śnieżno biały uśmiech
Preparaty

Sprawdziliśmy działanie CoCo White Mint. Czy warto kupić ten środek na wybielanie zębów?

Pożółkłe zęby są problemem estetycznym, który może mieć istotny wpływ na relacje międzyludzkie, szczególnie zawodowe. Piękny, biały uśmiech nie jest już na szczęście zarezerwowany tylko dla gwiazd kina i milionerów. Pojawiły się metody wybielania zębów w domu, ale nie wszystkie z nich okazują się skuteczne. Gdy do naszej redakcji trafił środek o nazwie CoCo White Mint, podeszliśmy do niego z dużym dystansem. Zawiedliśmy się czy może zachwyciliśmy? Tego dowiesz się z naszej recenzji.

Artykuł partnera

CoCo White Mint: co to takiego?

W pierwszej chwili spodziewaliśmy się, że w ładnym opakowaniu znajdziemy zwykłą pastę do zębów. Jednak CoCo White Mint to… proszek w charakterystycznym, czarnym kolorze. Wygląd niekoniecznie zachęca do umycia tym swoich zębów, ale skoro mamy testować, to innej drogi nie ma.

Czarny kolor proszku nie jest efektem dodania barwnika. To naturalna barwa fundamentalnego składnika produktu, czyli aktywnego węgla, który producent określa mianem „nano-carbon CoCo”. Brzmi z lekka marketingowo, ale skoro ma działać, to nie mamy nic przeciwko takiemu nazewnictwu.

Naszą uwagę od razu przykuło to, że w składzie produktu nie znaleźliśmy żadnych chemicznych dodatków. Jest tylko wspomniany aktywny węgiel, glinka bentonitowa i organiczna mięta. To dobry znak, bo wiadomo, że im krótsza lista składników, tym mniejsze ryzyko np. reakcji alergicznej.

No dobrze, ale dlaczego właściwie producent zdecydował się na taki skład? Poszukaliśmy informacji na temat poszczególnych surowców. I tak:

  • Aktywny węgiel – ma działanie wiążące zanieczyszczenia znajdujące się na zębach, w tym tworzące płytkę nazębną i powodujące zmianę odcienia zębów;
  • Glinka bentonitowa – to bardzo bogate źródło substancji mineralnych, które są niezbędne ludzkim zębom, wzmacniają je i chronią przed chorobami;
  • Organiczna mięta – nie tylko poprawia smak produktu, ale też zwalcza infekcje, łagodzi podrażnienia dziąseł i gwarantuje świeży oddech;

Skoro wiemy już, z czym właściwie mamy do czynienia, czas zabrać się za testy.

Jak stosować proszek?

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. CoCo White Mint stosuje się dokładnie tak samo, jak pastę. Wystarczy wysypać odrobinę produktu na szczoteczkę i myć zęby przez 2-3 minuty. Proszku nie należy stosować częściej niż 2-4 razy w tygodniu. Pokornie zastosowaliśmy się do tej rady.

Uczucie podczas mycia jest specyficzne, ale można się do tego szybko przyzwyczaić. Początkowo nieco przeszkadza charakterystyczne „szorowanie”. Warto natomiast pochwalić bardzo przyjemny smak, co jest zasługą mięty.

Od razu obalamy pierwszą wątpliwość: po umyciu zęby nie są czarne. Pasta nie farbuje też ust czy języka. Produkt trzeba tylko dokładnie wypłukać i to wszystko.

Uwaga!

Nie doczytaliśmy tego, ale w ulotce producent ostrzega, że CoCo White Mint brudzi armaturę i ubrania. Wyszorowanie umywalki zajmuje trochę czasu, warto więc dobrze zabezpieczyć ją przed zabiegiem.

Bezpośrednio po umyciu zębów pojawia się przyjemne uczucie świeżości i idealnej gładkości szkliwa. Na pierwsze efekty trzeba jednak trochę poczekać.

Po tygodniu stosowania

Od razu zaznaczamy, że do obiecywanej skuteczności produktu podchodziliśmy bardzo nieufnie. Podobnych specyfików jest mnóstwo, a na forach internetowych natknęliśmy się na skrajne opinie użytkowników. Faktem jest natomiast, że CoCo White Mint to rynkowa nowość, dlatego nie mogliśmy posiłkować się żadnymi recenzjami znalezionymi w sieci.

Po tygodniu stosowania musimy wydać jednoznaczny werdykt. Ten produkt działa. Test równolegle przeprowadziły trzy osoby i najlepsze (najbardziej widoczne) efekty były u redakcyjnego kolegi, który pali papierosy i pije mnóstwo kawy. Jego zęby może nie zrobiły się idealnie białe, ale nie były już tak żółte, jak wcześniej.

Wszyscy zauważyliśmy też, że po tygodniu stosowania CoCo White Mint poprawiła się kondycja naszych zębów. Jedna z koleżanek przestała narzekać na krwawienie dziąseł, druga natomiast nie krzywi się już z bólu po wypiciu gorącego napoju.

Warto kupić?

Trudno nam określić długofalowe efekty stosowania CoCo White Mint, jednak pierwsze wrażenie jest znakomite. Spodziewaliśmy się kolejnego chwytu marketingowego, a otrzymaliśmy produkt, który naprawdę działa. Stopień wybielenia zębów jest widoczny gołym okiem, do tego u wszystkich testujących nastąpiła wyraźna poprawa kondycji uzębienia i dziąseł.

Cena produktu nie jest może bardzo niska (w promocji kupisz go za 99 złotych), ale są to dobrze wydane pieniądze. Zwłaszcza że CoCo White Mint jest bardzo wydajne – 60 g proszku powinno wystarczyć na 220 myć, czyli przeciętnie około 4 miesiące. Produkt zyskuje więc naszą rekomendację.

One thought on “Sprawdziliśmy działanie CoCo White Mint. Czy warto kupić ten środek na wybielanie zębów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.