kobieta używa do mycia zębów szczoteczki sonicznej
Uroda

Szczoteczka soniczna jak używać?

Artykuł partnera.

Szczoteczki soniczne są jednym z gadżetów podbijających obecnie rynek. Nic dziwnego – wysokiej klasy szczoteczki soniczne to coś więcej, niż standardowe, dotychczasowe mycie zębów. I to nawet przy użyciu szczoteczki elektrycznej działającej na zasadzie mechanicznych obrotów główki.

Fale dźwiękowe

Chociaż takie szczoteczki nadal mają swoich fanów, powoli odchodzą już do lamusa na rzecz szczoteczek sonicznych, czyli czyszczących przy wsparciu wytwarzanych przez nie fal dźwiękowych. „Soniczny” oznacza bowiem ni mniej, ni więcej niż „dźwiękowy”. Soniczne szczoteczki do zębów, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości zyskały już swoje tanie odpowiedniki zasilane bateriami, jednak tylko dobrej jakości szczoteczki soniczne gwarantują pożądane efekty. Warto zatem odpowiedzieć  na pytania o urządzenie jakim jest szczoteczka soniczna jak używać, oraz jak ona dokładnie działa.

Szczoteczki soniczne wytwarzają fale dźwiękowe, które sprawiają, że taka szczoteczka nie oddziałuje jedynie na powierzchnię, z która się styka, ale także obszar znajdujący się niżej, bezpośrednio pod jej włosiem podczas szczotkowania. Fale dźwiękowe mają oczywiście zasadnicze zadanie podczas korzystania ze szczoteczki sonicznej i znacząco odróżniają ten produkt od innych szczoteczek do zębów. Za pomocą fal dźwiękowych możliwe jest rozbicie i usunięcie płytki nazębnej, jeszcze zanim zamieni się w kamień nazębny. W tym ostatnim chętnie gromadzą się bakterie powodujące próchnicę. Pozbycie się płytki nazębnej przez regularne stosowanie szczoteczki sonicznej pozwala zatem znacznie ograniczyć wizyty w gabinecie dentysty.

Szczoteczka dźwiękowa

Taka dźwiękowa szczoteczka jest poniekąd nowym typem szczoteczki do zębów elektrycznej. Ta klasyczna elektryczna szczoteczka nie generowała jednak fal dźwiękowych a jedynie w sposób mechaniczny ścierała się z powierzchnią zębów. Biorąc pod uwagę szczoteczkę soniczną jak używać oraz jak wykorzystać jej potencjał warto przyjrzeć się poszczególnym modelom takich szczoteczek. Już wersja BASIC szczoteczek sonicznych SEYSSO pozwala nie tylko na solidne oraz delikatne mycie zębów, ale również – na masaż dziąseł, który poprawia ich kondycję. Jeżeli jednak szukamy bardziej intensywnych efektów, na przykład wybielania, warto sięgnąć po jeden z droższych modeli. W połączeniu z odpowiednią, przeznaczoną do szczotkowania szczoteczkami sonicznymi pastą, zęby będą pięknie i zdrowo wypolerowane. W efekcie tego ostatniego będą także jaśniejsze, ponieważ osady z kawy, herbaty i innych napojów nie osadzają się wówczas na powierzchni zębów tak łatwo, jak jest to w przypadku mycia klasycznymi szczoteczkami.

Każde dziecko o tym wie

Albo wkrótce się dowie czym jest szczoteczka soniczna, jak używać i dlaczego ma to robić. Szczoteczki soniczne w specjalnej, dziecięcej odsłonie stosować można praktycznie od urodzenia. Nie wszystkie dzieci chętnie myją zęby. Jeszcze mniej chętnie uczęszczają jednak do dentysty. Warto przekonać malucha, że korzystając ze szczoteczki sonicznej będzie mieć jeszcze mniej konfrontacji z dentystyczną wiertarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.