Kąpiel w wodzie termalnej która służy zdrowiu
Choroby

Woda termalna – czym jest i dlaczego warto zażywać w niej kąpieli?

Artykuł sponsorowany.

Coraz częściej słyszymy o tym, że Polska ma jedne z najbogatszych źródeł wody termalnej w Europie. Póki co rozprawia się na jej temat w kontekście energetycznym, natomiast warto wiedzieć, że zasoby wody termalnej są już od lat wykorzystywane do celów rekreacyjnych. Naukowo udowodnione walory zdrowotne takiej wody sprawiają, że mnóstwo osób chce spróbować tej formy terapii. Dowiedz się, dlaczego warto.

Co trzeba wiedzieć o wodzie termalnej?

Woda termalna bywa nazywana jedną z najcenniejszych substancji naturalnie występujących na naszej planecie – i nie ma w tym stwierdzeniu wielkiej przesady. O zdrowotnym potencjale wody z gorących źródeł wiedzieli już starożytni, wykorzystując ją m.in. do zabiegów kosmetycznych czy leczenia żołnierzy wracających z wojen (tak robiono np. w Rzymie).

Złoża wody termalnej znajdują się głęboko pod ziemią i powstają przez setki lat, kiedy to woda opadowa stopniowo przepływa przez kolejne warstwy gleby, nasycając się minerałami i oczyszczając z niepożądanych związków. Następnie jest podgrzewana przez magmę, dzięki czemu nawet już po wydobyciu na powierzchnię ma bardzo wysoką temperaturę – przeciętnie między 40 a nawet 80-90 stopni Celsjusza.

Czemu służą kąpiele termalne?

Woda termalna na wybitne właściwości prozdrowotne, co zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Obecnie kąpiele w basenach termalnych są coraz częściej zalecaną formą terapii uzupełniającej czy nawet zastępującej konwencjonalne metody leczenia.

Regularne kąpiele w wodzie termalnej mogą mieć zbawienny wpływ na zdrowie osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia, w tym:

Zażywanie kąpieli w wodzie termalnej to doskonała propozycja dla osób cierpiących z powodu przewlekłego stresu oraz narzekających na przemęczenie. Udowodniono, że kontakt z taką wodą stymuluje organizm do produkcji serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia. Jednocześnie hamowane jest wydzielanie kortyzolu, czyli tzw. hormonu stresu.

Nie bez znaczenia są również walory kosmetyczne wody termalnej, która doskonale nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, przywraca elastyczność cery i tym samym może być stosowana w ramach zabiegów anti-aging – dostępnych praktycznie dla każdego i na każdą kieszeń.

Które termy wybrać? Czym się kierować?

W Polsce nie ma dziś problemu z dostępnością kompleksów termalnych. Faktem jest natomiast, że jeśli mieszkasz w północnych województwach, to czeka Cię nieco dalsza wycieczka. Dlaczego? Ponieważ rekomendowane obiekty znajdują się na Podhalu, w okolicach Zakopanego.

Zawsze polecamy wizytę w Termach BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli jednym z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów termalnych w naszym kraju.

Największym atutem Term BUKOVINA jest doskonała jakość wody termalnej. Jest ona pozyskiwana z ujęcia na głębokości 2400 metrów, co chroni ją przed zanieczyszczeniami z działalności przemysłowej czy rolniczej człowieka. Kompleks zasila woda siarczanowo-sodowo-wapniowa, siarczkowa i fluorkowa, zawierająca aż 28 najcenniejszych składników mineralnych, charakteryzująca się bardzo wysokim stopniem mineralizacji (1593,2 mg/dm3).

Termy BUKOVINA to znakomity wybór na pierwszą wizytę w kompleksie termalnym. Jeśli nie chcesz się rozczarować, natomiast chcesz odnieść maksimum korzyści zdrowotnych, a przy okazji świetnie się zabawić, to obierz kierunek na Bukowinę Tatrzańską.

Warto podkreślić, że Termy BUKOVINA to obiekt przystosowany dla dzieci – z myślą o najmłodszych gościach została przygotowana specjalna strefa dziecięco-młodzieżowa, z efektownymi zjeżdżalniami i czujną opieką ratowników. Dzięki temu rodzice czy dziadkowie spokojnie znajdą czas tylko dla siebie, mogąc korzystać nie tylko z licznych basenów, ale także strefy saun czy z oferty zabiegowej w Wellness BUKOVINA.

Rada

Aby maksymalnie wykorzystać wszystkie atrakcje Term BUKOVINA, warto zatrzymać się w tym kompleksie na dłużej – sprawdź pakiety pobytowe w czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA, którego goście mają bezpośredni dostęp do basenów w cenie pobytu.

Jeśli nadal nie masz przekonania, czy warto spróbować kąpieli w wodzie termalnej, to zajrzyj do artykułu na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/woda-termalna-dlaczego-musisz-choc-raz-sprobowac. Znajdziesz w nim więcej argumentów i zainspirujesz się do zaplanowania np. rodzinnego wyjazdu na termy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.