Przygotowane zdrowe posiłki z produktów bio w pudełkach na jedzenie
Zdrowa żywność

Zdrowe posiłki dla dziecka w wieku szkolnym – co przygotować dla malucha? Sprawdź!

Artykuł partnera.

Zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki będą źródłem energii dla malucha i pozwolą mu poznawać otaczający świat. Z pewnością każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko prawidłowo się rozwijało i zdobywało nowe umiejętności każdego dnia. To właśnie codzienne posiłki mają duży wpływ na rozwój malca. Jak zachęcić dziecko do zdrowego odżywiania? Jakie posiłki przygotować dla dziecka do szkoły? Sprawdź!

Jak zachęcić dziecko do zdrowego odżywiania?

Zastanawiasz się, jak zachęcić malucha do zdrowego odżywiania? Co zrobić, aby chętnie sięgał po warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe i wiele innych wartościowych produktów? W wielu przypadkach niestety jest to trudne zadanie. Poniższe wskazówki z pewnością pomogą Ci w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u dziecka.

Smak, konsystencja i zapach

Po pierwsze na etapie rozszerzania diety dziecka warto dać dziecku możliwość poznawania różnych smaków, ale także samodzielnego badania konsystencji i zapachu poszczególnych produktów. Niezwykle ważne jest również to, żeby nie zmuszać dziecka do jedzenia.

Wzór do naśladowania

Po drugie rodzice są dla dziecka wzorem do naśladowania. To właśnie od Ciebie maluch uczy się codziennego życia. Warto mieć to na uwadze, gdy chcesz nauczyć dziecko, że warto sięgać po zdrowe produkty. Najlepszym rozwiązaniem jest gotowanie dla całej rodziny tych samych posiłków i wspólne tworzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Takie działanie będzie korzystne dla każdego członka rodziny, nie tylko dla dziecka.

Wspólne zakupy i gotowanie

W przypadku nieco starszych dzieci świetnym sposobem na zachęcenie do jedzenia zdrowych posiłków mogą być wspólne zakupy i gotowanie. Zaangażowanie dziecka w cały proces może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Przygotuj lunchbox do szkoły

Chcesz wiedzieć, co przygotować dla dziecka do szkoły, aby mniejszych szansę, że posiłek wyląduje w koszu? To dla każdego rodzica spore wyzwanie, szczególnie w przypadku niejadków. Najlepiej sięgnąć do swoich pokładów kreatywności, aby przygotować ciekawe, kolorowe i pyszne lunchboxy do szkoły.

Wykorzystując produkty bio, możesz przygotować dla dziecka wartościowe dania, które będą dla niego źródłem nie tylko energii, ale cennych witamin i składników mineralnych. W lunchboxie jest miejsce na proste dnia, np. Na tradycyjną kanapkę z chlebem pełnoziarnistym, sałatą i chudą szynką. Za to warto pamiętać o dodatkach, mogą być  to być różnorodne warzywa: pokrojona marchewka lub pomidorki koktajlowe. W lunchboxie powinno znaleźć się również miejsce na owoce, w ramach urozmaicenia mogą być to czasem chrupiące cząstki owoców liofilizowanych od HELPY. Świetnym pomysłem na pełnowartościowy posiłek są także placki owsiane z jagodami, owocowy koktajl z płatkami owsianymi. Jako przekąskę możesz wybrać zdrowy batonik zbożowo-bakaliowy. Oczywiście to tylko kilka propozycji – możliwości jest wiele!

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie, prawidłowy rozwój i dobre samopoczucie dziecka, powinieneś proponować mu urozmaicone i wartościowe produkty. Wykaż się kreatywnością i przygotuj maluchowi pyszne lunchboxy do szkoły, które od razu przypadną mu do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.