walka mma
Ruch

Rękawice do MMA – jak wybrać dobry sprzęt?

Zaczynając swoją przygodę ze sztukami walki, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Podstawą jest dobry sprzęt m.in. rękawice MMA.  Rękawice do MMA znacznie różnią się od rękawic bokserskich, co powinieneś wiedzieć przed pierwszymi zajęciami MMA.  Co jeszcze warto wiedzieć? Przekonaj się sam!

Rękawice do MMA – krótka charakterystyka

Rękawice MMA (rękawice do grapplingu) mają za zadanie chronić twoje dłonie, jak i umożliwić ci chwycenie przeciwnika. Rękawice do MMA są znacznie mniejsze od rękawic bokserskich, dzięki czemu możesz je wykorzystać na wiele sposobów. Obecnie istnieją 4 rodzaje rękawic do MMA, dlatego ważne jest sprecyzowanie celu, w jakim będziesz ich używał.

Rękawice MMA – dobór

W zależności od celu użytkowania rękawice do MMA, mogą się od siebie różnić, jedne będą bardziej elastyczne, inne będą zawierały dodatkowe obicie po zewnętrznej stronie, dlatego ważne jest, aby dobrać rękawice MMA do wykonywanych przez nas zajęć.

Oto podział, dzięki któremu znacznie łatwiej dobierzesz rękawice dla siebie:

  1. Rękawice MMA na worek – Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona nadgarstków i dłoni. Z tego względu podparcie nadgarstków jest znacznie szersze, a wyściółka jest gęstsza i twarda. Rękawice tego typu mają zapewnić efekt mocniejszej pięści, aby nie doznać kontuzji podczas intensywnego treningu na ciężkim worku lub dużych tarczach.
  2. Sparingowe rękawice MMA – Te rękawice mają za zadanie chronić zarówno ciebie, jak i twojego sparingpartnera. Posiadają one dodatkowe obicie na zewnętrznej stronie, które może zabezpieczać każdy poszczególny palec z osobna, jak i wszystkie na większej powierzchni.
  3. Rękawice grapplingowe/treningowe rękawice do MMA – to unikatowe połączenie rękawic na worek oraz rękawic sparingowych, zarówno chronią dłonie, jak i umożliwiają odpowiednią ruchliwość palców. Tego typu rękawice są idealne dla początkujących, ale wraz z indywidualnym rozwojem zainwestuj również w inne rodzaje, aby ograniczyć możliwość doznania kontuzji.
  4. Rękawice MMA turniejowe – Przeznaczone są do prawdziwych walk. Mają zapobiegać cięciom, ale nie łagodzą ciosów. Nie powinno się ich używać do treningu sparingowego, gdyż możesz poważnie zranić swojego sparingpartnera. Zgodnie z zasadami rękawice MMA przeznaczone do turniejów powinny ważyć od 4 do 6 uncji, w zależności od wielkości dłoni. Przed wstąpieniem do jakiejkolwiek organizacji sprawdź, czy rękawice, które otrzymasz, będą spełniały warunki turniejowe.

Pamiętaj! Zanim przystąpisz do przygody, jaką jest MMA, wyposaż się w odpowiednie rękawice! Zwiększy to twoje bezpieczeństwo podczas treningu! W razie gdybyś miał problem podczas doboru rękawic, poradź się trenera, innych doświadczonych zawodników lub sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.