Okulary ze szkłami fotochromowymi
Uroda

Szkła fotochromowe – komfort w słoneczne dni

Coraz więcej osób nosi okulary lub szkła kontaktowe. Wada wzroku staje się powoli chorobą cywilizacyjną. Już coraz młodsze dzieci cierpią na różnego rozwoju rodzaju wady wzroku, co zmusza je do noszenia właśnie szkieł kontaktowych lub okularów. Jakie szkła do okularów warto wybrać? Na czym skupić swoją uwagę?

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • szkła plastikowe dlaczego warto je wybierać
  • czy warto kupować okulary sportowe dla dzieci
  • jakie okulary wybrać dla dorosłych
  • dlaczego warto wybrać okulary i soczewki fotochromowe

Wybierając okulary dla dorosłych i dzieci powinniśmy się skupić przede wszystkim na potrzebach osoby, które będą je nosić. Dzieci powinny nosić jak najlżejsze okulary, które nie będą im przeszkadzały. Dlatego w ich przypadku warto wybierać szkła plastikowe jak najcieńsze i najlepiej z antyrefleksem, czyli chronieniem przed odbijaniem się promieni słonecznych, aby dzieciom było wygodniej. Dla uprawiających sport równiez bez problemu znajdziemy bardzo wytrzymałe okulary sportowe lub okulary do pływania. Jeśli chodzi o dorosłych rozwiązań jest nieco więcej i warto o nie zapytać optyka u którego będziemy kupować okulary.

Szkła fotochromowe – dlaczego warto je wybierać?

Na rynku mamy dostępne różne rodzaj szkieł, w tym szkła fotochromowe, które idealnie odbijają promienie słoneczne i pozwalają nam na pełen komfort użytkowania. Oczywiście tego typu szkła możemy nosić po zgodzie lekarza, ponieważ niektóre wady wzroku wykluczają ich użytkowanie. Niektóre dostępne na rynku szkła możemy wprawić do naszych okularów. Nowoczesne plastikowe szkła wykonane z tworzywa, wykonywane najnowszymi technikami lub szkła szklane. Jednak te ostatnie odchodzą już do lamusa i stosowane są coraz rzadziej. Nawet szkła plastikowe to niewielki wydatek i warto go ponieść dla własnego komfortu użytkowania.

Pierwsze szkła fotochromowe pojawiły się na rynku  w latach 70 XX wieku. Ich głównym atutem była właściwość polegająca na tym, że kolor soczewki dopasowywał się do oświetlenia. Dzięki temu osoby wrażliwe na zmianę natężenia promieni słonecznych mogły poczuć się komfortowo.  Soczewki fotochromowe są doskonałym rozwiązaniem również dla kierowców, dla których powstały specjalne modele, takie jak np. soczewki transitions. Zapobiegają one niespodziewanemu oślepieniu kierowcy przez światło słoneczne i dają komfort i bezpieczeństwo we wnętrzu auta.

Szkła fotochromowe jako substytut okularów przeciwsłonecznych

W przypadku poważnej wady wzroku nie lada problemem jest komfort widzenia podczas słonecznych, letnich dni. Noszenie okularów korekcyjnych często nie pozwala uzbrajać się w okulary przeciwsłoneczne, a przy niektórych wadach mogą one powodować silny ból głowy, nawet pomimo noszenia soczewek kontaktowych. Z pomocą mogą nam przyjść właśnie szkła fotochromowe. Podczas zwiększonej intensywności promieni słonecznych chronią one nasze oczy przed dyskomfortem, a jednocześnie nie powodują skutków ubocznych i zaburzeń widzenia. Jedyną różnicą jest to, że widziany przez nas obraz może stać się chwilowo nieco ciemniejszy. Jesteśmy w pełni chronieni przed szkodliwymi promieniami UV.

Okulary fotochromowe – czy warto kupować je przez Internet?

Zakup szkieł do okularów przez Internet zależy od tego, jakie mamy potrzeby i wady wzroku. Część z nas z pewnością wybierze możliwość kupna szkieł w trybie stacjonarnym, aby móc obejrzeć kupowany produkt i porozmawiać z optykiem. Jednak jeśli wiemy jakie mamy wymagania i cierpimy na dość prostą wadę wzroku możemy bez trudu takie szkła zamówić sobie przez Internet. Przy zamówieniu soczewek fotochromowych musimy mieć wszystkie odpowiednie dane potrzebne do zamówienia szkieł. Te wszystkie dane znajdują się na recepcie od lekarza, który wypisuje nam konkretne szkła potrzebne do korekcji naszej wady wzroku. Jeśli chcemy kupować szkła przez Internet warto też skontaktować się z obsługą klienta która pomoże nam dokonać jak najlepszych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.