Kobieta inwestuje w implanty i jest u stomatologa
Uroda

Dlaczego warto zainwestować w implant?

Utrata zębów stałych nie musi wcale wiązać się z pogorszeniem wyglądu, komfortu jedzenia oraz ryzykiem pogorszenia zgryzu. Odpowiedzią na potrzeby pacjentów, którzy musieli podjąć decyzję o ekstrakcji zęba, są bowiem implanty. Do złudzenia imitują one wygląd oraz funkcje zębów stałych, przez co ich wszczepienie pozytywnie wpływa na niemal każdy aspekt funkcjonowania jamy ustnej – od wyglądu, poprzez jedzenie, a kończąc na zdrowiu. Sprawdźmy, dlaczego inwestycja w implanty w Krakowie jest jak najbardziej uzasadniona!

Czym są implanty? Czy ich wszczepienie jest bezpieczne?

Implanty to specjalne śruby, które umieszcza się w kości żuchwy lub szczęki i których zadaniem jest imitowanie utraconego zęba. Do śruby przykręcana jest korona, która wizualnie do złudzenia przypomina naturalny ząb i przejmuje na siebie wszystkie jego funkcje. Dzięki implantom pacjenci mogą więc cieszyć się pięknymi, w pełni sprawnymi zębami oraz nie martwić się o problemy ze zgryzem.

Nowoczesne implanty są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe i w pełni bezpieczne dla zdrowia. Prawidłowo wszczepiony implant towarzyszy swojemu właścicielowi przez resztę jego życia. Jest to więc długofalowa inwestycja, która zwróci się nam w postaci pięknego i w pełni funkcjonalnego uśmiechu.

Implanty w Krakowie są wszczepiane w profesjonalnych gabinetach, które dbają o cały proces od A do Z. Na pierwszej wizycie przeprowadzane są szczegółowe badania, dobierane odpowiednie materiały, a cały proces wszczepienia implantu wykonywany z zastosowaniem nowoczesnych technik dentystycznych, które gwarantują mu pełne bezpieczeństwo oraz niwelują ryzyko odrzucenia implantu.

Dlaczego implanty są ważne? W czym pomagają?

Implanty pełnią nie tylko funkcję estetyczną, chociaż większość pacjentów decyduje się na ich wszczepienie właśnie z tego powodu. Imitując wygląd naturalnych zębów, implanty pozwalają bowiem cieszyć się kompletnym, pięknym uśmiechem nawet po konieczności usunięcia niektórych zębów. Na ich wszczepienie decydują się zarówno osoby, którym usunięto zęby niedawno, jak i ludzie, którzy utracili zęby stałe lata temu – w obydwu przypadkach efekt jest tak samo dobry.

Implanty w Krakowie są rekomendowane przez specjalistów także z powodów zdrowotnych. Utrata zębów stałych wiąże się bowiem z pogorszeniem funkcji żucia pokarmów oraz obniżeniem jakości życia. Może także powodować problemy z pozostałymi zębami, znajdującymi się w sąsiedztwie brakującego zęba. U pacjentów, którzy nie zdecydowali się na implanty, często dochodzi bowiem do rozchwiania zębów, a w konsekwencji także do zwiększonego ryzyka ich utraty w przyszłości.

Brak zęba prowadzić może również do niekontrolowanego przesuwania się zębów, które niejako dążą do zapełnienia powstałej luki. W efekcie pogorszeniu ulega zgryz, a co za tym idzie także komfort jedzenia oraz ogólny wygląd naszego uśmiechu. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów są natomiast implanty – nic więc dziwnego, że z roku na rok decyduje się na nie coraz więcej osób.

Partnerem artykułu jest DentoCentrum – implanty Kraków klasy premium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.