Automatyzacja rozmów telefonicznych
Dom i ogród

Jak automatyzacja rozmów telefonicznych wpływa na zadowolenie klienta?

Jak automatyzacja rozmów telefonicznych wpływa na zadowolenie klienta?

Zastanawiasz się, jak zwiększyć zadowolenie klienta i poprawić wyniki finansowe swojej firmy? W przypadku obsługi telefonicznej niezwykle cennym wsparciem jest jej automatyzacja. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie automatyzacji rozmów telefonicznych, aby utrzymać ich wysoką jakość, skrócić czas oczekiwania klientów na odpowiedź oraz zwiększyć ich zadowolenie ze świadczonych usług. Sprawdź, na czym to polega. 

Dlaczego zadowolenie klienta jest tak ważne dla Twojej firmy?

Zadowolenie klienta ma bardzo duży wpływ na powodzenie Twojego biznesu. Kluczowe jest to, aby Twoja oferta spełniła jego oczekiwania, a jakość obsługi była na najwyższym poziomie. Wówczas jest duże prawdopodobieństwo tego, że dana osoba wróci do Ciebie w celu ponowienia zakupu lub skorzystania z innych produktów i usług. Zadowolony klient to także cenna wartość marketingowa, ponieważ chętnie podzieli się swoimi pozytywnymi odczuciami z członkami rodziny, przyjaciółmi lub kolegami z pracy. Następnie zadziała magia marketingu szeptanego, a Twoje przychody wzrosną. Nieocenionym wsparciem w procesie lojalizacji klientów oraz poprawy jakości ich obsługi są voiceboty. Sprawdź, jak wpłyną one na zadowolenie klientów.

Jak automatyzacja rozmów telefonicznych wpływa na ten obszar?

Część telefonicznej obsługi klienta z powodzeniem można zautomatyzować. Szczegółowy zakres tych działań różni się nieco w zależności od branży, dlatego warto skonsultować to ze specjalistą. Jedno jest pewne. Wykorzystanie w firmie wirtualnej centrali telefonicznej można wykorzystać do poprawy doświadczeń klienta w kontakcie z marką oraz do zwiększenia jego zadowolenia z obsługi. W jaki sposób?

Skrócenie czasu oczekiwania na odpowiedź

Klienci oczekują, że ich sprawy będą załatwiane szybko i sprawnie. Wdrożenie voicebota sprawi, że skróci się ich czas na oczekiwanie na odpowiedź. Znaczna część zapytań może być obsługiwana automatycznie. Dzięki temu klient uzyska odpowiedź na bieżąco. Jednocześnie pracownicy działu obsługi skupią się na trudniejszych zagadnieniach, które nie mogą być obsługiwane przez voicebota. Narzędzie to wykorzystywane jest również do kwalifikacji zapytań, aby trafiały one do właściwego specjalisty oraz do przyjmowania zgłoszeń reklamacyjnych. Potencjał jego zastosowania na styku kontaktu z klientem jest szeroki. 

Automatyzacja rozmów telefonicznych

Gwarancje dostępności 24/7

Dodatkowym atutem bota głosowego jest gwarancja jego dostępności przez 24/7. Inteligentne narzędzie nie musi spać, jeść itd. Oznacza to, że dostępne jest dla klientów przez całą dobę. Usuwa to ewentualne bariery czasowe, które mogłyby występować w przypadku przedsiębiorstwa o charakterze międzynarodowym. Możliwość skorzystania z doraźnej pomocy w dowolnym momencie to kolejny aspekt, który przekłada się na zwiększone zadowolenie klientów. 

Wysoki standard komunikacji

W przeciwieństwie do ludzi, voiceboty nie mają słabszych dni. Oznacza to, że dzięki nim można zachować powtarzalny i przede wszystkim wysoki standard komunikacji. Poprawia to jakość obsługi klientów i ich zadowolenie. Niezależnie od pory dnia, komunikacja prowadzona będzie zgodnie z przyjętym schematem. Każdy klient będzie traktowany na równi. Po integracji narzędzia z bazą CRM, możliwa będzie personalizacji rozmowy. Wówczas klient czuje się lepiej zaopiekowany i wpływa to na jego lojalizację. Z dużym prawdopodobieństwem zostanie z Tobą na dłużej. 

Wdrożenie voicebota z EasyCall

Przy wdrożeniu voicebota warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Zaufanym partnerem dla polskich przedsiębiorców jest firma EasyCall. Przemawiają za nią dotychczasowe realizacje, wieloletnie doświadczenie i doskonałe zrozumienie rynku. Eksperci EasyCall dokładnie zapoznają się z Twoimi potrzebami i w oparciu o nie przygotują ofertę narzędzia szytego na miarę. Wdrażane przez nich wirtualni asystenci głosowi z powodzeniem wykorzystywane są w wielu sektorach. Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem EasyCall w celu zapoznania się ze szczegółami potencjalnej współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.