Chleb BIO
Zdrowa żywność

Zalety ekologicznej żywności – chleb BIO

Ekologia jest kwestią, na którą coraz większe grupy ludzi zwracają szczególną uwagę. Wybór zdrowej żywności to jeden z ważniejszych elementów życia w zgodzie z naturą.

Pieczywo jest podstawowym produktem znajdującym się w jadłospisie niemal każdego człowieka. W wielu przypadkach chleb oraz bułki stanowią podstawę diety. Osoby decydujące się na ekologiczne pieczywo są świadome jego dobrego wpływu nie tylko na organizm ludzki, ale również na środowisko naturalne.

Dlaczego warto wprowadzić do swojej diety wypieki BIO?

Ekologiczne pieczywo wprowadzone do jadłospisu może znacząco wpłynąć na nasz stan zdrowia i tym samym na poprawę samopoczucia. Wytwarza się je wyłącznie z naturalnych składników, do produkcji których nie używa się nawozów sztucznych oraz żadnych chemicznych środków do ochrony roślin. Dzięki zastosowaniu określonego procesu produkcji, składniki zawarte w wypiekach BIO zachowują swoje wartości odżywcze. Co ważne, takie wypieki nie wywołują alergii, a także pozytywnie oddziałują na cały układ pokarmowy.

Chleb BIO to nie tylko w 100% naturalny zakwas

Chleby BIO produkowane są wyłącznie z surowców najwyższej jakości, do których nawożenia wykorzystywane są wyłącznie środki pochodzenia organicznego. Takie wypieki jak chleb BIO z samopszy – jednej z najstarszych odmian pszenicy, są bogate w cenne aminokwasy egzogenne (m.in. tyrozynę i fenyloalaninę), witaminy: A oraz z grupy B, a także w białko (w samopszy jest go o 50% więcej niż w zwykłej pszenicy) oraz minerały odpowiadające za prawidłowe funkcjonowanie organizmu (m.in. magnez, żelazo, potas i fosfor).

Jakość ekologicznego pieczywa muszą potwierdzać certyfikaty

Warto pamiętać, że przyrostek BIO zarezerwowany jest wyłącznie dla wypieków, które posiadają specjalny certyfikat i wytwarzane są w warunkach spełniających określone normy. Ich symbolem jest tzw. euroliść, który można spotkać na opakowaniach produktów ekologicznych. Takie produkty, jak chleb BIO z Samopszą możesz kupić w lokalnej piekarni na Wilanowie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jest on świeży i pełnowartościowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.