Kobieta przed laserowym usuwaniem rozstępów
Uroda

Laserowe usuwanie rozstępów – wszystko o czym powinniśmy wiedzieć

Artykuł partnera.

Najczęstsze przyczyny powstawania rozstępów to zbyt szybki przyrost ciała, wahania wagi oraz zmiany hormonalne. Za ich przyczyną dochodzi do zaburzeń włókien skóry właściwej, które w wyglądzie przypominają bliznę, powstające na skutek nadmiernego rozciągania skóry. Rozstępy mogą przyczynić się do znacznego zaniżenia samooceny wśród kobiet po okresie ciąży oraz w okresie menopauzy. Laserowe usuwanie rozstępów pozwala na eliminację problemu oraz cieszenie się niezwykłymi efektami.

Zabieg laserowego usuwania rozstępów

Usuwanie rozstępów laserem jest nowoczesną metodą w walce z trwałymi zmianami skórnymi. Podczas zabiegu wiązki lasera oddziałują na skórę mechanicznie powodując usunięcie cienkich warstw naskórka wokół rozstępów. W ten sposób skóra zostaje pobudzona do regeneracji i wytworzenia nowych, niezmienionych tkanek.

Cały zabieg trwa około od piętnastu do czterdziestu pięciu minut. Dla pacjenta usuwanie rozstępów za pomocą lasera jest całkowicie bezbolesne, mogą pojawić się jednak delikatne odczucia pieczenia, kłucia lub szczypania.

Jak przygotować się do zabiegu?

Laserowe usuwanie rozstępów (sprawdź w LeaClinic Kraków) jest zabiegiem medycyny estetycznej, przed którym pacjent powinien odbyć konsultację z lekarzem lub kosmetologiem w celu poznania szczegółów zabiegu oraz przygotowania się do laseroterapii. Ponadto miesiąc przed zabiegiem należy odstawić preparaty zawierające:

  • izotretynoninę,
  • retinol,
  • pochodne witaminy A.

Koniecznym jest powstrzymanie się od zabiegów głębokiego peelingu oraz stosowania kosmetyków zawierających w swoim składzie kwas askorbinowy. Powierzchnia skóry, którą pacjent poddaje zabiegowi nie może mieć świeżej opalenizny. Dzień przed zabiegiem konieczna jest rezygnacja ze spożycia alkoholu oraz preparatów ziołowych zawierających w swoim składzie dziurawiec i nagietek.

Najważniejsze informacje związane z rekonwalescencją po laserowym usuwaniu rozstępów

Skóra po zabiegu laserowego usuwania rozstępów przez kilka dni po przeprowadzonej trapi może być lekko opuchnięta oraz zaczerwieniona, jest to normalny skutek pojawiający się po laseroterapii tego typu i nie powinien budzić niepokoju. Pacjenci zazwyczaj otrzymują zalecenie, aby przez około 3-4 dni stosować ochronne preparaty przeznaczone do wspomagania regeneracji powłok skórnych. 

Miejsca na których został wykonany zabieg są szczególnie narażone na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Koniecznym jest zatem stosowanie kosmetyków z wysokim filtrem przeciwsłonecznym takim jak SPF50. Do uzyskania pełnego efektu jędrnej skóry pozbawionej rozstępów należy poddać się serii około 3-5 zabiegów przeprowadzanych w odstępach nie mniejszych niż 3 tygodnie.

Kto nie może skorzystać z zabiegu?

Choć laserowe usuwanie rozstępów cieszy się wzrastającą popularnością oraz szybkimi efektami terapii, nie może być stosowane przez pewne grono pacjentów. Przebieg zabiegu jest bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych, tylko w przypadku zdrowego organizmu oraz wykluczenia przyjmowania przez pacjenta pewnych substancji czynnych mogących negatywnie wpłynąć na przebieg terapii. Przeciwskazania do zabiegu laserowego usuwania rozstępów, to:

  • niewyrównana cukrzyca,
  • stany zapalne skóry,
  • padaczka,
  • choroby nowotworowe oraz choroby tkanki łącznej,
  • skłonność do bliznowacenia,
  • stosowanie leków zawierających: izotretynoinę, substancje światłouczulające lub tretinoinę,
  • świeża opalenizna.

Ponadto zabieg laserowego usuwania rozstępów nie może być przeprowadzany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, gdyż może to negatywnie wpłynąć na procesy rozwojowe płodu lub zdrowie dziecka.

Czy warto zdecydować się na laserowe usuwanie rozstępów (Kraków)?

Zabieg ten daje możliwość uzyskania gładkiej i jędrnej skóry w każdym wieku niezależnie od płci. Dla osób zmagających się z problemem wrzecionowatych zmian skórnych laseroterapia stanowi wyjątkowe rozwiązanie w eliminacji zmian skórnych. Zabieg jest prosty, szybki i bezbolesny.

Zwolennicy bardziej tradycyjnych metod mogą skorzystać z alternatywnych rozwiązań do których należą różnego rodzaju maści oraz balsamy regenerujące. Nie wymagają one co prawda aplikacji w gabinecie medycyny estetycznej, jednak mogą nie przynieść pożądanych rezultatów jakie pacjenci uzyskają na skutek laserowego usuwania rozstępów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.