Odpowiednie lotki do darty wbite w tarcze
Ruch

W jakie lotki do darta się wyposażyć?

Dart to popularna dyscyplina sportowa, która w ostatnim czasie zyskuje wielu fanów. Obecnie tarcze do darta można coraz częściej spotkać w wielu barach oraz pubach. Planując rozpoczęcie przygody z dartem trzeba wyposażyć się w odpowiednią tarczę do darta oraz lotki. Jaki zestaw jest najlepszym wyborem?

Dart to popularna dyscyplina sportowa, która w ostatnim czasie zyskuje wielu fanów. Obecnie tarcze do darta można coraz częściej spotkać w wielu barach oraz pubach. Planując rozpoczęcie przygody z dartem, trzeba wyposażyć się w odpowiednią tarczę do darta oraz lotki. Jaki zestaw jest najlepszym wyborem?

Dart – nietypowa dyscyplina sportu

Dart to bardzo ciekawa dyscyplina, której historia sięga angielskich pubów. Już dawno temu kultywowały one ten rodzaj rozgrywki. Wiele lokali w tym kraju często rywalizowało ze sobą, organizując rozgrywki gry w darta.

Od czasu kiedy reprezentant Polski – Krzysztof Ratajski na Mistrzostwach Świata dotarł do ćwierćfinału w darty, sklepy sportowe w naszym kraju zaczęły masowo oferować tarcze oraz lotki do tej gry. Rzut do darta potrafi przynieść mnóstwo frajdy oraz zapewnić dobrą zabawę.

Jaka tarcza do darta jest najlepsza?

Zestaw elementów umożliwiających grę w darta składa się z lotek oraz tarczy. Wybór odpowiednich elementów to połowa sukcesu. Jeśli chodzi o tarcze do darta, to w sprzedaży dostępne są modele:

  • elektroniczne – których dużą zaletą jest automatyczne liczenie punktów przez komputer. Taka tarcza do darta jest podświetlana i bardzo estetycznie się prezentuje,
  • sizalowe – te klasyczne tarcze do darta są wykonane z włókna sizalowego. Decydując się na zakup takiego produktu, należy zwrócić szczególną uwagę na jego twardość. Im będzie ona twardsza, tym będzie widać na niej większe oznaki zużycia i krócej posłuży graczowi.

Jakie wybrać rzutki do darta?

Każda lotka do darta składa się z: grotu, beczki, nasadki oraz piórka. Poszczególne elementy łączone są gwintowo, a to oznacza, że taką rzutkę można rozebrać na cztery części.

Wybór lotek do darta jest bardzo duży. W sprzedaży dostępne są lotki do darta z:

  • z plastikowym grotem – które można używać do tarcz elektronicznych oraz sizalowych
  • z metalowym grotem – mogą być wykorzystywane tylko do tarcz sizalowych. Nie można nimi grać na tarczach elektronicznych, które mogłyby ulec uszkodzeniu.

Bardzo dobrym wyborem są lotki do darta z mosiądzu. Są one bardzo lekkie oraz bardzo dobrze układają się w dłoni gracza. I co najważniejsze są one oferowane bardzo często w atrakcyjnych cenach.

Wybór odpowiednich rzutek do darta ma bardzo duże znaczenie. Dzięki dopasowanym lotkom rzut do tarczy może być bardziej celny. Dzięki temu można osiągnąć znacznie lepsze wyniki oraz czerpać więcej satysfakcji z tej gry.

Lotki do darta dla początkujących i zaawansowanych graczy

Lotki to niepozorne elementy, od których wiele zależy w rzucie do tarczy. Dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tą grą, polecane są lotki plastikowe. Niemniej decydując się na ich zakup, trzeba zawsze mieć na uwadze to, że zdarza się im ulec połamaniu znacznie częściej niż lotkom wykonanym z trwalszego tworzywa. Niemniej do nauki gry i domowych treningów są wystarczające.

Na początku przygody z dartem można też wybrać rzutki wykonane z wolframu. Ich ergonomiczne kształty ułatwiają trzymanie lotki w dłoni. Na takich rzutkach można z łatwością nauczyć się ich prawidłowego chwytu i stać się z czasem niepokonanym w tej grze.

Z kolei bardziej zaawansowani gracze, którzy chcą uczestniczyć w zawodach i osiągać sukcesy powinni korzystać już tylko i wyłącznie z lotek wykonanych w 80 procentach z wolframu. Na rynku są dostępne modele nieco dłuższe i węższe od tych, które są oferowane początkującym graczom. Korzystając z takich rzutek do darta doświadczeni gracze, wykorzystując wypracowaną wcześniej technikę, potrafią bardzo precyzyjnie celować do tarczy do darta. Na tym etapie celem ich gry jest już nie tylko środek tarczy, lecz także niewielkie pola, które są punktowane podwójnie oraz potrójnie.

Rzutki do darta dla zaawansowanych graczy posiadają bardzo dokładnie wyważony środek ciężkości, a to w przypadku dłuższych lotek ma duże znaczenie. Każdy zaawansowany gracz potrafi doskonale wykorzystać ergonomiczne kształty i nadać takiej lotce dokładnie taki tor lotu, który zagwarantuje mu sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.