Artykuł sponsorowany.
Terapie rodzinne u psychologa to skuteczny sposób na przezwyciężenie trudności, zażegnanie konfliktów i odnalezienie wsparcia w bliskich.
Problemy rodzinne i ich konsekwencje
Zdrowe relacje w rodzinie są ogromnie ważne dla każdego jej członka. Nieprzepracowanie pojawiających się trudności, konflikty, brak umiejętności komunikowania się, brak poczucia bycia zrozumianym sprawiają, że obniża się poczucie własnej wartości poszczególnych jednostek. W konsekwencji często cierpi na tym umiejętność odnalezienia się w innego rodzaju grupach społecznych, życiu szkolnym, służbowym. Bagatelizowane problemy rodzinne mogą być także elementem wpływającym na pojawienie się nałogów i depresji.
Pomoc psychologiczna rodzinom – kiedy warto jej szukać?
Choć kiedyś wizyty u psychologa należały do rzadkości, dziś coraz więcej osób mówi otwarcie o tym, że korzysta z pomocy specjalisty. Psychoterapeuta, gabinet psychologiczny, nie są przeznaczone wyłącznie dla osób z poważnymi zaburzeniami. Terapia i wsparcie rodzin to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy czują, że nie radzą sobie z rozwiązywaniem konfliktów pojawiających się w domu, że brakuje w nim zrozumienia. Wspólną pracę zaleca się także w przypadku wystąpienia zaburzeń odżywiania, agresji, autoagresji jednego z członków, nadmiernej kontroli, utraty bliskiej osoby itp.
Jak przebiegają konsultacje psychologiczne dla rodzin?
Jeżeli szukasz dobrego terapeuty, który pomoże wam naprawić relacje, odnaleźć w najbliższych zaufanie, poczucie bezpieczeństwa, godną polecenia jest psychoterapeuta Aleksandra Chmiel-Karakuła. Możecie umówić się do niej na spotkanie osobiste lub terapię on-line przez stronę: psycholog-brzeg.pl/. Pierwsza wizyta będzie obejmowała omówienie głównego problemu, przebieg kolejnych zostanie dobrany indywidualnie w składzie adekwatnym do sytuacji, ustalonym wcześniej przez specjalistę. Czas trwania terapii może wynosić od kilku do kilkunastu miesięcy. Otrzymacie wówczas ćwiczenia, narzędzia do pracy nad swoimi relacjami i będziecie mieli czas na ich wdrożenie oraz obserwację efektów. Taki model działania pozwala nie tylko zdefiniować trudności, lecz znaleźć sposób na zaradzenie im.