Dzieciaki na łodzi są na obozie żeglarskiem
Rodzicielstwo

Czy warto wysłać dziecko na obozy żeglarskie? Opinia rodzica

Wielu rodziców chciałoby zapewnić swoim nastoletnim dzieciom ciekawe wakacje, połączone ze zdrowym i aktywnym wypoczynkiem. Jedną z takich możliwości są obozy żeglarskie, połączone ze szkoleniem żeglarskim, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością wśród młodych ludzi. Wynika to głównie z zainteresowania sportem, a także możliwością spędzania czasu na łonie natury w bardzo atrakcyjny sposób, w gronie rówieśników i poznając nowe miejsce. Czy warto wysłać dziecko na obozy żeglarskie i jak oceniają takie wyjazdy rodzice nastolatków, którzy już uczestniczyli w tego typu obozach?

Jak wyglądają szkolenia żeglarskie, połączone z obozami dla nastolatków?

Obozy żeglarskie dla nastolatków trwają ok. 2 tygodni. Jest to czas intensywnego szkolenia żeglarskiego, kiedy to każdy uczestnik uczy się samodzielnie prowadzić jacht. Załogi liczą ok. 6 osób, dzięki czemu instruktorzy mogą w sposób indywidualny podejść do każdego nastolatka. Oprócz szkolenia, czas w trakcie wyjazdu upływa również na pływaniu po różnych jeziorach i portach, dzięki czemu nastolatkowie mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w różnych warunkach. Szkolenie obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

Jak wskazują rodzice nastolatków powyżej 14. roku życia, dla wielu z nich istotne znaczenie ma zarówno sam udział w szkoleniu żeglarskim, jak i możliwość podejścia do egzaminu na patent żeglarski. Rodzice podkreślają, że egzamin na ogół nie jest trudny dla młodzieży, ponieważ dzięki nauce instruktorów na miejscu młodzi ludzie zdobywają wszelkie niezbędne umiejętności praktyczne oraz wiedzę techniczną, która pozwala im pozytywnie zdać egzamin.

Zaangażowanie instruktorów to jeden z głównych czynników, którymi kierują się rodzice, którzy decydują się wysłać swoje nastoletnie dzieci na obrazy żeglarskie. Podkreślają oni, że nastolatkowie często lubią spędzać czas nad wodą, dlatego wybór obozu żeglarskiego jest dobrym rozwiązaniem – nawet jeśli do tej pory nie mieli do czynienia z tego typu aktywną formą spędzania wakacji. W wyjeździe na ogół uczestniczy wielu młodych ludzi, więc jest możliwość integracji oraz poznania ciekawych osób, nawiązania nowych przyjaźni oraz zdobycia wielu praktycznych umiejętności, związanych z pobytem na łonie natury i nauką samodzielności.

Dlaczego rodzice wybierają dla swoich nastoletnich dzieci pobyt na obozie żeglarskim, połączonym ze szkoleniem?

Wielu rodziców chce aby ich nastoletnie dzieci spędzały czas w sposób aktywny i robiąc to, co lubią. Dlatego szkolenia żeglarskie są bardzo atrakcyjną formą spędzania czasu, ponieważ młodzież lubi tego typu wyjazdy, chce spróbować swoich sił w żeglarstwie, a także uzyskać uprawnienia i po szkoleniu pływać samodzielnie. Dla młodzieży w tym wieku równie ważne jest także towarzystwo rówieśników, dlatego zależy im na tym by uczestniczyć w obozach, gdzie spotykają się z innymi osobami w tym samym wieku. Z kolei rodzice – jak podkreślają – cenią sobie fakt, że szkolenia prowadzone są pod okiem profesjonalnych instruktorów i są bezpieczne.

Młodzież przebywa na otwartej wodzie, jednak nie jest to dla nich powodem do niepokoju, ponieważ dobra szkoła żeglarska zatrudnia odpowiednich sterowników, którzy zapewniają swoim podopiecznym bezpieczeństwo przez cały okres trwania szkolenia. Dla rodziców istotne znaczenie ma również odpowiednie wyżywienie dla dzieci, jego jakość oraz świeżość. To wszystko powoduje, że ostatecznie uważają oni, że szkolenie żeglarskie to nie tylko przyjemna forma spędzania czasu przez ich nastoletnie dzieci, ale też okres pełen wrażeń i bezpiecznego żeglowania po wodzie, co dla młodego człowieka jest wspaniałą przygodą i nauką samodzielności.

W jaki sposób rodzice wybierają odpowiednie szkoły żeglarskiej dla swoich nastoletnich dzieci?

Jak podkreślają rodzice, wybierając szkołę żeglarską, kierują się głównie opiniami znalezionymi w Internecie. Co prawda, zajmuje to trochę czasu, jednak większość z nich wskazała, że ich wybór padł na szkołę żeglarstwa PuntoVita. To właśnie ta szkoła cieszy się pozytywnymi opiniami rodziców oraz nastolatków, co jest uwiecznione również na zdjęciach, znajdujących się w galerii na stronie internetowej szkoły.

Co ciekawe, na fotografiach można znaleźć też te same osoby, które co roku pojawiają się na obozach żeglarskich, a zatem świadczy to o ich wysokiej jakości i zadowoleniu, która wpływa na fakt, że wracają do szkoły PuntoVita. Co więcej, szkoła ta spełnia wszystkie, niezbędne standardy i zalecenia Polskiego Związku Żeglarskiego, a instruktorzy, którzy są zatrudniani, posiadają odpowiednie kwalifikacje. Dzięki temu rodzice mają pewność, że ich nastoletnie dzieci spędzają czas z rówieśnikami i pod czujnym okiem wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy uczą ich żeglugi oraz dbają o ich bezpieczeństwo przez cały okres pobytu na szkoleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.