Projekt domu parterowego z tarasem
Dom i ogród

Wygodny dom do 70 m2 powierzchni zabudowy – zobacz te projekty!

Artykuł sponsorowany.

W realizacji marzeń o posiadaniu własnego domu, w którym wszyscy mieszkańcy będą się czuć bezpiecznie i swobodnie, niezbędny jest odpowiedni projekt. Małe domy do 70 m2 powierzchni zabudowy dla wielu rodzin mogą być idealnym rozwiązaniem – są ekonomiczne w realizacji i utrzymaniu, a jednocześnie zapewniają wygodne warunki użytkowania. Warto przypomnieć, że dla tego typu budynków przewidziano uproszczenie procedur. Dom jednorodzinny o powierzchni zabudowy do 70 m2 można zgodnie z obowiązującymi przepisami zrealizować na podstawie zgłoszenia budowy i zawiadomienia organów nadzoru budowlanego o terminie rozpoczęcia robót budowlanych. Konieczne jest jednak spełnienie dodatkowych warunków: budynek jednorodzinny musi być wolno stojący, nie więcej niż dwukondygnacyjny, wznoszony celem zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych Inwestora, a obszar jego oddziaływania w całości musi mieścić się na działce, na której został zaprojektowany. Takie domy można wznosić bez dziennika budowy oraz bez konieczności ustanawiania kierownika budowy, wówczas Inwestor zobowiązany jest do złożenia oświadczenia o przyjęciu odpowiedzialności za kierowanie budową.

W tym artykule przedstawiamy trzy interesujące projekty domów o powierzchni zabudowy do 70 m2 z kolekcji Pracowni ARCHON+. Każdy z nich ma swój unikalny styl i charakter, ale łączy je jedno – umożliwiają spełnienie marzeń o posiadaniu własnego, funkcjonalnego i przytulnego domu.

Dom w trytomach”

Projekt domu

Klasyczna bryła „Domu w trytomach” doskonale odpowiada oczekiwaniom i potrzebom wielu rodzin. To budynek z poddaszem użytkowym, którego realizacja nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jest to propozycja z kategorii: projekty domów tanich w budowie, wyróżnia się prostą formą i zawiera wiele sprawdzonych rozwiązań funkcjonalno – przestrzennych. Bryłę wieńczy dwuspadowy dach, który jest nieskomplikowaną w wykonawstwie konstrukcją, a elegancka elewacja utrzymana została w nowoczesnej stylistyce, bazującej na połączeniu jasnego tynku z naturalną okładziną. Szerokie przeszklenia umożliwiają piękne doświetlenie wnętrza, w którym w ramach części dziennej rodzina ma do dyspozycji przytulny salon z wyjściem na osłonięty pergolą taras, efektowną jadalnię z miejscem na okrągły stół oraz nowoczesną kuchnię z wyspą, która służy jako wygodna powierzchnia do pracy, a także może pomieścić dodatkowo barek śniadaniowy. Część nocna poddasza to rozsądnie zorganizowana przestrzeń z trzema sypialniami i łazienką. Pokoje zapewniają komfortowe warunki do nauki i prywatnego wypoczynku, jest w nich też miejsce do przechowywania.

Dom w kronselkach”

Projekt domu

Kolejną propozycją dla Inwestorów pragnących wybudować niewielki budynek z poddaszem jest projekt „Dom w kronselkach”. Parter to centrum życia rodzinnego, zaprojektowano tutaj otwartą strefę dzienną z przesuwnym przeszkleniem tarasowym w salonie, które zwiększa możliwości aranżacyjne przestrzeni. Centralnie umiejscowiony kominek dodaje całemu wnętrzu przytulnego klimatu. Jasna kuchnia z narożnym oknem otwiera się na jadalnię, z której widoczny jest ogród. Zdecydowanym atutem tego projektu jest dodatkowy pokój na parterze, w którym można urządzić gabinet lub sypialnię gościnną. Poddasze użytkowe oferuje komfortową część prywatną z trzema pokojami, garderobą i łazienką mieszczącą wannę oraz zestaw umywalek.

Dom w malinówkach 18”

Projekt domu

Ten projekt pomoże urzeczywistnić marzenie o jasnym i przytulnym domu do 70 m2 zabudowy, tworzącym z zielenią ogrodu idealną harmonię. Z zewnątrz dom prezentuje się elegancko dzięki elewacji, która łącz jasny tynk z kontrastującą okładziną o strukturze betonu. Całość ocieplają drewniane akcenty. W centralnym miejscu strefy dziennej na parterze zaprojektowano kominek, rozświetlający swoim blaskiem przestrzeń salonu i jadalni, z których dostępny jest narożny taras. Znakomicie rozplanowana kuchnia zapewnia komfortowe warunki do pracy, a w przyległej spiżarni mamy dodatkową powierzchnię od przechowywania. Na parterze znajduje się również dodatkowy pokój, który może pełnić funkcję gabinetu lub domowej biblioteki oraz łazienka z prysznicem. Poddasze, które oferuje trzy sypialnie oraz łazienkę, to przytulna strefa prywatna domowników.

Więcej szczegółów znajdziesz na www.archon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.