Kobieta trzyma w dłoni zaproszenie na ślub
Dom i ogród

Wyjątkowe zaproszenia ślubne dla wyjątkowych gości

Artykuł partnera.

Ceremonia zaślubin kościelnych przed duchownym, czy też przed urzędnikiem stanu cywilnego to najczęściej jednorazowa czynność zawarcia związku małżeńskiego dwojga kochających się ludzi. Młoda para przysięga sobie dozgonną miłość i wzajemną pomoc w zdrowiu i chorobie aż do końca swoich wspólnych dni. Temu wydarzeniu towarzyszą niespotykane dotąd emocje, ale również radość i cudowna zabawa weselna.

Zaproszenia ślubne

W związku z powyższym bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie oraz organizacja ślubu i wesela, gdyż ewentualne błędy popełniane na początku będą powielały się drastycznie wraz z nadchodzącą datą zawarcia związku małżeńskiego. Wszelkie działania związane z przygotowaniem tego ważnego obrzędu duchowego upamiętniającego przysięgę małżeńską muszą zostać starannie i z odpowiednim, najlepiej kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem przeanalizowane i ułożone w praktyczny harmonogram. Z jednej strony, co wydaje się najistotniejszą kwestią, należy przyjąć odpowiednią datę ślubu i wesela. Jak wiadomo, niekiedy najbliższe terminy dostępne są dopiero za rok. Z drugiej strony młoda para musi pomyśleć o takich szczegółach, jak rozplanowanie liczby gości oraz ich praktyczne rozmieszczenie, opracowanie menu oraz wszelkich zabaw towarzyszących imprezie weselnej. Niemniej ważną kwestią związaną z odpowiednim i bezstresowym zaplanowaniem ślubu jest przygotowanie oryginalnych zaproszeń ślubnych. Jest to niejako wizytówka pary, która zaprasza gości i należy tę kwestię pieczołowicie i z pomysłem rozważyć. Tutaj można wykonać samodzielnie każde zaproszenie albo zlecić zadanie firmie zewnętrznej. Biorąc pod uwagę szereg innych działań, jakie trzeba podjąć, aby zorganizować ślub i wesele, rozsądną opcją wydaje się skorzystanie z usług firm zewnętrznych oferującej bardzo innowacyjne i zróżnicowane wersje zaproszeń ślubnych. Wiele firm posiada gotowe rozwiązania, które można modyfikować wg uznania klienta. Warto w tym momencie wspomnieć, że po ustaleniu daty ślubu można wysłać gościom weselnym zawiadomienia o ślubie, aby mogli oni odpowiednio wcześnie zapisać sobie tę ważną datę w kalendarzu.

Każda para młoda chce się wyróżniać w stosunku do innych i dobrze wypaść w oczach gości. Tutaj najmniejszy błąd może zniszczyć wiele miesięcy ciężkich przygotowań. Zatem bardzo istotna wydaje się kwestia odpowiedniego dobrania i zaprojektowania szablonu zaproszenia ślubnego, który przypadnie do gustu wszystkim zaproszonym. Istotny jest tutaj fakt, że najczęściej jeden wzór i format zaproszenia ślubnego trafia do wszystkich potencjalnych gości. Musi więc wyróżniać się on niebagatelnym stylem i motywem przewodnim, najlepiej kolorystycznie pasującym do głównego motywu ślubu i wesela.

Na rynku usług z zakresu papeterii ślubnej istnieje duża konkurencja. Można przebierać w niezliczonych wzorach, materiałach, kolorach i motywach przewodnich. Nadal do dnia dzisiejszego bardzo dużym uznaniem cieszą się klasyczne wzory zaproszeń w jasnych i pastelowych kolorach lub odcieniu beżu połączonego ze złotem lub srebrem. Dobrym wyborem mogą być również nowoczesne wzory wykonane w ciemniejszych odcieniach koloru czarnego i granatowego z pozłacanymi elementami.

Zaproszenia ślubne

Obecnie coraz bardziej na popularności zyskują zaproszenia ślubne nawiązujące do okresu sprzed lat z wykorzystaniem różnych krzyżujących się stylów vintage, boho czy rustykalnego. Tutaj bardzo popularne są barwne motywy kwiatowe, frędzle, polne kwiaty, motywy wiejskie, jak również nieco zimne i stonowane surowe motywy przemysłowe. Taki styl jest zdecydowanie odmienny od tradycyjnego stylu klasycznego.

Dość popularne ostatnio stały się zaproszenia ślubne w stylu EKO. Jak wiadomo wszelka postępująca globalizacja wynikająca z działań człowieka w ostatnich dziesięcioleciach doprowadziła do stopniowego wyniszczania naszej planety. Troska o środowisko przybiera coraz większy zasięg i wobec powyższego dobrym pomysłem, który na pewno zaskoczy gości, może być przygotowanie zaproszeń ślubnym, które będą zgodne z trendem pro-środowiskowym. Takie zaproszenia ślubne powstają z pełnym wykorzystaniem ponownie przetworzonych materiałów i mogą być wykonane na brązowym, ekologicznym papierze z jutowymi czy lnianymi dodatkami, które nadadzą całości oryginalnego charakteru. Bardzo dobrym pomysłem w tym przypadku będzie zastosowanie półprzezroczystej ekologicznej kalki, na której znajdzie się tekst zaproszenia.

Dość niecodziennym rozwiązaniem, bardzo oryginalnym i stylowym jest wykonanie zaproszeń ślubnych z odpornego na zarysowania i działanie warunków atmosferycznych wytrzymałego szkła akrylowego. Tafle te prezentują się wyjątkowo i poza nadrukiem tekstu mogą zawierać różne elementy ozdobne, jak np. kwiaty czy motywy ślubne.

Rynek sprzedaży papeterii ślubnej jest dość mocno przesycony i jest w czym wybierać. Klienci mają do wyboru wiele firm, które oferują zarówno tradycyjne, jak też bardziej wyeksponowane, wykonane z przepychem motywy zaproszeń ślubnych. Bardzo wyjątkowe zaproszenia ślubne oferuje https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/ gdzie można dobrać odpowiedni styl zaproszenia, dodatki, wzór tekstu oraz formaty. Warto zainteresować się tą ofertą, zwłaszcza, że firma oferuje bony rabatowe dla każdego zamówienia, które można wykorzystać na kolejne zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.