Koncentratory tlenu
Choroby

Koncentratory tlenu – wypożyczalnia i wynajem

Koncentratory tlenu można wypożyczyć, co ułatwia domową terapię. Wynajmowane są urządzenia stacjonarne i przenośnie, ale wybór sprzętu zależy od zaawansowania danego schorzenia.

Dlaczego koncentratory tlenu są tak istotne?

Koncentratory tlenu (Szczecin) obecne są na oddziałach szpitalnych, w przychodniach, ale również i w domach. Dostarczają pacjentom powietrze z dużą ilością życiodajnego pierwiastka, kiedy pojawiają się problemy z brakiem tchu. Utrzymanie właściwego poziomu tlenu we krwi łagodzi objawy chorób oddechowych. Osoby ze schorzeniami wymagają stałego nadzoru. Kiedy brakuje powietrza, tlen jest potrzebny natychmiast.

W ośrodkach zdrowia sprzęt jest na miejscu, ale w domu nie mając koncentratora nie ma możliwości udzielenia szybkiej pomocy choremu. Z kolei urządzenia są bardzo drogie, przez co nie każdy może sobie pozwolić na zakup sprzętu. Z inicjatywą wyszła wypożyczalnia, która oferuje modele stacjonarne i przenośne na wynajem. Zamówienia można składać telefonicznie lub za pomocą formularza na stronie internetowej www.koncentratory-tlenu.pl. Firma z siedzibą w Bytomiu obsługuje Szczecin oraz inne miasta w Polsce.

Kiedy wynajmowane są koncentratory stacjonarne?

Stacjonarne koncentratory tlenu, wypożyczalnia Szczecin proponuje dla osób przewlekle chorych, np. przy obturacyjnej chorobie płuc (POChP), obturacyjnym bezdechu sennym (OBS) lub innych dolegliwościach oddechowych. Mając w domu urządzenie, pacjent może kontynuować leczenie poza szpitalem, co jest wygodnym rozwiązaniem. Poza tym domowa terapia przynosi doskonałe efekty, a przy mniej zaawansowanych schorzeniach, pozwala powrócić do zdrowia.

Obsługa koncentratora tlenu Invacare Perfecto 2 nie jest skomplikowana. Dołączona instrukcja obsługi zawiera dokładny opis uruchamiania, użytkowania i czyszczenia. W razie niejasności wystarczy skontaktować się z firmą, by uzyskać pomoc.

Kiedy przydatne są przenośne koncentratory tlenu?

Przenośne koncentratory tlenu są urządzeniami nowoczesnymi, pozwalającym na leczenie pacjentów poza domem. Amerykański model Inogen One G3 jest mobilny, kompaktowy i lekki, a waży jedynie 2,2 kg lub 2,7 kg. Działa w trybie pulsacyjnym, co oznacza, że wykrywa oddech użytkownika, dostarczając tlen tylko podczas wdechu. Korzystając z koncentratora tlenu, nie ma konieczności stosowania butelki nawilżacza czy maski.

Posiadanie sprzętu pozwala na prowadzenie aktywnego trybu życia, zajmowanie się pracą, a nawet podróżowanie, ponieważ koncentrator można zabrać do samochodu osobowego, samolotu czy autokaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.