Gabinet psychoterapeutyczny z możliwością prowadzenia sesji online
Psychologia

Psychoterapia bez wychodzenia z domu? Tak, dzięki gabinetom online

Pomoc psychologiczna przydaje się w wielu sytuacjach życiowych. Niestety nie zawsze istnieje realna możliwość udania się do gabinetu psychologa – i to z bardzo wielu różnych przyczyn. Czasami to kwestia problemów logistycznych, kiedy indziej ogromnych trudności związanych z lękiem społecznym, które dopiero trzeba z czasem przełamać. Wszystko to jednak nic w porównaniu z sytuacją obecną, gdy ze względu na zagrożenie o charakterze epidemiologicznym, po prostu należy minimalizować kontakty z innymi ludźmi do czasu unormowania sytuacji. Co robić w takich sytuacjach?

Psychoterapia online – czy warto?

Niezależnie od tego, czy preferujemy kontakt bezpośredni, czy rozmowę za pośrednictwem internetu, zdarzają się sytuacje, kiedy wyboru najzwyczajniej w świecie nie mamy. Jeżeli jednak potrzebujemy w tym czasie wsparcia psychologa, w żadnym razie nie rezygnujmy z uzyskania pomocy. Odkładanie sprawy na później może owocować stałym pogarszaniem się nastroju, co może być szczególnie szkodliwe w połączeniu z niemożliwością opuszczania mieszkania.

Co gorsza, może się zdarzyć, że w takiej sytuacji coraz gorszy nastój zacznie odbijać się również na zdrowiu fizycznym, na przykład poprzez reakcje stresowe, czy zaburzenia snu. To z kolei reakcją łańcuchową wpłynie na jeszcze gorszy stan psychiczny. Im prędzej uda się zatrzymać tę samonapędzającą się machinę, tym lepiej.

Psychoterapeuta online – pomoże zawsze, gdy to potrzebne

Co więc robić w takich sytuacjach? Najlepiej znaleźć przychodnię zdrowia psychicznego lub gabinet psychologiczny, w którym możliwa jest psychoterapia online. Możliwość taką udostępnia PsychoCare, sieć placówek, które nawet w tym trudnym czasie stara się wspierać swoich pacjentów i utrzymywać z nimi kontakt. Jednocześnie PsychoCare jest też stale otwarta na nowych pacjentów potrzebujących pomocy i wsparcia, szczególnie mocno potrzebnych w czasie, gdy łatwo o poczucie niepokoju, a izolacja może wywoływać negatywne myśli.

Psychoterapeuta online – jak to działa?

Korzystanie z psychoterapii online okazuje się zaskakująco prosty i z pewnością warto korzystać z tej formy wsparcia w sytuacji, w której przemieszczanie się po mieście mogłoby być ryzykowne. W przypadku PsychoCare działa to w ten sposób, że dokonuje się rejestracji (drogą telefoniczną, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej) i – po dopełnieniu wszelkich formalności – ustala dogodny termin kontaktu. Oczywiście [przy okazji zapisu można się także dowiedzieć, jak w PsychoCare kontakt internetowy wygląda od strony technicznej.

Przebieg psychoterapii online

Psychoterapia online prowadzona jest zazwyczaj raz w tygodniu, a jej przebieg jest ściśle uzależniony od konkretnego przypadku. W końcu ludzie są bardzo różni, różnią się także ich problemy i sposób, w jaki na nie reagują oraz jak je postrzegają. Psychoterapeuta w trakcie kolejnych sesji online stara się dotrzeć do do danej osoby i stopniowo pobudzać w niej pozytywne emocje oraz pomagając w odsuwaniu negatywnych odczuć i lęków. To, jak będą wyglądać szczegóły psychoterapii, jest jednak mocno uzależnione od konkretnej sytuacji oraz osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.