W modzie męskiej jeśli chodzi o fryzury zapanowała moda na grzywki mogą być dzielone, podnoszone do góry, zaczesywane do tyłu albo przerzucane na bok. Jednak są bardzo ważną częścią fryzury, która w obecnym sezonie powinna być w górnej części teksturowana. Warto przyjrzeć się top 5 najmodniejszym męskim fryzurom na krótkich włosach.
Middle Part, czyli wieczny chłopiec
Jeśli jest jakaś fryzura, która wybitnie kojarzy się z latami 90-tymi i częściowo wcześniejszą dekadą, to jest to middle part, zwany także kurtynami. Włosy tworzą bowiem swoiste kurtyny, a przedziałek na środku podkreśla efekt. Jeśli trudno Ci to sobie wyobrazić to wspomnij gwiazdy lat 90-tych takie jak Nick Carter albo Leonardo di Caprio w filmie Titanic. W Polsce niektórzy tę fryzurę nazywają cięciem na Marka Mostowiaka, ale nie zaznajomionym z polskimi telenowelami też może to nic nie mówić. Dla młodszych i fanów K-POP przykładem może być najmłodszy członek grupy BTS. Cechą charakterystyczną jest tutaj tył cięty na krótko w trójkąt i kurtynowa pokaźna grzywka z przodu. To fryzura na wiecznego chłopca, pełna nonszalancji, którą można nosić wbrew pozorom na wiele sposobów, bo kurtynową grzywkę można zaczesać do tyłu ale i wystylizować lekkie fale. Do utrwalenia fryzury można sięgnąć po pasty do włosów i wśród nich warto wybrać produkt o średnim chwycie.
French Crop, czyli francuski szyk
Druga propozycja to ponadczasowy i modny french crop. Tutaj cechą charakterystyczną jest mocno teksturowana grzywka, przynajmniej w tym sezonie. Bo klasyczny french crop cechuje prosta grzywka, ale włosy na czubku głowy są cieniowane. French crop to fryzura, której może towarzyszyć koloryzacja, W ten sposób można podkreślić dłuższe kosmyki na tle krótkich czy wręcz wygolonych boków. Tutaj można wybrać modny blond, a nawet platynę. French crop łatwo się układa i tu oczywiście sprawdzi się pasta do włosów męska. Bez wątpienia jest to jedna z najwygodniejszych męskich fryzur, która świetnie prezentuje się też w wersji messy hair, czyli tuż po wstaniu z łóżka.
Modern Mullet, czyli czeski piłkarz w odkurzonej wersji
Dla miłośników nieco awangardowych cięć proponujemy modern mullet. Jest to fryzura, na którą moda powróciła wraz z serialem Dom z papieru, gdzie nosili ją zarówno Denver, jak i Tokio. To specyficzne mocno teksurowane cięcie. Włosy są krótsze u góry i dłuższe u dołu, a do tego podgolone są boki. Cechą charakterystyczną tej fryzury jest jeszcze krótka, mocno cieniowana grzywka. Włosy u dołu mogą tworzyć swoisty wachlarz. To fryzura, która może występować w wersji krótkich włosów, średniej długości, a nawet długich – wtedy góra pozostaje krótka i teksturowana, a z tyłu włosy są długie. Do takiej fryzury na pewno przyda się produkt utrwalający, dlatego sięgnijcie na wirtualną półkę sklepową, gdzie znajdują się pasty do włosów.
Undercut coś dla miłośników punk w grzeczniejszej wersji
Undercut można określić mianem skróconego irokeza, gdyż większość głowy jest wygolona, natomiast włosy są dłuższe na czubku głowy i krótsze z tyłu, sięgające mniej więcej potylicy. Boki pozostają wygolone i z czasem gdy góra podrośnie, a reszta będzie utrzymywana bez zmian właściciel takiej fryzury będzie mógł ułożyć nawet irokeza. Istotne znaczenie ma tutaj odpowiednie fachowe cięcie, dzięki któremu włosy odpowiednio się układają, a także znacznie łatwiej później ułożyć je samodzielnie. Takie cięcie dodaje włosom na czubku głowy objętości.
Crew Cut
Ostatnia z propozycji to crew cut. Włosy są cięte krótko, jednynie z przodu są nieco wydłużone przez co sprawiają wrażenie bardzo krótkiego pompadoura. Boki i tył głowy są modno wycięte i mogą być trymowane, tworząc jeszcze lepszy kształt. To fryzura, która ma nieco militarny charakter, a jednak włosy nie są zupełnie wycięte. To propozycja dla wszystkich ceniących wygodę, bo takiej fryzury często nie trzeba układać. Wystarczy delikatny rys pasty do włosów męskiej i już można ruszać w miasto.
Poznaliście top 5 najmodniejszych fryzur męskich na krótkich włosach. Wśród nich każdy z Was może znaleźć coś dla siebie, dopasowanego do kształtu twarzy, ale i po prostu preferencji.