Para decyduje się na sprzedaż mieszkania
Dom i ogród

5 złotych zasad sprzedaży mieszkania

Podjęcie decyzji o sprzedaży mieszkania jest ekscytujące, niezależnie od tego, czy jest to Twój obecny dom, czy nieruchomość inwestycyjna, którą w końcu zdecydowałeś się umieścić na rynku. Jednak sprzedaż mieszkania na tak zatłoczonym rynku jak Sydney nie jest tak łatwa jak się wydaje. Wprowadzając w życie kilka zasad, możesz sprawić, że sprzedaż mieszkania będzie bułką z masłem, a nawet możesz zwiększyć swoją ostateczną cenę sprzedaży!

Sprzedaż mieszkania jest bardzo podobna do sprzedaży domu, z kilkoma wyjątkami. Po pierwsze, w zależności od lokalizacji nieruchomości, często jest znacznie więcej mieszkań w magazynie niż domów, co sprawia, że rynek jest o wiele bardziej konkurencyjny. Oznacza to, że będziesz musiał podkreślić przestrzeń, jak to możliwe w swoim mieszkaniu, zwłaszcza jeśli jest już na mniejszej stronie. Po drugie, prawdopodobnie patrzysz na szerszą pulę potencjalnych nabywców, więc musisz zapewnić, że twoje mieszkanie jest stylizowane tak, że będzie się podobać większej liczbie osób.

W tym blogu pokażemy Ci, jak sprzedać swoje mieszkanie, i to szybko! Czytaj dalej, aby odkryć nasze złote zasady, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkania i – co najważniejsze – jak zmaksymalizować ostateczną cenę sprzedaży.

Wybierz odpowiedniego agenta

Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkania szybko, to jest krytyczny, że wybrać odpowiedni środek. Więc, co to znaczy, dokładnie?

Cóż, prawo agent powinien zrozumieć swój lokalny obszar i może nawet mieć połączenia już szuka właściwości, takich jak twoje. Będą one również w stanie wycenić swoją jednostkę prawidłowo i będzie rozumieć dokładnie, jak podkreślić swoje mocne strony jednostki i połysk nad wszelkimi słabościami. Prawo agent będzie również wymyślić sprytny plan marketingowy, który nie będzie żuć cały budżet – ale więcej na ten temat później.

Sprzedajesz mieszkanie sprawdź :  4 zimmer wohnung berlin charlottenburg wilmersdorf

Maksymalizacja przestrzeni

Przestrzeń jest cenna w mieszkaniach, ale potencjalni nabywcy nie tylko patrząc na metrażu kwadratowym na nieruchomości aktu. Patrzą również na układ i wykorzystanie przestrzeni w mieszkaniu. Dzięki kilku sprytnym sztuczkom stylizacyjnym można sprawić, że mniejsze mieszkania będą wyglądały na bardziej przestronne.

Wypróbuj te wskazówki dotyczące stylizacji, aby podkreślić przestrzeń:

  • Użyj luster, aby przestrzenie wydawały się większe
  • Otwórz szeroko zasłony, aby wpuścić światło
  • Pomaluj swój dom na jasne kolory, ponieważ tworzy to iluzję przestrzeni

Rozważ dokładnie swoją inscenizację. Użyj mniejszych mebli i umieść je przy ścianach, aby zmaksymalizować przestrzeń. Rozważ użycie pojedynczych lub podwójnych łóżek zamiast łóżek typu queen size, aby stworzyć więcej przestrzeni.

Usuń wszelkie zagracenia

Zmień układ mebli i zrób zdjęcia pod tym samym kątem. Porównaj je, aby zobaczyć, który układ wygląda lepiej i sprawia, że przestrzeń wygląda na większą

Twój agent może być również w stanie dać ci kilka wskazówek, aby pomóc podkreślić przestrzeń, lub może polecić kogoś do etapu domu. To może zrobić zaskakującą różnicę, jeśli chodzi o maksymalizację ceny sprzedaży.

