Mężczyzna po transplantacji włosów.
Uroda

Transplantacja włosów – efekty zabiegów

Artykuł partnera.

Przeszczep włosów jest zabiegiem wykonywanym w sytuacji, gdy nie ma miejsca na działania typowo kosmetyczne czy regenerujące.

Transplantacja włosów – efekty zabiegów

Przeszczep włosów jest zabiegiem wykonywanym w sytuacji, gdy nie ma miejsca na działania typowo kosmetyczne czy regenerujące. Najczęściej dotyczy to schorzeń takich, jak łysienie androgenowe, powodujących trwałą utratę cebulek włosowych, bez szans na ich odrośnięcie. Osoby stojące przed decyzją o przeszczepie włosów często zastanawiają się nad trwałością efektów zabiegu oraz nad jego przebiegiem i ewentualnymi skutkami ubocznymi. Najlepsza metodą weryfikacji tak samej metody, jak i sprawdzenia czy klinika przeszczepu włosów jest tą wartą wyboru, będzie zapoznanie się z doświadczeniami osób, które zabieg ten mają już za sobą.

Na czym polega transplantacja włosów?

Transplantacja włosów jest zabiegiem polegającym na wszczepieniu w łysiejące miejsca nowych, zdrowych graftów, zawierających cebulki i mieszki włosowe. Włosy do przeszczepu pobierane są albo z innej części głowy, albo z pozostałych miejsc na ciele pokrytych dużą ilością włosów.

Istnieją różne metody wykonania przeszczepu włosów. Wybór konkretnej z nich zależy od lekarza przeprowadzającego wstępny wywiad z pacjentem. Długość samego zabiegu zależna jest od rozpiętości pokrywanego nowymi włosami obszaru i często trwa kilka godzin. Wykonywany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym. Przeszczep włosów nie jest operacją, jednak jak każdy zabieg ingerujący w organizm, może nieść za sobą określone ryzyko powikłań. Dlatego tak istotne jest przeprowadzenie wcześniej szczegółowego wywiadu, który pozwoli specjaliście na ocenę stanu zdrowia pacjenta.

Efekty przeszczepu.

Jak szybko widoczne są efekty?

Efekty transplantacji włosów widoczne są natychmiast po zabiegu. Jednak należy pamiętać, że w pierwszej fazie gojenia nie można się jeszcze w pełni nimi cieszyć. Skóra jest mocno podrażniona, a rekonwalescencja może trochę potrwać. Na spektakularne efekty należy więc poczekać od kilku do kilkunastu miesięcy. Niemniej w większości przypadków zwłaszcza, jeśli zabieg zostanie wykonany w profesjonalnej klinice przez doświadczonych specjalistów, efekty przeszczepu włosów są długotrwałe.

Procedury niezbędne do wykonania przed przeszczepem włosów

Zanim wykonana zostanie transplantacja włosów, niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem. Jego celem jest przede wszystkim określenie przyczyny łysienia, stanu zdrowia pacjenta oraz dobór metody przeszczepu włosów. W pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie kompleksowych badań laboratoryjnych. Konieczne jest wykluczenie aktywnych chorób zapalnych skóry w miejscu przeszczepu i jego bliskich okolicach, określenie krzepliwości krwi, wykluczenie chorób wieńcowych, zaawansowanej cukrzycy, uczulenia na środki znieczulające i kilku innych, istotnych schorzeń. Jeśli wyniki badań oraz wywiad z pacjentem pozwolą na zakwalifikowanie go do zabiegu, umawiany jest termin oraz wszystkie szczegóły jego przeprowadzenia. Ważne, aby wybrana klinika przeszczepu włosów była miejscem sprawdzonym i profesjonalnym. Zanim podejmiesz decyzję o jej wyborze, dokładnie sprawdź opinie oraz doświadczenie pracujących w niej specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.