u kosmetyczki
Uroda

Toksyna botuilinowa – lek czy fanaberia?

Botoks… Choć wokół niego krąży wiele kontrowersji, cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet w średnim wieku. Dziś omówimy zalety i wady botoksu.

Czym jest botoks?

Botoks jest toksyną botulinową, nazywaną inaczej jadem kiełbasianym. Jest trucizną, która stosowana w odpowiednich dawkach ma właściwości zdrowotne. Jego zastosowanie w medycynie estetycznej znane jest już od 2002 roku, a jeszcze wcześniej stosowany w medycynie tradycyjnej, działając przeciw nadmiernej potliwości, bólom migrenowym i napięciowym oraz przykurczom mięśni. Właściwością toksyny botulinowej jest zmniejszenie ruchu mięśni, dlatego ostrzyknięcie mięśni twarzy daje efekt wygładzonej skóry. Jednym słowem, botoks powoduje paraliż wybranych partii mięśni.

Zalety stosowania botoksu

Do najważniejszych zalet wygładzania zmarszczek botoksem należy niższa, atrakcyjniejsza cena w porównaniu z innymi zabiegami które wnoszą większe ryzyko powikłań zdrowotnych.

Trucizna…?

strzykawka medycznaBotoks jest na tyle silnym środkiem, że poradzi sobie nawet z głębokimi i trudnymi zmarszczkami, począwszy od kurzych łapek do zmarszczek mimicznych. Efekty działania są widoczne niemal od razu i utrzymują się bardzo długo, bo aż do ośmiu miesięcy. W dodatku to szybki i niemal bezbolesny proces, do którego nie są używane żadne środki przeciwbólowe, oraz – nie wymaga rekonwalescencji! Po botoksowym zabiegu od razu możesz wrócić do swoich obowiązków i codziennych aktywności. W grę nie wchodzi tylko natężony wysiłek fizyczny oraz ekspozycja na słońce.

Na zabieg z użyciem botoksu może wybrać się każdy bez względu na wiek, dlatego korzystają z niego już nawet dwudziestoparolatki z pierwszymi zmarszczkami. Botoks może mieć działanie profilaktyczne.

Minusy stosowania botoksu

Cóż, nie da się uniknąć tego, co niewygodne. Co negatywnego może wiązać się ze stosowaniem botoksu? Zabieg trzeba powtarzać co kilka miesięcy, ponieważ efekty nie są trwałe. Całkowicie zmienia naturalną mimikę naszej twarzy, blokując połączenia nerwowe,co z początku powoduje lekki dyskomfort.

Efekty uboczne

Z każdym zabiegiem wiąże się możliwość wystąpienia powikłań, także botoksu. Nieumiejętne dobranie stężenia toksyny, nieodpowiednia głębokość wstrzyknięcia może spowodować migrenę, opadnięcie powieki lub unieruchomienie ust. Botoks niekiedy wywołuje alergię.

Pomijając kilka efektów ubocznych, które mogą zdarzyć się sporadycznie, botoks nadal ma więcej zalet niż wad. Na stronie internetowej www.lespa.pl można podejrzeć gwiazdy wielkiego ekranu, które regularnie korzystają z zabiegów odmładzających i wyglądają bosko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.