Owoce na tacach w pracy które leżą na stole
Zdrowa żywność

Złe odżywianie w pracy? Postaw na owoce!

Artykuł partnera.

Złe odżywianie to bolączka współczesnych czasów i duża szkoda dla wielu przedsiębiorców poszukujących jednak kadr energetycznych, zmotywowanych i po prostu zdrowych.Niektóre firmy wychodzą o krok dalej i starają się wprowadzać zdrowe praktyki żywieniowe wewnątrz organizacji. To opłacalna perspektywa, ponieważ wpływa na morale, wydajność i przeniesienie nawyków z pracy do domu. Promocja zdrowia w zakładzie pracy to raczej inicjatywa oddolna, częściowo powiązana z praktykami rekrutacyjnymi, integracją oraz technikami grywalizacji. Dlaczego warto, żebyś postawił na owoce w miejscu pracy? Poniżej kilka wyjaśnień.

Jakie czynniki najbardziej zagrażają zdrowiu pracowników?

Główne czynniki zagrażające zdrowiu pracowników nie zmieniają się właściwie od pokoleń. Dopiero w ostatniej dekadzie coś poszło do przodu. Pracodawcy zauważyli, że owocowe czwartki, benefity owocowo – warzywne wyrabiają solidne nawyki. Niektórych pracowników to właśnie owoce otrzymywane w pracy, a nawet catering dietetyczny sugerowany przez przedsiębiorstwo skłaniają do podjęcia alternatywnej, znacznie lepszej drogi odżywiania.

A co można powiedzieć o najpopularniejszych czynnikach zagrażających zdrowiu pracowników?

  • brak aktywności ruchowej to ogromna bolączka w społeczeństwie,
  • złe praktyki w odżywianiu, stawianie na węglowodany proste i na żywność o niewielkiej zawartości błonnika,
  • używki, w niektórych branżach stanowiące wręcz podstawę rozpoczęcia dnia,
  • obojętność na zalecenia lekarzy i zwlekanie z podjęciem terapii,

brak profilaktyki, dlatego każdy pracodawca powinien też zachęcać pracowników do większej kontroli zdrowia. To się po prostu każdemu opłaca.

Dlaczego zdrowy styl życia warto promować w nowoczesnych przedsiębiorstwach?

Chory pracownik, nawet wykwalifikowany to duża strata dla przedsiębiorcy, który jednak latami inwestuje w kadry, nowe zamówienia, albo realizuje trudniejsze projekty. Złe odżywianie w pracy po prostu trzeba piętnować, ale to nie wystarczy. Powinieneś przedstawić smaczne, nowe alternatywy i niczego nie wymuszać, ale proponować owocowe czwartki, dodatki owocowe lub warzywne (sezonowe). Owoce to z reguły najlepszy pomysł, ponieważ występują w wydajnych, zgrabnych, spersonalizowanych opakowaniach w coraz bardziej wyspecjalizowanych sklepach internetowych.

Czy pracodawca może inspirować do zmian?

Okazuje się, że prezenty dla pracowników w postaci sezonowych, dostarczanych regularnie owoców zmieniają się z czasem na pozytywne zmiany nawyków żywieniowych. Od czegoś trzeba zacząć zmiany, a najlepiej, żeby inicjatywa wyszła od szanowanego pracodawcy. Pamiętaj, że benefity odgrywają znaczącą rolę w rekrutacji nowych specjalistów, szczególnie młodszych kadr, które selekcjonują ogłoszenia o pracę właśnie pod tym kątem. Benefity owocowe łącz z owocowymi czwartkami, luźniejszymi spotkaniami integracyjnymi, z praktykami grywalizacyjnymi, a zobaczysz duży wpływ na motywację kapitału ludzkiego. To z czasem przełoży się na zyski i doskonały wizerunek prowadzonej działalności gospodarczej.

Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie https://owocewpracy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.