Starsza kobieta w okresie menopauzy zażywa suplementy diety
Preparaty

Suplementy na menopauzę – czy to konieczne? Odpowiadamy

Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety. Redukcji poziomu estrogenu i procesowi wygaszania aktywności jajników z reguły towarzyszy szereg zmian, a nierzadko nawet uciążliwe dolegliwości. Panie nie muszą się jednak godzić na gorsze samopoczucie i obniżenie komfortu życia! Na szczęście istnieje kilka ciekawych sposobów na uporanie się z przykrymi symptomami tego czasu, a do najczęściej wybieranych należą suplementy na menopauzę. W poniższym artykule wskazujemy, które preparaty działają najlepiej.

Jakie zmiany zachodzą w organizmie w czasie przekwitania?

Menopauza dotyka kobiety w różnym wieku – szacuje się, że w naszym kraju średni wiek kobiet przechodzących przez ten proces to 51 lat. W organizmie zachodzi wówczas mnóstwo zmian, co jest związane z obniżeniem poziomu estrogenu. Odpowiada on za pracę wielu narządów i pamięć, ale ma też wpływ na wygląd. Do najczęstszych objawów, z jakimi spotykają się kobiety w tym okresie, możemy zaliczyć:

  • gorsze samopoczucie,
  • problemy z koncentracją,
  • wolniejszy metabolizm,
  • uderzenia gorąca,
  • zaburzenia snu,
  • pogorszenie jakości skóry.

Nie da się więc ukryć, że zmiany zachodzące w gospodarce hormonalnej niekorzystnie wpływają na nastrój i poczucie własnej wartości.

Czy suplementy na menopauzę są skuteczne?

W okresie przekwitania kobieta powinna szczególnie zadbać o swój komfort – zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Niezwykle ważne jest dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów – podczas menopauzy kobiety są bardziej narażone na dolegliwości ze strony układu kostnego i krwionośnego. Zatem jakie suplementy na menopauzę warto przyjmować? Do najważniejszych zaliczyć możemy:

  • witaminy z grupy B – odpowiadają za zdrowie i piękny wygląd włosów, skóry i paznokci, a także wzmacniają pamięć oraz wspomagają proces regulacji aktywności hormonalnej,
  • glutation – jeden z najlepszych antyoksydantów, którego zadaniem jest spowolnienie starzenia się skóry,
  • witamina D3+K2 – wzmacniają kości, wspierają działanie układu odpornościowego i odpowiadają za dobry nastrój,
  • kolagen – wspiera funkcjonowanie dziąseł, kości i zębów.

Suplementy diety – na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie?

Preparatów, które mają pomóc kobietom poradzić sobie z przykrymi symptomami przekwitania, jest wiele, dzięki czemu z pewnością każda pani znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze, by wybrane suplementy na menopauzę wyróżniały się najwyższą jakością. To oznacza, że skład preparatu powinien być możliwie jak najprostszy, a tym samym pozbawiony sztucznych wypełniaczy. Duże znaczenie ma też forma przyjmowania produktu. Rewolucyjne podejście na temat suplementacji przedstawia np. e-sklep https://vitallabs.pl/zastosowanie/menopauza/ – dostępna w ofercie liposomalna formuła zapewnia maksymalną wchłanialność i najwyższe stężenie składników na rynku. Dzięki temu kobiety mogą liczyć na szybkie i skuteczne działanie preparatu – podczas przekwitania ma to ogromne znaczenie dla zachowania dobrego samopoczucia. Co więcej, to doskonała alternatywa dla powszechnych tabletek o niższej efektywności. W przypadku suplementacji nie ma miejsca na kompromisy – warto więc wybrać najlepsze dostępne rozwiązanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.