Starszy mężczyzna ma problem z bólem kręgosłupa
Choroby

Jak wzmocnić stawy i złagodzić bóle kostne u osób starszych?

Osoby starsze zmagają się w największym stopniu z bólami kostno-stawowymi, co utrudnia lub nawet uniemożliwia im codzienne funkcjonowanie. Przyjmowane leki przeciwbólowe na receptę nie zawsze skutecznie łagodzą problemy, dlatego też warto wspomagać się dodatkowymi ćwiczeniami oraz suplementami, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.

Na jakie substancje warto zwrócić uwagę przy bólach kostno-stawowych?

Wspomaganie leczenia lub łagodzenia bólów oraz wzmacnianie stawów warto zacząć od popularnych dodatków, jakimi są suplementy diety. By dobrze je dobrać, warto określić dokładnie swój problem. Jednym z łatwo dostępnym substancji jest witamina D3 oraz tran. Dzięki ich dużej ilości w diecie oraz uzupełnianiu poprzez suplementy diety zmniejsza się ból, a stawy opóźniają proces degeneracji swojej tkanki chrzęstnej. Dodatkowo regularne przyjmowanie powyższych środków wpływa na wzmocnienie mechanizmów naprawczych organizmu. Innym suplementem, na który warto zwrócić uwagę, jest mieszanka kolagenu z pomocniczymi substancjami, jak witamina D, witamina K, witamina C czy też kwas hialuronowy. Bogaty ich dodatek wspiera pracę stawów, wspomaga wytrzymałość narażanych na uszkodzenia ścięgien i więzadeł, utrzymuje zdrowie kości, sprężystość i nawilżenie skóry, a także chroni naczynka krwionośne przed pękaniem oraz wpływa na prawidłowe działanie układu odpornościowego.

Gdzie można bezpiecznie kupować suplementy diety?

Różnorodność ofert internetowych oraz ciągłe zachęcanie do kupna w danym miejscu może powodować mętlik w głowie. By tego uniknąć, należy bardzo dokładnie sprawdzać sklepy online, a także ich posiadany asortyment. Jednym z wartych uwagi punktów sprzedaży jest platforma https://mybionic.pl, którą to nie tylko łatwo się obsługuje, ale również zawiera ona całą gamę produktów dla seniorów. Można dostać tam zarówno preparaty w kapsułkach, tabletkach, płynie, sprayu, jak i kropli, proszków czy nawet żelek. Dzięki tak rozbudowanej ofercie oraz konkurencyjnym cenom ten sklep z suplementami diety jest chętnie wybierany przez opiekunów osób starszych i przez samych emerytów. Warto dodać, że portal jest odpowiednio zabezpieczony, dlatego też dane osób kupujących, ich płatności lub zamówienia są chronione przed dostępem osób trzecich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.