Depilacja laserowa
Uroda

Zalety depilacji laserowej i przeciwwskazania do jej wykonania. Odkryj, dlaczego warto wybrać ten zabieg w gabinecie SPA w Łodzi!

Pozbycie się niechcianego owłosienia bywa trudne, szczególnie dla kobiet mających ciemniejszą karnację. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę, że golenie maszynką może powodować podrażnienia skóry, dlatego lepszym wyborem jest depilacja laserowa. Warto poznać jej zalety, ale i przeciwwskazania do zabiegu.

Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, podczas którego wykorzystuje się laser generujący wiązki światła. Wiązka laserowa niszczy włos, ale też wychwytuje melaninę, która znajduje się w cebulkach. Dochodzi również do uszkodzenia cebulki. W efekcie można pozbyć się owłosienia nawet na kilka miesięcy, choć u niektórych kobiet efekt utrzymuje się kilka lat. Trzeba jeszcze wiedzieć, że zabieg depilacji laserowej nie jest bolesny, natomiast może wywoływać pewien dyskomfort u osób z wrażliwą skórą. Laserowe usuwanie owłosienia metodą IPL cieszy się dużą popularnością, jednak trzeba wiedzieć, że jest mniej skuteczne niż tradycyjny laser. Zabieg jest bezinwazyjnym, zatem można go wykonać na każdej części ciała.

Zalety depilacji laserowej – poznajcie wszystkie

Depilacja laserowa w Łodzi to świetny wybór dla osób szukających profesjonalnie wykonanych zabiegów w dobrej cenie. Cennik depilacji laserowej jest różny. Należy wiedzieć, że np. usunięcie wąsika to koszt od 150 do 200 zł, natomiast za depilację pach należy zapłacić od 200 do 300 zł. Aby osiągnąć najlepszy efekt, zabiegi trzeba powtarzać. Najczęściej po ośmiu zabiegach skóra staje się idealnie gładka. Zaletą depilacji laserowej jest również to, że wreszcie można pozbyć się wrastających włosków. Można do tego zaoszczędzić sporo czasu. W końcu nie trzeba golić nóg maszynką czy woskiem. Zabiegi przypominające wystarczy wykonać raz do roku.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej

Choć depilacja laserowa jest bezpieczna, to istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jednym z nich jest ciąża. Z depilacji laserowej muszą zrezygnować także osoby zmagające się z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi bądź grzybicznymi. Przeciwwskazaniem są też choroby endokrynologiczne czy nowotworowe. Przed zabiegiem nie można się opalać czy stosować samoopalaczy. Nie należy również zażywać leków typu aspiryna czy też przeciwzapalnych. Skóra nie może być podrażniona ani przesuszona i należy zadbać o jej nawilżenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.