unikniesz rozczarowania, możesz udać się na zabieg z gotowym zdjęciem, które będzie stanowiło dla stylistki inspirację. Najlepiej, jeśli znajdziesz je wśród prac wykonanych w danym salonie. Uwaga: nieprawidłowo wykonane przedłużanie rzęs to nie tylko pieniądze wyrzucone w błoto, ale też zagrożenie dla stanu Twoich oczu i ich oprawy. Naprawdę warto wybrać salon, co do którego można mieć 100% pewność!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.