Zamontowany system narożny magic corner w kuchni
Dom i ogród

Systemy narożne magic corner – poznaj zalety tego rozwiązania

Szafki narożne oferują co prawda wiele przestrzeni, jednak w praktyce są bardzo trudne do zagospodarowania. To wszystko przez utrudniony dostęp do produktów znajdujących się w ich głębi. Dlatego też warto stawiać na nowoczesne rozwiązania, które znacznie ułatwiają przeglądanie ich zawartości. Jednym z bardzo efektywnych systemów narożnych jest magic corner, któremu chcemy dzisiaj przyjrzeć się nieco bliżej. Dzięki temu sam przekonasz się o tym, jak z jego pomocą można sprawić, że kuchenny narożnik stanie się przyjazny i funkcjonalny.

Magic corner – co to takiego?

Na rynku znajdziesz różnorodne systemy narożne. Jednym z nich jest właśnie magic corner, składający się z czterech praktycznych koszy umieszczonych na specjalnych prowadnicach. Taka konstrukcja sprawia, że wystarczy jedynie pociągnąć za uchwyt ramy, a cała zawartość wysunie się na zewnątrz poza obrys szafki – najpierw zrobi to pierwszy rząd, a następnie również drugi.

Poszczególne modele mogą mieć różne wymiary i kierunek wysuwu. Łączy je jednak jedno, a mianowicie – kosze zastosowane w systemie magic corner mają kształt prostokąta. Rozwiązanie to sprawdza się więc głównie przy przechowywaniu kwadratowych produktów, takich jak np. kartony. To właśnie dlatego, wybierając odpowiedni system narożny, warto chwilę zastanowić się nad tym, co zamierzasz składować w danej szafce.

Dlaczego warto postawić na systemy narożne magic corner?

Zastanawiasz się nad tym, czy system magic corner jest dla Ciebie? Przytoczymy Ci kilka argumentów, które sprawią, że zechcesz je mieć w swojej kuchni. Otóż zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim:

  • łatwy dostęp do przedmiotów – nawet tych znajdujących się głęboko w szafce. Wszystko masz od razu pod ręką;
  • zwiększony komfort korzystania z kuchni;
  • zwiększona pojemność mebli poprzez wykorzystanie każdego centymetra szafki – brak martwych stref;
  • łatwość utrzymania porządku;
  • ułatwiona organizacja przestrzeni i segregacja produktów według kategorii – nie musisz głowić się na tym, który z nich jest rzadziej używany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.