Kobieta po zabiegu medycyny estetycznej na starzenie sie skóry
Uroda

Współczesna medycyna estetyczne, a starzenie się skóry.

Artykuł sponsorowany.

Procesu starzenia się skóry nie można zatrzymać, ale dzięki narzędziom współczensej medycyny estetycznej jesteśmy w stanie znacznie go spowolnić. Z wiekiem skóra staje się bardziej przepuszczalna, tracąc składniki odżywcze i wodę, które od teraz muszą być dostarczane do niej w znacznie większych ilościach i w odpowiedni sposób. W odpowiedzi na potrzeby starzejącej się skóry i w zgodzie z trendem smart-aging powstały biostymulatory.

Biostymulatory to nowość na rynku medycyny estetycznej. Są one efektywną i bezpieczną metodą polecaną przez najlepszych specjalistów. Ich działanie polega na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych zachodzących w organizmie. Głównie chodzi tu o pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, który odpowiada za kondycje i napięcie naszej skóry. Biostymulatory podawane są metodą iniekcyjną, pacjent tuż po zabiegu może wrócić do swoich codziennych aktywności.

Im bardziej innowacyjny skład biostymulatora tym lepszych efektów końcowych możemy się spodziewać. Warto tutaj wspomnieć o biostymulatorze KARISMA, który wyróżnia się swoim naturalnym i nowatorskim składem. Nieusieciowany kwas hialuronowy zawarty w preparacie daje efekt wypełniający i delikatnie wolumetryczny oraz korzystnie wpływa na nawilżenie skóry. RH kolagen oraz karboksymatyloceluloza, które również wchodzą w skład KARISMA, aktywnie pobudzają fibroblasty do naturalnej produkcji kolagenu, odpowiadają także na syntezę kwasu hialuronowego w skórze.

Podstawowym zadaniem biostymulatorów jest natychmiastowa poprawa wizualna stanu naszej skóry, ale również naturalne zapobieganie efektom starzenia się skóry bez użycia skalpela – działanie prewencyjne. Biostymulatory doskonale radzą sobie z wiotkością skóry oraz drobnymi zmarszczkami. Dodatkowo z dużym powodzeniem są wykorzystywane w terapii blizn – w tym rozstępów oraz blizn potrądzikowych.

Czy biostymulatory są dla Ciebie?

Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów są bardzo uniwersalne. Mają szerokie spectrum działania, dlatego odpowiadają na potrzeby skóry pacjentów w różnym wieku. Z jednej strony są to preparaty, które w naturalny sposób pobudzają skórę do produkcji kolagenu i włókien elastynowych. Z drugiej strony dają możliwość wypełnienia zmarszczek, lekkiego liftingu skóry oraz poprawy jej napięcia. W przypadku wspomnianego wyżej biostymulatora KARISMA efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, chociaż dla pełnego rezultatu powinno wykonać się dwa zabiegi w odstępie miesiąca.

Biostymulatory, a wolumetria twarzy.

Biostymulatory takie jak np. KARISMA są tzw. Soft fillerami czyli delikatnym wypełniaczem, który pozwala w naturalny sposób poprawić owal twarzy i jej wolumetrię. Efekt wolumetryczny jest bardzo subtelny, zabieg nie zmienia rysów twarzy i nie daje przerysowanych efektów.

Czas stymulatorów tkankowych właśnie nadszedł. Zdecydowanie warto rozważyć ten zabieg, jeśli chcesz jak najdłużej zachować młody wygląd, twoja skóra potrzebuje wsparcia w samodzielnych procesach regeneracyjnych i cenisz sobie naturalne efekty zabiegu. Dodatkową zaletą jest to, że efekty działania są widoczne właściwe zaraz po wykonanym zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.