Kobieta dopiera orteza kolana dla pacjenta
Zdrowie

Zastosowanie i wybór ortezy kolana

Artykuł partnera.

Kolano należy do stawów szczególnie narażonych na urazy. Kontuzji doznają nie tylko sportowcy, problem przytrafić się może w trakcie pracy i codziennego funkcjonowania.

Kolano należy do stawów szczególnie narażonych na urazy. Kontuzji doznają nie tylko sportowcy, problem przytrafić się może w trakcie pracy i codziennego funkcjonowania. Pomocy przy niesprawnym kolanie potrzebują też seniorzy z powodu zwyrodnień i uszkodzenia aparatu ruchu w wyniku jego wieloletniej eksploatacji. Możliwości dostępnych stabilizatorów i ortez kolana w dużym stopniu wspierają leczenie i rehabilitację. Dobrze dobrane ortezy stawu kolanowego ułatwią poruszanie się i powrót do zdrowia.

Orteza kolana – charakterystyka i zastosowanie

Konstrukcja ortezy pozwala na usztywnienie i stabilizację uszkodzonego lub nadwyrężonego stawu. Poprzez odciążenie zmniejsza też ból i zabezpiecza kolano przed dalszymi uszkodzeniami. Występuje w postaci prostych stabilizatorów miękkich lub zaawansowanych konstrukcji z bocznymi szynami do użycia w przypadku poważnych urazów.

Ortezę kolana wykorzystuje się w leczeniu kontuzji, rehabilitacji i profilaktyce. Jej użycie wskazane jest po skręceniu, zwichnięciu, podwichnięciu rzepki i niestabilności stawu kolanowego. Noszenie jej konieczne jest też po uszkodzeniu i rekonstrukcji więzadeł oraz po przebytych operacjach ortopedycznych. Stosowana może być też regularnie w profilaktyce przy zwyrodnieniach, przeciążeniach i zużyciu chrząstek.

Jak wybrać i gdzie kupić ortezę kolana?

Orteza kolana musi być dobrana specjalnie do konkretnego typu urazu i schorzenia. Dlatego jej wybór należy konsultować z lekarzem, fizjoterapeutą lub specjalistą w profesjonalnym sklepie ortopedycznym. Przy drobnych kontuzjach wystarczy noszenie prostych, miękkich ortez, które niwelują ból i wspomagają poruszanie się. Poważne urazy, jak złamania, zerwanie wiązadeł itp. wymagają użycia specjalistycznych ortez na kolano z bocznymi szynami i dodatkowymi możliwościami regulacji.

Przy wyborze trzeba też ustalić i wybrać odpowiedni dla pacjenta rozmiar ortezy. Należy kupować wyłącznie dobrej jakości produkty. Sklep ortopedyczny https://akson.pl/ oferuje sprzęt do rehabilitacji i wyroby medyczne zapewniające długie i komfortowe użytkowanie. Obsługa sklepu pomoże w wyborze odpowiedniej ortezy i doradzi, jak uzyskać refundację lub dofinansowanie na sprzęt do rehabilitacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.