Jasna recepcja w klinice medycyny estetycznej
Uroda

Klinika medycyny estetycznej – czym kierować się przy wyborze?

Artykuł sponsorowany.

Wraz z rozwojem medycyny estetycznej, wzrosło zainteresowanie zabiegami odmładzającymi, przeciwstarzeniowymi czy modelującymi sylwetkę, które poprawiają w małoinwazyjny sposób wygląd pacjentów, a jednocześnie wpływają pozytywnie na samopoczucie, poczucie atrakcyjności czy samoocenę. Największym zainteresowaniem wśród pań cieszy się wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, powiększanie ust, redukcja cellulitu, modelowanie sylwetki. Popularne zabiegi dla mężczyzn to rzeźbienie mięśni i spalanie tkanki tłuszczowej, laserowe terapie przeciwstarzeniowe, modelowanie twarzy kwasem hialuronowym. Bez względu na to, na jaki zabieg medycyny estetycznej zdecyduje się pacjent, podczas wyboru odpowiedniej placówki należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Czym kierować się przy wyborze kliniki medycyny estetycznej?

Klinika medycyny estetycznej – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wraz ze wzrostem zainteresowania zabiegami medycyny estetycznej wśród pacjentów, w Polsce pojawiło się (i wciąż się pojawia) coraz więcej placówek oferujących zabiegi w tym zakresie. Czym kierować się przy wyborze kliniki medycyny estetycznej?

 1. Historia kliniki medycyny estetycznej – wybierając klinikę medycyny estetycznej, warto najpierw sprawdzić od jak dawna istnieje (od niedawna czy od kilku/kilkunastu lat), czy na przestrzeni lat poszerzyła swoją ofertę o nowe zabiegi oraz czy pracujący w placówce personel ma niezbędne doświadczenie.
 2. Personel medyczny – aby zabieg medycyny estetycznej przebiegł bezproblemowo, bezpiecznie i był komfortowy dla pacjentów, musi być przeprowadzany przez wykwalifikowanych, doświadczonych lekarzy. Wybierając zatem klinikę medycyny estetycznej, należy zwrócić uwagę na kompetencje i dorobek personelu medycznego. Szczególne znaczenie będzie miał ukończony kierunek studiów, odbyte szkolenia oraz uzyskane certyfikaty.
 3. Informacje o zabiegu medycyny estetycznej – przed wykonaniem zabiegu redukcji zmarszczek, tkanki tłuszczowej, cellulitu itd., lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem wywiad, podczas którego przybliży przebieg terapii, czas jej trwania, wspomni o ewentualnym okresie rekonwalescencji. W trakcie konsultacji, specjalista powinien również poinformować pacjenta o możliwych powikłaniach, przedstawić efekty danego zabiegu oraz wykluczyć przeciwwskazania uniemożliwiające przeprowadzenie terapii. Na podstawie indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentów oraz stopnia zaawansowania problemu, dobry lekarz medycyny estetycznej dobierze optymalną terapię. W przypadku, gdy zabieg, któremu chce się poddać pacjent, może mieć niekorzystny wpływ na jego zdrowie lub wygląd, dobry specjalista powinien odwieść od jego wykonania.
 4. Sprzęt stosowany w klinice medycyny estetycznej – specjalistyczny, nowoczesny sprzęt umożliwia przeprowadzenie zabiegu bez skutków ubocznych, w prawidłowy, sprawny i bezpieczny sposób. Profesjonalna klinika medycyny estetycznej ma dostęp do innowacyjnych technologii, które gwarantują najwyższą jakość usług.Warto dodać, że decydując się na zabieg w danym gabinecie, należy zwrócić uwagę na sterylność i stan techniczny stosowanych urządzeń.
 5. Preparaty stosowane w klinice medycyny estetycznej – ogromne znaczenie ma również jakość preparatów aplikowanych podczas zabiegów. Stosowane koktajle powinny być bogate w cenne składniki odżywcze oraz pochodzić od sprawdzonych, renomowanych producentów. Dzięki temu uzyskane efekty będą satysfakcjonujące. Jednocześnie zmniejszy się ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych.
 6. Higiena pracy – w trakcie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej, na przykład korekty ust, usuwania zmarszczek, redukcji tkanki tłuszczowej, lekarz powinien nosić maseczkę, czepek ochronny i rękawiczki. Odpowiednio przygotowany i czysty powinien być również sam gabinet, w którym specjalista przeprowadza terapię.
 7. Opinie innych pacjentów – podczas wyboru kliniki medycyny estetycznej, warto zapoznać się z opiniami innych klientów. Dzięki temu można się dowiedzieć, czy w danej placówce zabiegi przeprowadzane są w bezpieczny sposób, uzyskiwane efekty są trwałe i zgodne z zapewnieniami lekarzy, a także czy personel medyczny posiada doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje.
 8. Cena zabiegów – szukając kliniki medycyny estetycznej, nie należy kierować się niskimi cenami. Może to oznaczać, że w placówce stosuje się gorszej jakości preparaty lub słabej jakości sprzęt.
 9. Strona internetowa placówki – wybierając klinikę medycyny estetycznej, warto zaglądać na witryny danych placówek w poszukiwaniu następujących informacji:
 • oferta zabiegowa,
 • cennik usług,
 • lokalizacja kliniki,
 • godziny otwarcia,
 • lekarze pracujący w placówce.

Klinika medycyny estetycznej – Warszawa

Osoby, które szukają profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej w Warszawie, mogą zdecydować się na Absolu Clinic. W ofercie placówki znajdują się zabiegi modelujące sylwetkę (Emsculpt, Emtone, Endermologia LPG Alliance, drenaż limfatyczny itd.) oraz zabiegi odmładzające, takie jak mezoterapia igłowa czy mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0. Pacjenci mogą również zdecydować się na powiększanie ust, wolumetrię twarzy, biostymulatory tkankowe, wampirzy lifting czy wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową. Inne popularne zabiegi to laseroterapia Fotona, radiofrekwencja mikroigłowa, która jest absolutnym hitem jeśli chodzi o bardzo skuteczne zabiegi liftingujące i ujędrniające skórę, czy profesjonalne oczyszczanie twarzy Hydrafacial połączone z peelingami medycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.