Organizowanie szkolenie dla branży medycznej
Choroby

Rodzaje szkoleń dla branży medycznej

Doskonalenie zawodowe jest prawem, ale i obowiązkiem każdego lekarza, również lekarza dentysty. Obowiązek taki wynika z przepisów ustawy. Jedną z wielu dopuszczonych przez prawo form doskonalenia zawodowego są kursy stacjonarne lub online, które uzyskały akceptację odpowiednich organów. Udział w takim kursie to forma dopełnienia ustawowego obowiązku, uzupełnienia wiedzy ze studiów, a także możliwość zyskania nowych umiejętności.

Wśród kursów skierowanych do lekarzy i dentystów wyróżnić można kursy specjalistyczne i wspólne. Te pierwsze skierowane są do specjalistów konkretnej dziedziny i oferują kształcenie w zakresie umiejętności, wiedzy i nowych technologii. Natomiast kursy wspólne kształcą kompetencje m.in. z zakresu prawa medycznego i zdrowia publicznego.

Kursy specjalistyczne

Nowe technologie sprawiają, że medycyna rozwija się w sposób dynamiczny. Nie inaczej jest w przypadku stomatologii. Z myślą o lekarzach dentystach powstały placówki, które oferują kursy z endodoncji mikroskopowej, stomatologii zachowawczej czy protetyki. Tego rodzaju kursy są dostępne m.in. w Akademii Stomatologii.

Prawo

Szkolenia z prawa medycznego mają na celu zaznajomienie lekarza z podstawami prawnymi do pracy w zawodzie. Takie kursy mogą odpowiedzieć na potrzeby lekarzy zamierzających zarejestrować i prowadzić praktykę lekarską. W zakresie takich szkoleń mogą być omawiane np. podstawy prawne, zakres odpowiedzialności lekarza i zakładu leczniczego, kwestie prawne związane z zatrudnianiem personelu medycznego.

Psychologia

W dzisiejszych czasach, tematom związanym ze zdrowiem psychicznym poświęca się coraz więcej miejsca. Kursy z zakresu psychologii mogą pozwolić na uzupełnienie wiedzy medycznej o zagadnienia psychologiczne, a także pomogą lekarzom w kształceniu kompetencji psychospołecznych, takich jak radzenie sobie ze stresem w pracy. Na powodzenie leczenia mogą wpływać nie tylko wiedza specjalistyczna i doświadczenie, ale również kompetencje związane z kontaktem z pacjentem.

EDM

Dokumentacja medyczna coraz bardziej się digitalizuje. Co roku wdrażane są nowe procedury, wynikające ze zmian w przepisach. Z pomocą w sprostaniu nowym wyzwaniom przychodzą kursy z zakresu dokumentacji medycznej. Kursy tego typu omawiają m.in. zagadnienia związane z: rodzajami dokumentów, zgodami pacjentów, udostępnianiem informacji o stanie zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.