Ukąszenia komarów
Zdrowie

Ukąszenia komarów – jak sobie z nimi radzić?

Lato to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spotkania rodzinne w ogrodzie, kąpiele w basenie i beztroska zabawa – czy jest coś, co może przeszkodzić w korzystaniu z uroków lata? Niestety tak! Są to uciążliwe komary, których ugryzienia pozostawiają po sobie swędzące bąble. Podpowiadamy zatem, jak zabezpieczyć się przed plagą komarów oraz jak złagodzić skutki ukąszeń.

Apteka internetowa – zamów środki przeciw komarom jeszcze przed sezonem

Na początku pojawiają się sporadyczne okazy, ale z biegiem czasu można zauważyć całe chmary komarów. Już wiosną warto odwiedzić aptekę, by zaopatrzyć się w odpowiednie środki. Warto chronić się przed ugryzieniami komarów, apteka oferuje takie środki jak:

  • Repelenty DEET – internetowa apteka wysyłkowa ma w swojej ofercie repelenty, czyli środki odstraszające komary. Tego typu preparaty dostępne są w różnych wariantach i różnią się przede wszystkim stężeniem substancji DEET (jest to dietylotoluamid, czyli związek chemiczny, niezwykle skuteczny w odstraszaniu owadów). Niemniej w przypadku preparatów z DEET należy zachować ostrożność w przypadku małych dzieci (najlepiej nie stosować tych preparatów u dzieci do 12. roku życia) i kobiet w ciąży. Repelenty dostępne są jako spraye, kremy, balsamy i plastry.
  • Repelenty na bazie ikarydyny – można zdecydować się na łagodniejsze środki, które również są skuteczne. Ikarydyna uchodzi za substancję bezpieczniejszą od DEET, ponieważ nie powoduje podrażnień i skutków ubocznych. Warto tu podkreślić, że absolutnie nie wolno stosować jednocześnie repelentów DEET z repelentami z ikarydyną, gdyż mieszanka ta jest toksyczna i niebezpieczna dla zdrowia człowieka.
  • Repelenty na bazie olejków eterycznych – apteka internetowa dostarcza również naturalnych środków przeciwko komarom. Do produkcji takich repelentów używa się najczęściej olejku z eukaliptusa cytrynowego, cytronelowego, lawendowego czy anyżowego. Tutaj również trzeba zachować ostrożność, gdyż aplikowanie olejków eterycznych nie jest wskazane w przypadku dzieci. Ponadto tego rodzaju repelenty są mniej skuteczne, a sam olejek wyparowuje z powierzchni skóry czy ubrań.

Internetowa apteka wysyłkowa oferuje środki łagodzące podrażnienia po ukąszeniach komarów

Tutaj wiele zależy od tego, czy występuje reakcja alergiczna. Jeżeli mamy skłonności do takich reakcji, to warto rozważyć leki przeciwhistaminowe. Jeśli jednak zależy ci tylko na złagodzeniu objawów ukąszenia (świąd i zaczerwienienie), to sięgnij po środki do stosowania zewnętrznego (żele, maści, kremy itp.). Co ciekawe – takie środki mogą jednocześnie należeć do grupy leków przeciwhistaminowych.

Wybieraj preparaty, które stosuje się przy AZS (atopowe zapalenie skóry), pokrzywce, oparzeniach słonecznych, dermatozach. W razie potrzeby możesz zapytać farmaceutę o polecane środki. Tania apteka internetowa (apteka online) ma do zaoferowania przeciwhistaminowe leki OTC (wydawane bez recepty), suplementy diety (nie ma wprawdzie dowodów na skuteczność suplementów diety w walce z komarami, ale mimo wszystko warto przyjmować witaminy i minerały), sprzęt medyczny, akcesoria i artykuły higieniczne.

Bez wychodzenia z domu zamówisz więc wszystkie leki i środki, które mogą uchronić przed skutkami ukąszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.