zabawy z dzieckiem
Rodzicielstwo

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Dzieciaki od kilku dni już mają wakacje, a my zastanawiamy się, jak zrobić, by przeżyły ten czas twórczo i kreatywnie? Przedstawiamy najlepsze zajęcia dla dzieci na wakacje.

Półkolonie w mieście

To rozwiązanie dla zapracowanych rodziców, którzy nie mogą spędzić ze swoimi dziećmi całych wakacji. Półkolonie mogą obejmować parki rozrywki czy zajęcia fizyczne połączone z zabawą. Na półkoloniach dzieci i odpoczywają, i uczą się wielu nowych rzeczy.

Jeśli jednak możemy i chcemy poświęcić dziecku czas, skupmy się na rozwojowych, przyjemnych zabawach.

Bańki mydlane

Puszczanie baniek mydlanych to najcudowniejsze wspomnienie z dzieciństwa, a w dzisiejszych czasach mamy naprawdę sporo rozwiązań. Możemy zamówić specjalne pistolety do baniek albo zestaw do tworzenia tych naprawdę dużych.

Budowanie domku na drzewie lub szałasu

To zadanie dla całej rodziny i wspaniała zabawa. Dzieci będą mogły bawić się w Indian i Dziki Zachód, zapraszać przyjaciół i tworzyć sekretne „bazy”. Nie zabieraj dzieciom tych przyjemności i pięknych wspomnień, kupując gotowy domek z nieekologicznego plastiku.

Wyjścia na miasto

Siedzenie w domu znudzi się nawet najwytrwalszym, dlatego należy zadbać o udane wyjścia z naszymi pociechami. Na czas wakacji powstaje wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi. Na przykład kino Wrocław oferuje zniżkowe ceny na wszystkie seanse dla najmłodszych! Warto również zabierać dzieciaki na miejski basen, aby miały się gdzie wyszaleć. Ważne, aby było to dla nich atrakcyjne i interesujące.

Labirynt z przeszkodami

Gdy mamy własny ogródek, możemy pokusić się o stworzenie labiryntu z przeszkodami z materiałów do recyklingu: kartonowych pudeł, folii, kolorowych bibuł. Gwarantowany niezły ubaw! Dzieciaki będą zachwycone wspólnym tworzeniem i wymyślaniem przeszkód. Ta zabawa rozwinie kreatywność oraz koordynację ruchową.

Rozłożenie basenu lub piaskownicy

Frajda nie tylko dla najmłodszych – mogą skorzystać na niej także dorośli. Wodne zabawy możesz urozmaicać wyjątkowymi gadżetemi. I koniecznie zaproś znajomych dziecka! Możecie wspólnie urządzić urocze garden party.

Tworzenie suszek i frotaży

Na spacerach z dzieckiem próbuj zainteresować go otaczającą go przyrodą. Zbierajcie zioła, szukajcie ich nazw, suszcie i wklejajcie do właśnych albumów. Naucz dziecko frotażu, niech tworzy małe arcydzieła!

One thought on “Zajęcia dla dzieci na wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.