Zioła stosowane przy leczeniu boleriozy
Preparaty

Zioła przy boreliozie – jakie warto stosować?

Borelioza to choroba nazywana również krętkowicą kleszczową. Jest to choroba zakaźna, która dotyka człowieka po ugryzieniu przez zarażonego kleszcza i w wyniku zakażenia bakteriami Borrelia burgdorferi. W przypadku zapobiegania tej chorobie bardzo ważne jest szybie usunięcie z ciała kleszcza, jeśli wkłuje się on w ciało. Bakterie przedostają się do organizmu przez ślinę lub wymiociny kleszcza, a do zakażenia dochodzi najczęściej po około 24 godzinach. Szybkie, a co najważniejsze dokładne usunięcie kleszcza może zapobiec zakażeniu. Jeśli jednak do niego dojdzie konieczne jest pojęcie skutecznego leczenia. Świetne rezultaty dają również zioła, które mogą pomóc skutecznie złagodzić objawy związane z boreliozą.

Objawy boreliozy

Borelioza jest podstępną choroba, która przez długi czas może nie dawać żadnych objawów. Najbardziej charakterystycznym symptomem, którego nie wolno lekceważyć jest rumień, który pojawia się wokół miejsca ugryzienia. Bardzo często jest on jednak mylony z efektem ugryzienia innego owada. Osoby chore na boreliozę mogą mieć poważne problemy ze stawami, a najczęściej występującym następstwem boreliozy jest zapalenie stawów. Objawami jest przede wszystkim zaczerwienienie oraz bolesny obrzęk, który pojawia się w obrębie stawów. Zapalenie może pojawić się zarówno na początkowym, jak i zaawansowanym etapie rozwoju boreliozy. Bakterie wywołujące tę chorobą mogą prowadzić także do do rozwoju neuroboreliozy. Jej powikłaniem może być zapalenie opon mózgowych i rdzeniowych, co może mieć bardzo przykre konsekwencje. Dlatego tak ważne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia i stosowanie ziół, które pomogą wyjść z choroby.

Jakie zioła na boreliozę warto wybrać?

Najbardziej znaną i skuteczną terapią ziołową mającą na celu wyleczenie boreliozy opracował Stephen Buhner. Jego metoda pomaga zwalczać wszelkie dolegliwości, jakie jej towarzyszą. Ich stosowanie przynosi ulgę w przypadku zapalenia stawów, a także objawów kardiologicznych i neurologicznych. Podczas walki z boreliozą warto jest stosować takie zioła, jak:

  • Vilcacora (Koci Pazur)- stosowanie tej rośliny pozwala zwiększyć znacząco w organizmie leukocyty, które odpowiedzialne są za skuteczną walkę z chorobą. Hamują jej rozwój, a dodatkowo łagodzą stany zapalne stawów i zmniejszają dolegliwości bólowe.
  • Rdestowiec japoński- jest bogaty w cenne fitoskładniki, które bardzo skutecznie wzmacniają układ odpornościowy, a dodatkowo detoksykują. Pozwala on znacząco zmniejszyć liczbę bakterii w organizmie odpowiedzialnych za rozwój boreliozy. Zawarty w nim resweratrol chroni układ nerwowy oraz łagodzi objawy choroby.
  • Czystek– to bardzo popularne zioło zalecane jest również w przypadku osób cierpiących na boreliozę. Zawarte w nim olejki eteryczne chronią przed zakażeniem, gdyż są nieprzyjemne dla kleszczy i zniechęcają przed wkłuciem. Jeśli jednak dojdzie do zakażenia to czystek hamuje namnażanie się baterii.
  • Andrographis paniculata- wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Działa łagodząco na cały układ nerwowy, nie tylko wzmacnia go, ale także pomaga skutecznie się wyciszyć i uspokoić. Skutecznie niszczy krętki odpowiedzialne za rozwój boreliozy, a dodatkowo wzmacnia wątrobę, co ma ogromne znaczenie podczas antybiotykoterapii.

Do pozostałych ziół, które również zalecane są do regularnego stosowania zalicza się żeń-szeń syberyjski, traganek błoniasty, szczeć pospolitą oraz kolcorośl. Stosowanie ziół nie daje skutków ubocznych, a znacząco może przyspieszyć powrót do zdrowia.

Artykuł napisany we współpracy z: https://mojazielarnia.pl/124-borelioza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.