Wykupowanie sobie pakietu medycznego
Choroby

Zalety pakietów medycznych

Artykuł sponsorowany.

Większość Polaków narzeka na państwową służbę zdrowia – głównie z powodu zbyt długiego czasu oczekiwania na świadczenia i ograniczony dostęp do usług. Jeśli należymy do tej grupy, to koniecznie powinniśmy rozważyć wykupienie prywatnego pakietu medycznego. Z jednej strony nie kosztuje on majątku, z drugiej zaś doskonale zabezpiecza w razie nagłej choroby.

Rozsądna alternatywa dla publicznego lecznictwa

Pakiet medyczny występuje zawsze w kilku wariantach. Po wyborze konkretnego wystarczy regularnie opłacać składkę, aby cieszyć się szybką i bezproblemową rejestracją do lekarzy specjalistów z różnych dziedzin. Miesięczna opłata w przypadku wersji standard wynosi średnio około 50 zł, natomiast w przypadku wersji premium między 80 a 120 zł (w zależności od podmiotu). Dla porównania dowolna składka w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia to znacznie większy wydatek finansowy. Zazwyczaj z omawianych pakietów korzystają osoby pracujące w dużych zakładach, freelancerzy wykonujący swoje obowiązki zawodowe na umowę o dzieło lub umowę zlecenie, a także właściciele małych firm i jednoosobowych działalności gospodarczych. Na uwagę zasługuje w szczególności pakiet LUXMED, ponieważ został opracowany na bazie doświadczeń licznych placówek medycznych i gwarantuje zaskakująco szeroki zakres świadczeń.

Skuteczna pomoc w sytuacjach kryzysowych i nie tylko

Wspomniany w poprzednim akapicie pakiet LUXMED jest przeznaczony dla osób do 70 roku życia, które pragną zapewnić sobie najwyższej jakości opiekę zdrowotną. Standardowy wariant oferuje przede wszystkim nielimitowany dostęp do telefonicznej i internetowej konsultacji przez okrągłą dobę oraz możliwość ekspresowego zapisania się na wizytę do lekarza rodzinnego i wybranych specjalistów (np. internisty, pediatry, ginekologa, urologa czy laryngologa). Świadczenie obejmuje ponadto konsultacje stacjonarne u lekarzy dyżurnych, zabiegi laboratoryjne i pielęgniarskie (pomiar ciśnienia, iniekcja dożylna, pobieranie krwi), badania o charakterze diagnostycznym bez skierowania (USG, cytologia itp.), okresowe szczepienia na groźne choroby i niektóre zabiegi stomatologiczne (wyszczególnione w umowie). Tak naprawdę jedynie długotrwała hospitalizacja i zaawansowane operacje nie wchodzą tutaj w grę.

Oszczędność czasu i nerwów

Pakiet LUXMED i pozostałe podobne świadczenia posiadają głównie tę zaletę, że zapewniają w pełni komfortowy dostęp do niezbędnych usług medycznych – bez uciążliwego, wielomiesięcznego czekania w kolejkach (tak jak ma to miejsce w przypadku NFZ). Wizyty umawia się przeważnie na określoną godzinę, a czas oczekiwania wynosi od 2 do maksymalnie 5 dni. Większość istotnych spraw organizacyjnych można załatwić online, co stanowi ogromne ułatwienie dla zapracowanych na co dzień osób. Chodzi m.in. o zgłaszanie terminów do potwierdzenia i weryfikowanie rezultatów badań. Jak by tego było mało, prywatne pakiety pozwalają na korzystanie z ośrodków zdrowia rozsianych po całej Polsce i są wyjątkowo elastyczne, co oznacza, że pacjent sam podejmuje decyzję odnośnie wysokości opłaty miesięcznej czy zakresu usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.