Ziołą szwedzkie stoją na drewnianym stole
Bez kategorii

Zioła według receptury Marii Treben

Zioła szwedzkie Marii Treben to kompozycja wymieszanych ze sobą w różnych proporcjach 11 ziół. W jej skład wchodzą: szafran, mirra, kurkuma, teriak, aloes, senes, kamfora, korzeń rabarbaru, arcydzięgiel, korzeń dziewięćsiłu oraz manna. Autorem tej mieszanki jest szwedzki lekarz, Klaus Samst.

Czym są zioła szwedzkie Marii Treben?

Wpływ na popularyzację wspomnianej powyżej kompozycji ziół miała austriacka zielarka — Maria Treben, która w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku opisała szczegółowo, jak powinna wyglądać kuracja na jej bazie. Zioła szwedzkie mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Stosuje się je wewnętrznie, jako nalewki lub zewnętrznie — w formie okładów lub preparatów służących do nacierania skóry. Zioła Marii Treben znajdują zastosowanie w przypadku rozmaitych dolegliwości — od bólu mięśni i stawów, przez problemy skórne, aż po gorączkę czy hemoroidy.

Najpopularniejsze zioła szwedzkie Marii Treben

Miłośnicy medycyny naturalnej powinni w szczególności wypróbować takie zioła szwedzkie Marii Treben, jak:

  • Zioła Szwedzkie Marii Treben z piołunem — to mieszanina służąca do przygotowywania nalewek, w skład której wchodzi: piołun, szafran, mirra, kamfora, liść senesu, korzeń kurkumy, korzeń rabarbaru, manna, korzeń arcydzięgla, dziewięćsił oraz teriak. Zaleca się stosować ją w przypadku problemów skórnych i trawiennych oraz bóli reumatycznych. Jak krok po kroku przygotować taką nalewkę? Pierwszy krok to rozdrobnienie saszetki z 38% lub 40% alkoholem. Do tego celu dobrze nadaje się zarówno wódka żytnia, jak i owocowa. Przyrządzona w ten sposób mikstura powinna przebywać przez 14 dni w ciepłym lub nasłonecznionym miejscu i być regularnie mieszana. Po upływie tego czasu, odcedzamy zawartość i przelewamy do buteleczek. W celu zrobienia okładu, należy sięgnąć po kawałek waty lub ligniny, zwilżyć go ziołami Marii Treben z piołunem i przyłożyć do problematycznego miejsca, uprzednio smarując je tłustą maścią. Całość przykrywamy plastikową folią i okręcamy bandażem. Najlepiej, aby okład oddziaływał przez około 2 — 4 godziny. Po jego zdjęciu, skórę należy przypudrować.
  • Maść z ziół szwedzkich Marii Treben — to alternatywa dla ziół szwedzkich Marii Treben w płynie. Maść doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień, zaczerwienionej, popękanej oraz wrażliwej. Stosować można ją zarówno na niewielkie, jak i duże partie ciała. W skład maści wchodzą: piołun, mirra, szafran, senes, kamfora, korzeń rabarbaru, kurkuma, manna, teriak, dziewięćsił, arcydzięgiel, smalec wieprzowy oraz wosk pszczeli biały. Preparat ten z łatwością się wchłania, nie barwi skóry i nie wymaga stosowania okładów. Jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy lekko wmasować go w skórę i zostawić do wyschnięcia. Chcąc uzyskać lepszy efekt grzejący, zaleca się okryć masowany fragment ciała.
  • Zioła Szwedzkie z aloesem Marii Treben — w skład mieszanki wchodzą: mirra, szafran, liść senesu, kamfora, korzeń rabarbaru, korzeń kurkumy, manna, teriak, dziewięćsił oraz korzeń arcydzięgla. Aby ją przygotować, opakowanie ziół należy zalać 1,5 litra 38% — 40% wódki żytniej lub owocowej, odstawić na 14 dni codziennie wstrząsając, a następnie przecedzić.

Drogeria internetowa Galeria Kosmetyczna oferuje bogaty wybór oryginalnych ziół szwedzkich Marii Treben.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.