Sprzedajesz mieszkanie sprawdź : 2 bedroom new houses norfolk

Zastanów się nad opróżnieniem swoich lokatorów

Jeśli jesteś inwestorem nieruchomości i masz lokatorów mieszkających w mieszkaniu, możesz rozważyć opróżnienie ich przed sprzedażą. Sprzedaż mieszkania często wiąże się z wieloma inspekcjami, w których nieruchomość musi być czysta i wolna od bałaganu.

To, co zdecydujesz się zrobić, będzie zależało od wielu czynników, ale możesz chcieć zadać sobie następujące pytania:

  • Jaki jest obecny stan mieszkania? Jak jest obecnie umeblowane i jak czyste jest to mieszkanie?
  • Jakie są twoje relacje z najemcami? Jeśli zawsze byli mili, rozważni i schludni, mogą nie mieć nic przeciwko temu, że będziesz miał inspekcje.
  • Ile czasu pozostało do końca umowy najmu? Jak ważne jest to, że sprzedajesz teraz, w przeciwieństwie do kilku miesięcy?
  • Jak długo może potrwać sprzedaż mieszkania?

Pamiętaj, aby sprawdzić swoje i najemców prawa, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkania. Zgodnie z prawem w Australii, lokatorzy nie muszą zgadzać się na otwarte domy, a także musisz dać im odpowiedni czas na przygotowanie się do inspekcji.

Skup się na prezentacji

Mieszkania w Sydney sprzedają się jak ciepłe bułeczki, szczególnie w niektórych rejonach. Oznacza to, że musisz sprawić, aby Twoja nieruchomość wyróżniała się jak najbardziej. Pomyśl o tym, dlaczego kupiłeś nieruchomość w pierwszej kolejności. Co sprawiło, że była to tak dobra inwestycja? Czy była to lokalizacja, obszar na zewnątrz, widok, kuchnia lub wszechstronny układ? Cokolwiek to było, upewnij się, że sposób, w jaki wystawiasz mieszkanie, gra na jego mocnych stronach. W ten sposób, będziesz w stanie dowodzić najwyższą możliwą cenę sprzedaży.

Z mieszkaniami, chcesz również podkreślić wszechstronność. Sydneysiderzy szukający mieszkań to często pary chcące założyć rodzinę, single lub downsizers. Oczywiście, będzie to zależało od tego, na którym przedmieściu znajduje się Twoja nieruchomość. Ale zazwyczaj oznacza to, że musisz odwołać się do szerokiej gamy potencjalnych nabywców o różnych potrzebach. Jeśli chodzi o inscenizację to znaczy, że możesz wystawić pokój jako, powiedzmy, połączoną drugą sypialnię i gabinet.

Sprzedajesz mieszkanie sprawdź : 3 pieces bbc saint quentin

Nie zaniedbuj marketingu

Na koniec, nie skupiaj całego swojego czasu i pieniędzy na ulepszeniach, które niekoniecznie będą miały odzwierciedlenie w ostatecznej cenie sprzedaży. Chociaż to świetnie, że Twoje mieszkanie może mieć energooszczędne żarówki i urządzenia oszczędzające wodę, to o dziwo, może to nie być to, czego szuka każdy kupujący.

Podczas gdy ważne jest, że twój dom jest prezentowany dobrze, ważne jest również, że masz odpowiedni budżet na marketing. Pomyśl o tym; im lepsza jest twoja strategia marketingowa, tym więcej potencjalnych nabywców będzie miało przyjście na swoje inspekcje. A to oznacza więcej nabywców licytujących Twoje mieszkanie, co oznacza, że będziesz w stanie prowadzić wyższą cenę.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, jak sprzedać mieszkanie szybko! Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkania, nie należy pozostawiać niczego przypadkowi. Chcesz, aby Twoje mieszkanie wyróżniać się od reszty rynku i sprzedawać szybko, uzbrajając się z najlepszym agentem, marketingu i inscenizacji. Aby uzyskać więcej informacji na temat sprzedaży mieszkania, sprawdź nasze inne treści lub, jeśli jesteś już gotowy do sprzedaży swojego mieszkania, skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej o naszym podejściu do szybkiej ścieżki sprzedaży i przynieść Ci silną cenę sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.