Różne tabletki i termometr leżą na białym stole
Choroby

Zwolnienie lekarskie online – śmiały krok w XXI wiek

Artykuł partnera.

Od czasu do czasu każdy z nas musi skorzystać ze zwolnienia lekarskiego. Niektóre schorzenia mają to do siebie, że powinny być leczone w domu. Zwolnienia lekarskie mają nas także uchronić przed potencjalnym pogorszeniem stanu zdrowia, co w skrajnych sytuacjach może zaowocować o wiele poważniejszymi kłopotami ze zdrowiem. Warto także pomyśleć o zwolnieniu lekarskim, gdy cierpimy na szczególnie zaraźliwą przypadłość. Wówczas zwolnienie lekarskie uchroni inne osoby przed potencjalnym zarażeniem, np. w kolejce do lekarza. Ostatnimi czasy można skorzystać z nowoczesnej formuły wystawienia zwolnienia, jaką jest niewątpliwie zwolnienie lekarskie online. W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego poprzez Internet, musimy znaleźć taką platformę, na której będzie możliwa konsultacja lekarska online, która pozwoli nam otrzymać takie zwolnienie.

L4 online – zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu

Gdzie więc możemy otrzymać L4, e-zwolnienie za pośrednictwem sieci internetowej? L4-online z pewnością otrzymamy za pośrednictwem witryny sieciowej: https://med-24.com.pl/nasze-usługi/opieka-247-w-15minut/l4-e-zwolnienie. Zwolnienie lekarskie L4 przez Internet niczym nie będzie się różnić od zwolnienia, otrzymanego w klasycznym gabinecie lekarskim. Należy tutaj bowiem podkreślić, że wystawić zwolnienie lekarskie może tylko i wyłącznie lekarz określonej specjalizacji, po konsultacji z pacjentem albo pacjentką, w tym konkretnym przypadku – po konsultacji online. Oznacza to także, że nasze zwolnienie lekarskie trafi zarówno do pracodawcy jak i na nasze internetowe konto pacjenta (IKP). Zwolnienie zostanie wystawione w formie elektronicznej i będzie stanowić oficjalną dokumentację medyczną naszej choroby. Po konsultacji online L4 przez Internet zostanie wystawione w oparciu o nasz numer PESEL. Ustalenie przyczyn zdrowotnych, na podstawie których otrzymamy ten dokument, nie powinno zająć więcej niż piętnaście minut.

Zwolnienie lekarskie online – warto korzystać z tego typu zwolnienia lekarskiego

Korzystając z wyżej wymienionej witryny, należy także pamiętać, że to lekarz każdorazowo podejmuje decyzję o tym, czy w danym przypadku można wystawić zwolnienie online. By otrzymać zwolnienie lekarskie konieczne więc będzie odbycie płatnej wizyty online. Jeśli zwolnienie wiąże się z wypłatą zasiłku chorobowego, to konieczne tutaj będą dane płatnika składek na ubezpieczenie chorobowe. Pamiętajmy też o tym, że każde świadczenie chorobowe, może być skontrolowane przez odpowiednie organy do tego powołane. Stan zdrowia pacjenta i zwolnienie chorobowe idą więc w parze. Jeśli e zwolnienie mówi, że nie wolno nam chodzić, to bezwzględnie powinniśmy tego przestrzegać i nie chodzić np. na zakupy do centrum handlowego itp. Za pośrednictwem Internetu można także otrzymać zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w szkole albo na uczelni wyższej. Warto tutaj też pamiętać o tym, że zwolnienie może być wystawione aż do trzech dni wstecz i wówczas także przysługuje nam zasiłek chorobowy. Chcąc uzyskać zwolnienie lekarskie za pośrednictwem sieci, wystarczy więc odwiedzić wyżej wymienioną stronę internetową, korzystając z możliwości konsultacji lekarskiej w zaciszu własnego domu albo mieszkania. To nowoczesne rozwiązanie rodem z XXI wieku na pewno przypadnie do gustu wielu chorym osobom, które niekoniecznie muszą mieć ochotę lub chęć na wędrówkę do przychodni na konsultacje lekarskie.

L4 w 15 minut – elektroniczne zwolnienie lekarskie dla wszystkich

Z pewnością nasze zwolnienie lekarskie wystawione online trafi bezzwłocznie do systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), dzięki czemu nasz potencjalny zasiłek chorobowy zostanie wypłacony zgodnie z planem. W wyżej wymienionej witrynie znajdziemy także najczęściej zadawane pytania (FAQ), które mogą się pojawić w naszej głowie, jeśli chodzi o e zwolnienia lekarskie. Warto w takich przypadkach zaufać naszemu ubezpieczeniu chorobowemu i sięgnąć po przysługujące nam usprawiedliwienie nieobecności w pracy. Korzystając z e zwolnienia, szybciej wrócimy do pełni sił, co ma znaczenie nie tylko w pracy zawodowej. Od dobrego stanu zdrowia pacjenta przebywającego na zwolnieniu, będzie zależeć także lepsza forma zdrowotna jego rodziny czy też zamieszkujących z nim znajomych albo przyjaciół. Warto tutaj także podkreślić, że zwolnienie wystawione przez Med24 w formie dokumentu elektronicznego, może być także przesłane pracodawcy zagranicznemu – oczywiście przy zachowaniu odpowiednich procedur. Odbywając wówczas konsultacje online należy o tym poinformować lekarza, który podejmie odpowiednie kroki, by zwolnienie trafiło tam, gdzie powinno trafić. Lekarz online to nowoczesne rozwiązanie, z którego warto skorzystać jak najszybciej, gdy zajdzie taka potrzeba. Po wyzdrowieniu będziemy mogli spokojnie wrócić do naszych obowiązków zawodowych. Nasze dane pacjenta z powodzeniem mogą posłużyć także do wystawienia recepty, którą może nam elektronicznie „wypisać” lekarz online. Recepty online to rozwiązanie, które także trzeba wziąć pod uwagę, korzystając z L4 online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.