Biały uśmiech
Uroda

7 wskazówek jak zadbać o biały uśmiech

Artykuł sponsorowany.

Dla wielu osób śnieżnobiały uśmiech jest ważnym elementem wyglądu i często ma wpływ na poczucie pewności siebie. Przebarwienia na zębach można rozjaśniać w profesjonalny sposób, w klinikach stomatologicznych. Warto jednak zastosować się do kilku wskazówek, by utrzymać biel zębów w naturalny sposób.

Jak mieć białe zęby? 7 wskazówek

  • Regularne mycie zębów

Należy szczotkować zęby minimum dwa razy dziennie przez co najmniej dwie minuty. Mycie zębów zalecane jest także po każdy większym posiłku. Stosowanie pasty wybielającej może dodatkowo pomóc w usuwaniu powierzchniowych przebarwień. Warto jednak zwrócić uwagę na skład pasty i jej ewentualny szkodliwy wpływ na szkliwo. Niektóre preparaty mogą bowiem podrażniać jamę ustną i negatywnie działać na strukturę zębów.

  • Stosowanie nici dentystycznej

Przebarwienia powstają zwykle w trudno dostępnych miejscach, których nie da się dokładnie oczyścić przy pomocy zwykłej szczoteczki do zębów. Codzienne nitkowanie szczelin między zębami pomaga usunąć resztki jedzenia i płytkę nazębną.

  • Czyszczenie języka

Podczas codziennego szczotkowania zębów nie zapomnij o wyczyszczeniu powierzchni języka. Również na nim mogą znajdować się bakterie i drobnoustroje, które przyczyniają się do rozwoju chorób przyzębia lub sprzyjają powstawaniu kamienia nazębnego.

  • Unikanie pokarmów powodujących przebarwienia

Kawa, herbata, czerwone wino oraz ciemne soki mogą przyczyniać się do powstawania przebarwień na zębach. Po ich spożyciu warto przepłukać usta wodą. Szkodliwe dla zdrowia zębów są także napoje słodzone oraz pokarmy z wysoką zawartością cukru. Najbezpieczniej jest ograniczyć ich spożycie.

  • Rezygnacja z palenia tytoniu

Palenie papierosów ma szkodliwy wpływ zarówno na stan zębów i dziąseł, jak również na kolor uzębienia. Najlepiej jest zrezygnować z palenia tytoniu lub mocno ograniczyć jego obecność w codziennym życiu.

  • Płyny do płukania jamy ustnej

Płyny o działaniu antybakteryjnym pomagają zwalczać drobnoustroje znajdujące się w jamie ustnej oraz utrzymują zęby w czystości. Niektóre preparaty działają także wybielająco i przy codziennym stosowaniu delikatnie rozjaśniają kolor zębów.

  • Regularne wizyty u dentysty

Ostatnią, lecz równie ważną zasadą w utrzymaniu białego uśmiechu, jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego. Podczas konsultacji z dentystą można wykryć kamień nazębny odkładający się w trudno dostępnych miejscach oraz pierwsze oznaki próchnicy, które jeszcze nie wywołują objawów bólowych. Stomatolog pomoże także dobrać odpowiednie metody higienizacji zębów oraz sposoby rozjaśniania uśmiechu.

Profesjonalne sposoby wybielania zębów

W klinice stomatologicznej DenticaNova pacjenci mogą skorzystać z zabiegów higienizacji zębów, by usunąć kamień nazębny. Dostępne są także nowoczesne metody wybielania uśmiechu przy użyciu lasera diodowego lub technologią BlancOne Click. Stomatolodzy pracujący w klinice chętnie doradzą, jaki sposób rozjaśniania zębów okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Podsumowanie

Zachowanie białego uśmiechu wymaga codziennej pielęgnacji i regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Warto zrezygnować z palenia papierosów oraz ograniczyć spożywanie pokarmów i napojów barwiących zęby, takie jak czerwone wino czy czarna herbata, by uniknąć pojawienia się nowych przebarwień na zębach. Codzienna higiena jamy ustnej w połączeniu z profesjonalnymi metodami wybielania dostępnymi w klinikach stomatologicznych to prosta droga do uzyskania olśniewającego, białego uśmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.