Kobieta ma problem z wytryskami na twarzy
Uroda

Wypryski na twarzy – jak je leczyć?

Wypryski na twarzy wywołuje nie tylko trądzik. Problemem mogą być inne schorzenia dermatologiczne, ale także niewłaściwa pielęgnacja. Nieprawidłowo dobrane kosmetyki tylko nasilają problem. Jak skutecznie poradzić sobie z nieestetycznym defektem, który często ukrywamy pod nadmiarem makijażu?

Pielęgnacja cery skłonnej do wyprysków

Wypryski na twarzy często są wstydliwym problemem. W pierwszym odruchu kobiety próbują je ukryć pod makijażem. Niestety nadmiar podkładu, który dodatkowo nie jest przeznaczony do cery z problemami, może nasilać powstawanie wykwitów. Skóra, która nie oddycha to zatkane pory, a w nich nadmiar sebum. Bardzo łatwo wówczas o powstanie stanu zapalnego. Właśnie dlatego cera problematyczna wymaga specjalnej pielęgnacji i uwagi.

Podstawą codziennych zabiegów jest oczyszczanie. Wyprysków na twarzy nie można wyciskać. Nie sprawdzą się też ostre peelingi. Oczyszczanie i złuszczanie należy przeprowadzić z użyciem odpowiednio dobranych kosmetyków.  Aby przywrócić skórze równowagę, warto sięgnąć po dermokosmetyczne emulsje, toniki, kremy, ale także olejki z ekstraktem naturalnych substancji, jak olejek z drzewa herbacianego. Zawarte w nich substancje sprzyjają regulacji aktywności gruczołów łojowych, zwężeniu porów, a dodatkowo mają działanie antybakteryjne i łagodzące. Skutecznie usuwają nadmiar sebum, martwy naskórek i ułatwiają przenikanie substancji odżywczych w głębsze partie skóry. W ten sposób pomagamy skórze odbudować jej naturalny płaszcz lipidowy, który chroni ją przed uszkodzeniami.

W celu złuszczenia naskórka warto sięgnąć po peeling enzymatyczny, który działa skutecznie, ale łagodnie, więc nie uszkadza i tak już podrażnionego naskórka. Kolejnym zabiegiem jest tonizacja, która przywraca skórze naturalne pH i ogranicza rozwój bakterii. Zmiękczona skóra jest w ten sposób przygotowana do dalszych zabiegów.

Wypryski na twarzy a pielęgnacja olejkiem herbacianym

Olejek z drzewa herbacianego ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, ale też w medycynie. To naturalna substancja, którą pozyskuje się z drzewa herbacianego. Jego właściwości są znane od wieków, więc coraz częściej ekstrakt jest stosowany do produkcji kosmetyków. Jest szczególnie zalecany przy trądziku oraz przy wypryskach na twarzy. Można go stosować również przy grzybicy skóry i paznokci, a osoby cierpiące na nadpotliwość używają go do neutralizacji nieprzyjemnego zapachu. Łagodzi także problem łupieżu i łuszczycy.

Poza działaniem odkażającym ekstrakt z drzewa herbacianego działa na skórę regenerująco i przyspiesza procesy odnowy naskórka. Skóra po jego stosowaniu pozostaje nawilżona i wyraźnie zregenerowana. Co ważne, można go aplikować bezpośrednio na skórę twarzy bez obaw o jej podrażnienie, ponieważ jest bardzo delikatny. Jeśli jednak wystąpią działania niepożądane, wystarczy go rozcieńczyć, np. w odrobinie ciepłej wody. Olejek można stosować samodzielnie lub jako dodatek do innych kosmetyków. Jest coraz popularniejszym składnikiem kremów, szamponów, również tych preparatów, które przygotowujemy samodzielnie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.