Kobieta na wizycie u stomatologa estetycznego
Uroda

Stomatologia estetyczna – dla pięknego uśmiechu!

Białe i zdrowe zęby to marzenie wielu osób. Wiele niedoskonałości związanych ze stanem uzębienia można rozwiązać dzięki stomatologii estetycznej, która poprawi stan i wygląd zębów.

Co to jest stomatologia estetyczna?

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się poprawą estetyki uzębienia. Można do niej zaliczyć zabiegi wybielania zębów czy licówki. To sprawia, że zęby prezentują się o wiele lepiej, a właściciele zyskują na pewności siebie. Czym zatem są poszczególne zabiegi?

Wybielanie zębów

Jest to jedna z najpopularniejszych metod poprawy wyglądu zębów. Dzięki wybielaniu możliwe jest usunięcie przebarwień czy żółtego nalotu, który znajduje się na szkliwie zęba. Proces wybielania poprzedzony jest oceną stanu uzębienia i określeniu, czy pacjent może mieć wykonany zabieg. W przypadku problemów ze stanem zębów, konieczne może być w pierwszej kolejności leczenie.

Obecnie stosuje się różne techniki wybielania zębów, dlatego stomatolog po analizie stanu jamy ustnej, jest w stanie określić, która metoda będzie najbardziej odpowiednia do zastosowania. Należy jednak mieć świadomość, że wybielanie zębów nie zawsze oznacza uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Kolor kości ma również znaczenie. Niekiedy w procesie wybielania zębów nie jest możliwe uzyskanie śnieżnobiałego szkliwa, jednak mimo wszystko będzie ono jaśniejsze, niż w przypadku gdyby tego zabiegu nie wykonano.

Licówki

To rozwiązanie pozwala wpłynąć nie tylko na kolor zębów, ale również ich kształt. Licówki pozwalają na uzupełnienie drobnych ubytków, zniwelowanie przebarwień czy niedoskonałości w kształcie zębów. Licówki w zależności od wykorzystywanej technologii mogą być zabiegiem mniej lub bardziej ingerującym w jamę ustną. Warto wybierać spośród placówek, które stosują wysokiej jakości materiały, by licówki jak najdłużej zachowały swoje właściwości i wygląd.

Stomatologia estetyczna w Łódzi – gdzie się udać?

Jeżeli poszukujemy odpowiedniego miejsca na skorzystanie z wybielania zębów lub licówek, dobrze jest zdecydować się na profesjonalną placówkę. W każdym mieście można znaleźć wielu stomatologów, gabinetów i klinik, zatem ważne by wybrać odpowiednio.

W pierwszej kolejności dobrze jest zapoznać się z dostępnymi placówkami w danym mieście. Można to zrobić wpisująć w wyszukiwarkę usługi która nas interesuje i miasta, w którym chcielibyśmy z tej usługi skorzystać, np.: stomatologia estetyczna w Łódzi. Wtedy otrzymamy wyniki z ogłaszających się w internecie miejsc lub ze stron np. z opiniami. Dobrze jest sprawdzić interesujące nas placówki i skontaktować się z nimi w celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji, a następnie udać się na wizytę.

Dobrze jest mieć na uwadze, że na zabiegach dentystycznych nie warto oszczędzać, jeżeli istnieje ryzyko że zabieg może negatywnie wpłynąć na stan uzębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.