Efektywność endermologii w modelowaniu sylwetki
Uroda

Efektywność endermologii w modelowaniu sylwetki – jakie efekty można osiągnąć?

Endermologia to nieinwazyjny, w pełni naturalny i bezbolesny zabieg wspomagający osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jest skutecznym narzędziem w walce z cellulitem, wiotkością skóry i nadmiarem tkanki tłuszczowej. To doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pięknym ciałem bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Dowiedz się czym jest i jakie efekty daje endermologia.

Czym jest endermologia?

Endermologia to masaż podciśnieniowy wykonywany za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w rolki – w naturalny sposób aktywuje metabolizm komórkowy. Zabieg poprzedza konsultacja z kosmetologiem, podczas której zostają wykluczone przeciwskazania i ustalony plan zabiegowy. Kolejno wykonywane są pomiary ciała oraz dokumentacja zdjęciowa, która umożliwia przeprowadzenie analizy uzyskanych efektów po zakończeniu serii zabiegowej.

Endermologia dzięki głowicy masującej dokładnie rozmasowuje skórę. Roluje powstały fałd skóry na zewnątrz i od wewnątrz przy pomocy elektronicznie sterowanych rolek. Mechaniczna, naturalna stymulacja skóry prowadzi do pobudzenia metabolizmu komórkowego i produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Endermologia działa na tzw. oporną miejscową tkankę tłuszczową, której nie można wyeliminować za pomocą diety czy ćwiczeń.

Jest też doskonałym narzędziem w walce z cellulitem – wygładza i ujędrnia skórę.

Dla większej skuteczności zabiegu, pacjenci zakładają na czas zabiegi specjalnegy kostium zabiegowy tzw. endermowear. Ułatwia on przesuwanie rolek urządzenia po ciele. Endermologia jest procedurą relaksującą i komfortową. W zależności od wariantu zabiegowego (pełny lub focus) masaż trwa od 20 do 40 minut.

Endermologia – jakie efekty można osiągnąć dzięki zabiegowi?

Głównym celem zabiegu jest wygładzenie skóry i jej ujędrnienie, dlatego też endermologia cieszy się dużą popularnością u pacjentów zmagających się z cellulitem. Endermologia jest znakomitym uzupełnieniem procesu odchudzania. Usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i pomaga uporać się ze skórą, która pozostaje po utracie dużej ilości kilogramów. W zależności od indywidualnych predyspozycji i stosowania się do zaleceń zabiegowca w zakresie działań wspomagających terapię (aktywność fizyczna, przyjmowanie odpowiedniej ilości wody) możliwe jest zmniejszenie opracowywanych obszarów nawet o 5 cm w obwodzie.

Poddanie się zabiegowi pozwala osiągnąć wymarzoną, wymodelowaną sylwetkę. Pamiętaj, że najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu całej serii zabiegów, najczęściej jest to 10-20 regularnych spotkań w odstępie 2-3 dni.

Endermologia – remedium na ociężałe kończyny i sztywność mięśni

Poza ewidentnymi korzyściami dla jakości skóry, masaż podciśnieniowy pomaga zniwelować również zaburzenia w krążeniu krwi i limfy. Dzięki zabiegowi można pożegnać się z problemem obrzękniętych kończyn. Za pomocą endermologii można także zredukować sztywność mięśni występującą, np. po przebytej kontuzji czy intensywnym wysiłku fizycznym. Zabieg poprawia krążenie, a także wspomaga proces usuwania toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Endermologia stosowana jest ponadto w celu uelastycznienia blizn oraz rehabilitacji oparzeń i zwłóknień. Pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, które przekładają się na lepszy stan i wygląd skóry. To wszechstronny zabieg, który wpływa pozytywnie zarówno na wygląd, jak i funkcjonowanie ciała.

To również zabieg, który mogą wykonywać kobiety w II i III trymestrze prawidłowo przebiegającej ciąży – oczywiście po uzyskaniu zgody przez lekarza prowadzącego.

Masaż wykonywany na nogi czy plecy (w pozycji leżącej bocznej) przynosi kobietom w ciąży niezwykłą ulgę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.