Rower przygotowany na jesienne wycieczki
Ruch

Jak przygotować rower na jesień?

Chłodniejsza aura, jaka nastaje wraz z pojawieniem się jesieni, nie musi oznaczać, że rower trzeba odstawić na kilka długich miesięcy do piwnicy lub garażu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z tego środka lokomocji korzystać również jesienią. Należy tylko odpowiednio przygotować go do panujących warunków atmosferycznych.

Podstawa to serwis

Okres wiosenno-letni sprzyja wycieczkom rowerowym, co oznacza, że rower jest wtedy najbardziej eksploatowany. Stąd też po wakacjach warto udać się do serwisu, w którym rower zostanie dokładnie sprawdzony, a ewentualne usterki usunięte. Pozwala to dłużej cieszyć się jego bezawaryjnością, co z kolei przekłada się na brak dodatkowych kosztów. Podczas standardowego przeglądu wyregulowane zostaną hamulce i przerzutki, nasmarowany napęd, wykasowane luzy oraz naprawione wszelkie uszkodzenia. Po takim przeglądzie można być pewnym, że rower jest sprawny i bezpiecznie można korzystać z niego jesienią. Ale to nie koniec ważnych informacji na dla cyklistów. 

Rower przystosowany do pogody

Wraz z zakończeniem lata, poza spadkiem temperatur, pojawia się więcej deszczowych i pochmurnych dni, które stają się coraz krótsze. To wszystkie jest nie bez znaczenia, jeśli nie zamierzamy rezygnować z jazdy na rowerze jesienią. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, żeby wyposażyć swój rower w błotniki. Uchronią one odzież przed zabrudzeniem w czasie jazdy po mokrej nawierzchni. Nie można zapomnieć też o bezpieczeństwie i w tym celu koniecznie należy sprawdzić przednie oraz tylne oświetlenie, dzięki któremu będziemy dobrze widoczni po zmroku. Podobnie jak w przypadku jazdy samochodem, tak też poruszając się na rowerze, powinniśmy dostosować prędkości do warunków atmosferycznych. Szczególnie jeśli na mokrym chodniku leżą liście drzew, które pod kołami mogą być śliskie niczym lód. 
Jazda na rowerze może być przyjemnością przez cały rok, ale podczas jesiennych przejażdżek musimy mieć sprawne oświetlenie oraz solidne błotniki. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego przed jesienią warto skorzystać z serwisu rowerowego, dzięki czemu sprawność dwukołowego pojazdu jakim jest rower, nie będzie nam spędzać snu z powiek. Więcej informacji można znaleźć na: https://smartix.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.