Kobieta nosi wkładki ortopedyczne w białych butach
Ruch

Wkładki ortopedyczne – nowy komfort chodzenia

Odpowiednia postawa naszego ciała to często klucz do dobrego zdrowia. W pierwszym odruchu zwykle myślimy w kontekście naszej postawy o kręgosłupie. Nie jest to błędne skojarzenie. Niewątpliwie zwykle wiele problemów zdrowotnych, które nawarstwiają się przez lata ma swoje źródło właśnie w tej kluczowej części naszego ciała. Często jednak również inne części wpływają na to, w jaki sposób funkcjonujemy i czy dane zaburzenie ruchu nie pogłębia się. To chociażby nasze stopy.

Dla kogo wkładki ortopedyczne?

Grupa odbiorców wkładek ortopedycznych jest bardzo szeroka. Zależnie od potrzeb to mogą być między innymi sportowcy, dzieci, osoby starsze i oczywiście dorośli. W przypadku sportowców wkładki ortopedyczne pozwalają często na uzyskiwanie znacznie lepszych wyników dzięki poprawie biomechaniki ruchu, a także uprawianie sportów pomimo pewnych niedoskonałości ciała jak chociażby różnica w ułożeniu stóp czy ich długości. Dla dzieci wkładki takie mogą być bardzo korzystne z racji dynamicznego rozwoju i wzrostu. Zapobiegną one na pewno nawarstwianiu się problemów z postawą, kręgosłupem czy też dolegliwości bólowych. Soby starsze często cierpiące na rozmaite zwyrodnienia również mogą sporo skorzystać z takich właśnie wkładek, dzięki poprawie komfortu poruszania się.

Dlaczego wkładki działają?

Całą tajemnicą wkładek ortopedycznych robionych na zamówienie jest fakt, że są one wykonane pod konkretną stopę. Również w przypadku, gdy nasze obie stopy są różne, będzie to uwzględnione. Zwykle bowiem są pewne mniej lub bardziej zauważalne różnice między stopami. Dopasowanie odpowiednio wkładek w takiej sytuacji może pozwolić na przeniesienie się na zupełnie inny poziom komfortu, niemożliwy do osiągnięcia poprzez kupowanie chociażby najlepszych markowych butów produkowanych seryjnie. Więcej ciekawostek znajdziecie na fororto.pl

Od wizyty u lekarza do wykonania

Wizyta u lekarza oraz fizjoterapeuty to podstawa w przypadku stwierdzenia, że nasze stopy mogą być przyczyną rozmaitych zaburzeń postawy. Po konsultacji i fizykalnym badaniu przystępuje się zwykle do wykonania badania techniką komputerową. Takie komputerowe badanie jest niemalże nieomylne i pozwala na uzyskanie niesamowicie dokładnego pomiaru naszych stóp oraz wszystkich struktur, które mogą odpowiadać za dyskomfort czy też nawarstwianie się problemów zdrowotnych. Wkładki takie po wykonaniu wszelkich niezbędnych pomiarów oraz pobraniu odcisku stopy, są wykonane w specjalnym materiale z olbrzymią dokładnością. Dzięki temu doskonale będą pasowały do każdej stopy przyszłego użytkownika, a także do wielu rodzajów butów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.