Artykuł partnera.
Chcesz stworzyć lub rozbudować flotę pojazdów firmowych, jednak nie możesz pozwolić sobie na zbyt długi czas oczekiwania na fabrycznie nowe auta? Weź w leasing samochód używany, aby móc korzystać z niego na takich samych zasadach jak w przypadku nowego pojazdu. Dowiedz się, jakich formalności należy dopełnić, aby uzyskać finansowanie online.
Leasing pojazdów kojarzony jest głównie z autami fabrycznie nowymi. Okazuje się jednak, że samochód używany także można sfinansować w ten sposób. To dobra wiadomość dla firm, które „na już” potrzebują kolejnych pojazdów.
Leasing na samochód używany – jak to działa?
Leasing na samochód używany działa na identycznej zasadzie jak finansowanie nowych pojazdów. Istotą jest możliwość użytkowania auta przez leasingobiorcę w zamian za miesięczną opłatę. Jej wysokość uzależniona jest od wielu czynników, m.in. ceny pojazdu, okresu finansowania, wartości opłaty wstępnej, wartości wykupu.
Na koniec okresu finansowania leasingobiorca decyduje się na jedną z dwóch opcji:
- wykup auta – wówczas samochód używany staje się jego własnością,
- zwrot pojazdu – wówczas auto trafia do firmy leasingowej.
Warto przy tym podkreślić, że sfinansować można kilka aut używanych w ramach takiego leasingu.
Leasing na samochód używany – na co zwrócić uwagę?
Aby leasing na samochód wpisał się w twoje oczekiwania, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę. Warto porównać kilka opcji, aby wybrać tę najkorzystniejszą. Na co zwrócić uwagę?
Wysokość opłaty wstępnej
To ważny aspekt – szczególnie, jeśli decydujesz się na leasing kilku pojazdów. Na szczęście firmy leasingowe są pod tym względem dość elastyczne.
Za przykład może posłużyć Standard Leasing na używane auta dostępny w ofercie Toyota Leasing. Tam masz do wyboru opłatę wstępną – od 0% do 40%. Ty decydujesz, ile chcesz wpłacić na start.
Okres finansowania
Okres trwania umowy leasingowej wpływa m.in. na koszty finansowania i wysokość miesięcznej raty. I w tym przypadku możesz liczyć na elastyczność – niektóre oferty zakładają okres finansowania wynoszący od 24 miesięcy do nawet 60 miesięcy.
Uproszczone formalności
Leasing – sam w sobie – charakteryzuje się dużo bardziej uproszczonymi formalnościami w porównaniu z kredytem. Okazuje się, że całą procedurę można jeszcze usprawnić – nie tylko poprzez możliwość złożenia wniosku online, ale również podpisania umowy podpisem elektronicznym. Taka opcja jest dostępna m.in. dla Standard Leasingu z oferty Toyota Leasing. Dla Ciebie – jako przedsiębiorcy – oznacza to ogromną oszczędność czasu.
Leasing na samochód używany jest łatwo dostępny – wcale nie wiąże się ze skomplikowanymi procedurami. W przypadku ustalenia dość wysokiej opłaty wstępnej, nie muszą być wymagane żadne dodatkowe dokumenty finansowe. Zwykle firmie leasingowej wystarczy oświadczenie o przychodach.