Sok który pomaga w detoksie organizmu
Zdrowie

Czy potrzebujesz detoksu organizmu? Sprawdź!

Detoks organizmu to stymulowanie ciała do naturalnego usuwania toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Polega na stosowaniu zrównoważonej diety pełnej warzyw oraz owoców i wypijaniu dużej ilości płynów. Dzięki temu wątroba, nerki, jelita czy płuca mogą działać sprawniej oraz szybciej oczyszczać organizm z niepożądanych substancji. Jednak detoks nie jest dla każdego. Dowiedz się, czy Ty też go potrzebujesz.

Dla kogo detoks organizmu to dobry pomysł?

Z detoksu organizmu najczęściej korzystają osoby, które czują się ociężale, nie mają energii do działania i doświadczają trudności z trawieniem. Można się na niego zdecydować, jeśli:

  • przemiana materii wyraźnie zwolniła, co jest widoczne np. w postaci wyższej wagi;
  • nie możesz zrzucić nadprogramowych kilogramów mimo regularnej aktywności fizycznej oraz rezygnacji ze słodyczy;
  • czujesz, że zatrzymała Ci się woda w organizmie;
  • po posiłku czujesz się sennie i ociężale;
  • chcesz zdrowo się odżywiać, ale nie wiesz, od czego zacząć.

Detoks organizmu pomaga pobudzić ciało do usuwania toksyn i niekorzystnych produktów przemiany materii w naturalny sposób, czyli wraz z potem, kałem i moczem. Ponadto wspomaga pracę wątroby i nerek, których funkcją jest filtrowanie i eliminowanie niepożądanych substancji.

Jak wygląda detoks organizmu?

Detoks organizmu polega na stosowaniu właściwej diety oczyszczającej. Jednak, żeby nie wyrządzić sobie krzywdy i nie przerwać przedwcześnie całego procesu usuwania toksyn, warto przeprowadzić całą procedurę pod okiem specjalistów. Jest to możliwe np. w Malinowym Zdroju w Świeradowie Zdroju.

W tym miejscu można skorzystać ze specjalnego pakietu Body Detox, w ramach którego masz zapewnione:

  • 5 noclegów w pokoju typu Superior lub w apartamencie — w tym miejscu wypoczniesz i wyśpisz się, co pomoże zredukować stres. To z kolei może pozytywnie wpłynąć na proces oczyszczania organizmu;
  • dietę oczyszczającą — posiłki są przygotowywane przez kucharzy, którzy dbają, aby nie tylko zawierały wszystko co potrzebne, ale także by pysznie smakowały. Dzięki temu można łatwiej wytrwać w postanowieniu;
  • zabiegi na ciało — goście mogą skorzystać np. z kąpieli siarczkowej, drenażu limfatycznego, okładów na ciało, kąpieli ziołowej, peelingu detoksykującego całe ciało, masażu tajskiego stemplami ziołowymi, masażu malinowego i z seansu w saunie solankowej. Te zabiegi wspomagają oczyszczanie organizmu, dzięki czemu szybciej on usuwa szkodliwe produkty przemiany materii. Ponadto kosmetyki, które są używane np. podczas masaży, zawierają składniki wspierające poprawę kondycji skóry.

Przeprowadzenie detoksu w takim miejscu jest znacznie łatwiejsze niż w domu. Kucharze przygotowują dla Ciebie zdrowe posiłki, a w szafkach nie czyhają słodkie przekąski! W rezultacie można bez problemu wytrwać w swoim postanowieniu.

Ponadto wiele osób wskazuje, że po pobycie w takim miejscu czują się lepiej, są bardziej wypoczęte i mają więcej energii do działania.

Nie czekaj biernie na lato — zacznij się do niego przygotowywać już dziś! Detoks organizmu może Ci w tym pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.