Kobieta uśmiecha się po wybielaniu zębów
Uroda

Twój pacjent jest zainteresowany wybielaniem zębów? Sprawdź, co będzie Ci potrzebne!

Jako stomatolog doskonale wiesz, że picie kawy, herbaty czy czerwonego wina, a także palenie papierosów to czynności, które mogą stać się przyczyną przebarwień na płytce nazębnej. Niestety nie tak łatwo jest się ich pozbyć. Z tego powodu wiele osób szuka pomocy w gabinetach dentystycznych i decyduje się na profesjonalne wybielanie. Być może również i Twoi pacjenci są zainteresowani tym zabiegiem? Jeśli tak, to koniecznie musisz zaopatrzyć w niezbędne akcesoria wybielające. Co to będzie? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu.

Jak wygląda wybielanie zębów?

Przy dość silnych przebarwieniach na płytce nazębnej drogeryjne pasty czy paski wybielające mogą się po prostu nie sprawdzić. O wiele skuteczniejsze jest wybielanie zębów przez specjalistę – w tym przypadku Ciebie! Przybliżmy sobie teraz to, przez jakie etapy będzie musiał przejść Twój pacjent w walce o swój śnieżnobiały uśmiech.

Etap 1. Kontrola

Pierwszy etap to oczywiście kontrola jamy ustnej. Pamiętaj, aby dokładnie skontrolować zęby i dziąsła pacjenta pod kątem możliwych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Wśród nich znaleźć może się na przykład próchnica, paradontoza, nadwrażliwość zębów czy stan zapalny dziąseł. Nie zapomnij również o tym, by odradzić wybielanie zębów osobom, które noszą aparat ortodontyczny, kobietom w ciąży oraz paniom karmiącym piersią.

Etap 2. Skaling i piaskowanie

Jeśli dostrzeżesz na zębach swojego pacjenta jakikolwiek ślad osadu czy kamienia, koniecznie przeprowadź zabieg skalingu i piaskowania. Pamiętaj, że zanieczyszczone zęby nigdy nie wybielą się równomiernie.

Etap 3. Wybielanie zębów

Po dokładnym oczyszczeniu płytki nazębnej możesz przejść już do samego wybielania. Możesz je przeprowadzić za pomocą dwóch metod. Pierwszą wykonuje się w całości w gabinecie stomatologicznym. W jej przypadku koniecznie będziesz musiał zaopatrzyć się w specjalne preparaty wybielające, np. w formie żelu, które nałożysz na zęby pacjenta. Potrzebna będzie również lampa, którą aktywujesz działanie substancji. Drugi sposób nazywany jest metodą domową. Podczas pierwszej wizyty będziesz musiał wykonać odlew, z którego potem wykonasz nakładkę na zęby pacjenta. Następnie pacjent, już w domowym zaciszu, powinien zaaplikować na nią żel wybielający i nosić ją przez kilka godzin. Warto przemyśleć tutaj zakup gotowego zestawu do wybielania zębów metodą domową, który wręczysz pacjentowi w czasie kolejnej wizyty. Nie zapomnij poinstruować go, że wszystkie kroki będzie musiał powtarzać codziennie przez 2 tygodnie. Po tym okresie będzie jednak mógł cieszyć się swoim pięknym, białym uśmiechem przez naprawdę długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.