dzieci daja swoim rodzicą prezent na srebrne gody
Dom i ogród

Top 5 prezentów idealnych na „srebrne gody”

Jubileusz małżeństwa jest okazją do zorganizowania hucznej imprezy dla rodziny w stylu drugiego wesela. Takie imprezy z okazji srebrnych godów, czyli 25 lat po ślubie nie są rzadkością. Jeśli wybieracie się na taką celebrację i nie wiecie jaki prezent wybrać jubilatom, to w tym poradniku przedstawimy Wam top 5, naszym zdaniem najlepszych prezentów na srebrne gody.

Top 1: dyplom 25 lat po ślubie, czyli piękna pamiątka w antyramie lub na ekspozytorze

Poliwęglan to popularny polichlorek winylu, z którego powstaje wiele przedmiotów, obudów, ekspozytorów, a także ramek. To materiał plastyczny, dlatego można zdecydować się na gięcie poliwęglanu. W ten sposób mogą powstać transparentne dekoracje na srebrne gody, ale i ramki. Antyramy nie muszą być ze szkła, bo można wykorzystać szkło akrylowe, czyli przycięty kawałek transparentnego poliwęglanu. W ramie, antyramie lub na ekspozytorze może znaleźć się dyplom 25 lat po ślubie. Jest to nasza pierwsza propozycja. Taki prezent na pewno spodoba się jubilatom, szczególnie jeśli ma ciekawą treść. Jedną z propozycji może być umieszczenie w treści ilości wspólnie spędzonych dni, godzin i minut, a nawet sekund. Wszystko dokładnie przeliczone na podstawie daty ślubu może być ujęte w ramach życzeń dla małżonków. Taki dyplom oprawiony w ramę na pewno chętnie postawią lub wywieszą w swoim mieszkaniu.

Top 2: srebrna skarbonka z grawerem

Drugim świetnym prezentem na srebrne gody jest srebrna skarbonka z grawerem. Taki element jest nie tylko niezwykle dekoracyjny, ale i praktyczny. Do skarbonki już w czasie trwania imprezy jubilaci mogą zbierać symboliczne wpłaty na drugi miesiąc miodowy. Oczywiście na imprezie otrzymana skarbonka może służyć również do zbiórki na wybrany szczytny cel. W końcu małżonkowie otrzymali w ciągu wspólnych szczęśliwych 25 lat wiele dobra i teraz mogą chcieć się owym dobrem dzielić. Na pewno elegancki grawer już zawsze będzie przypominał im o tej rocznicy i przywoływał wspomnienia zabawy w rodzinnym gronie.

Top 3: posrebrzana szkatułka na biżuterię z drukiem UV

Bez wątpienia są takie prezenty, które istotnie świetnie wpisują się w tematykę danej imprezy. Wiele osób kupuje prezenty związane z nazwą danej rocznicy ślubu. Jednym z nich może być posrebrzana szkatułka dla jubilatów. Na niej również może się znaleźć coś symbolicznego, np. życzenia naniesione przy użyciu druku UV. Szkatułka stanie się piękną ozdobą domowej toaletki albo komody. Warto wybrać taką, która wewnątrz wykończona jest welurem. W ten sposób przechowywana biżuteria będzie lepiej widoczna, a przy tym chroniona przed uszkodzeniami czy szybkim śniedzeniem, czernieniem.

Top 4: sentymentalny prezent, czyli gazeta z dnia ślubu

Jeśli szukacie prezentu na srebrne wesele, który będzie sentymentalny, to bez wątpienia sprawdzi się gazeta z dnia ślubu. Zatem jeśli teraz wybieracie się na srebrne wesele, to będzie to gazeta z 1997 roku. Niektórzy mają jeszcze takie w zanadrzu, ale można zamówić ową gazetę na specjalnej stronie i to taką, która pochodzi dokładnie z dnia ślubu. W ten sposób przypomną sobie wydarzenia, które działy się, gdy wypowiadali sakramentalne „biorę sobie Ciebie… i ślubuję…”

Top 5: kosz prezentowy, czyli dla każdego coś miłego

Oczywiście prezent może być prosty, ale efektowny. Na pewno będzie do takich należał kosz prezentowy. Można wybrać taki z ręcznie robionymi słodkościami. Wśród nich może znaleźć się słodki, czekoladowy telegram przygotowany specjalnie na srebrne gody, a także czekolada z płatkami róż. Dobrym pomysłem będzie miód, wszak młodej parze zawsze życzy się, by zawsze we wspólnym życiu towarzyszyła im słodycz, a nie gorycz wspólnych chwil. Bez wątpienia w koszu prezentowym może znaleźć się także alkohol. Możecie postawić też na tłoczone soki albo naturalne dżemy. Oczywiście kosz prezentowy ma to do siebie, że mogą znaleźć się w nim różne rzeczy i zamiast słodyczy czy napojów albo alkoholu, można postawić na zestaw SPA. Pachnące mydełka, balsamy do ciała, a także tradycyjne ręczniki dla męża i żony w srebrzystym kolorze czy ze srebrną nitką świetnie się sprawdzą.

Przygotowując personalizowane dekoracje w prezencie na srebrne gody możecie zdecydować się na gięcie poliwęglanu, ale i obróbkę innych materiałów. Personalizowane ozdoby są zawsze dobrymi prezentami na różne okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.